[MOC] Krótka historia lotnictwa indywidualnego

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderator: Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
HELF: Szerszen
: 121080036@N06
Kontakt:

   

[MOC] Krótka historia lotnictwa indywidualnego

#1 Post autor: Szerszen »

Tym razem prezentuję krótką historię rozwoju lotnictwa indywidualnego...

A było to tak:
Dawno, dawno temu Ikar sklecił z pomocą taty skrzydła do latania z piór i wosku... zapomniał jednak biedaczek, że latać każdy może, ale im bliżej słońca, tym cieplej... w efekcie rozsmarował się na skałach, bo siły grawitacji są nieubłagane.

Obrazek

Minęło wiele lat, lecz niektórzy ludzie nadal zazdrościli ptakom... W XV w.n.e Leonardo da Vinci tworzy projekt maszyny latającej ze skrzydłami zbliżonymi kształtem do nietoperza. Wieść gminna niesie, że jeden z Jego uczniów (pewnie chciał się przypodobać mistrzowi), wypróbował wynalazek, skacząc ze szczytu Monte Ceceri... głupich nie sieją, sami wbijają się w ziemię.

Obrazek

Pomysły szalonego Leonarda nie zaginęły wraz z nim, lecz wykiełkowały ponownie po czterech wiekach... dając w efekcie (po wielu udoskonaleniach) dzisiejsze lotnie.

Obrazek

A gdzieś tam daleko, daleko ... w bardzo odległej galaktyce, gdzie rozwój cywilizacji wyprzedził nas o kilka setek lat sprytni konstruktorzy wymyślili i wprowadzili do powszechnego użycia parasole.... eeeee nie, to żart, chodzi oczywiście o plecaki odrzutowe.

Obrazek

No i na zakończenie... historia w pigułce:
Obrazek
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ