9492 - Tie Fighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kroolik
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-17, 14:27
Lokalizacja: łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

9492 - Tie Fighter

#1 Post autor: kroolik »

Obrazek

9492 - Tie Fighter

Seria: Star Wars
Rok premiery: 2012
Liczba elementów: 413
Figurki: 4: TIE Fighter Pilot (Patterned Head), Death Star Trooper (9492), R5-J2 (9492), Imperial Officer - Black Belt (9492)
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 35.4 x 37.8 x 7.1 cm
Cena: $54.99, £49.99, 150.00 zł (Allegro)

BrickSet, BrickLink

(recenzja z 30 grudnia 2011 ;) )

Dzięki uprzejmości basisty, pewnego mrocznego polskiego zespołu, udało mi się wejść w posiadanie trzech nowych zestawów z serii Star Wars, przewidzianych na 2012 rok. Pierwszym, który opiszę będzie nowy model TIE Fighter. Przyznam od razu, że od momentu jak zobaczyłem pierwsze zdjęcia promocyjne, nie mogłem się doczekać tego zestawu. Nie zawiodłem się.

Obrazek
Obrazek

Zestaw składa się z 413 klocków. Posiada 4 figurki, z czego chyba wszystkie są w pewnym sensie nowe. Nowy nadruk, kask, czy wręcz cały nowy droid -> R5-J2. Pudełko jest dość spore. Ładnie wykonane, z wściekłym Darth Maul'em u góry. (Edit dzisiejszy: zgodnie z Brickset Pilot pojawił się jeszcze w zestawie 9676 - TIE Interceptor & Death Star, reszta figurek jest ekskluzywna do tego zestawu!)

Obrazek
Obrazek

Żołnierze imperium mają wreszcie również twarze! ba... nawet zarost ;)

W pudełku znajdujemy 3 torebki z klockami oraz instrukcję.

Obrazek

Budowa podzielona jest na 3 etapy. Kokpit. Jedno skrzydło. Drugie skrzydło. Niestety oba skrzydła budujemy dokładnie tak samo, więc w zasadzie to można robić to w tym samym czasie, nie mniej jednak sama budowa zestawu jest przyjemna. Szczególnie dla fanów imperium :) .

Obrazek
Obrazek

kokpit przypomina trochę kokpit z zestawu 8017 - Darth Vader's TIE Fighter, lecz tylko z przodu. Tył to już zupełnie inna konstrukcja (w końcu TIE Darth'a był mocno rozbudowany). Już teraz widzimy jednak, że skrzydła będą doczepiane podobnie jak we właśnie wspomnianym modelu.

Obrazek

Skrzydła są RE-WE-LA-CYJ-NE. Są sztuką dla sztuki. Nie ma żadnej niebieskiej nuty (jak w poprzednich zestawach z serii TIE...), jest tak jak powinno być. A do tego są całkiem spore. Po połączeniu dostajemy cały statek:

Obrazek
Obrazek

Dla porównania nowy TIE Fighter obok starego 8017 – Darth Vader’s TIE Fighter:

Obrazek

Oczywiście zostało też kilka klocków "na zaś".

Obrazek

Podsumowując: Pozycja OBOWIĄZKOWA!

Za:

* TIE Fighter
* Cena (zestaw 8017 mimo mniejszej ilości klocków jest droższy!)
* Zestaw na 2012 rok
* Nowe figurki
* Rewelacyjny wygląd
* TIE Fighter

Przeciw:

* ...

Ocena: 10/10.

Dodatkowe zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

--

zestaw cały czas posiadam jeśli ktoś był zainteresowany dodatkowymi zdjęciami :)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Czemu wszystkie zdjęcia nie mogą być takie jak "dodatkowe zdjęcia"?
Ziarnistość i brak ostrości to główne moje zarzuty wobec nie-dodatkowych zdjęć.

kroolik
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-17, 14:27
Lokalizacja: łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#3 Post autor: kroolik »

@blizzard: bo zdjęcia "nie-dodatkowe" robiłem jak nie miałem aparatu (te chyba nawet jeszcze iphone'm 3gs :|

dopiero potem jak udało mi się zdobyć jakiś sensowny aparat robiłem kilka dodatkowych zdjęć.

ODPOWIEDZ