Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] WC, czyli Wehikuł Czasu - część 2
Autor Wiadomość
Toltomeja 
VIP

Wpisy: 495
Wysłany: 2013-06-19, 15:20   [MOC] WC, czyli Wehikuł Czasu - część 2

Panie i panowie, nie bójmy się tego tematu!

Już wiele tysięcy lat temu ludzie stwierdzili, że to co opuszcza ich ciało tą czy inną drogą, niekoniecznie powinno być darzone szczególnym sentymentem. W końcu skoro to z siebie wyrzucamy, to pewnie mamy swoje powody.
Dlatego wraz z rozwojem cywilizacji i kultury, powstawały coraz to nowe zwyczaje w tej dziedzinie życia i następował rozwój odpowiedniej infrastruktury. Początkowo było to po prostu wyznaczone miejsce, które służyło wszystkim okolicznym mieszkańcom. Z biegiem lat dziura w ziemi przeobrażała się w bardziej wymyślne wynalazki, podobnie jak sposób utylizowania nieczystości. A wszystko po to, żeby było świeżo i czysto. „Kącik dumania” stał się w końcu oazą prywatności.

Cytat:
Rok 2513. Ludzie już dawno wyczerpali wszystkie naturalne zasoby swojej planety. Powietrze na całej Ziemi stało się tak zanieczyszczone, że przekroczyło kilkukrotnie wszelkie normy bezpieczeństwa. Ostatnie rezerwy wszystkich państw zostały zebrane razem i przeznaczone na budowę nowego miejsca zamieszkania dla milionów ludzi, z dala od Ziemi – na Księżycu.

Z racji bardzo ograniczonego bogactwa surowców w ich nowym domu, ludzie musieli nauczyć się dbać o dane im środowisko, a same stacje musiały być w stu procentach sterylne i samowystarczalne. Rośliny i zwierzęta, stanowiące niezbędne pożywienie dla mieszkańców, musiały być hodowane w laboratoriach, a cała zużywana energia odzyskiwana. Także wszelkiego rodzaju odpady i nieczystości okazały się cennym materiałem opałowym, a po odpowiednim przetworzeniu nadawały się na doskonały nawóz dla roślin.

Galeria Flickr
Galeria Brickshelf (jeszcze nie ten tego)

Zbudowane oczywiście na piąty etap BBW. Wersja dla odważnych +/-500.

===============
Zapraszam do oglądnięcia pierwszej części przedstawienia:

Miłego oglądania!
Ostatnio zmieniony przez Toltomeja 2013-06-19, 20:07, w całości zmieniany 3 razy  

Migalart 
VIP

Wpisy: 173
Wysłany: 2013-06-19, 17:25   

bardzo mi się podoba
pokazałeś się od innej strony niż szare klocki :D

SMIGOL 

Wpisy: 206
Wysłany: 2013-06-19, 17:31   

Obie prace są genialne :) Pierwsze skojarzenie:
Cytat:
Ojciec Laski: Dziś syneczku, tak jak ja przed laty, spójrz w tę studnię przeszłości. Co w niej widzisz?

Laska: Kupę

Ojciec Laski: Tak... to jest kupa. To jest odpowiedź. Od tysięcy lat wszystkim cywilizacjom, kulturom i religiom, wielkim wojnom i rewolucjom, najwybitniejszym ludziom na świecie zawsze towarzyszy kupa. Teraz rozumiesz... to jest życie. Mnie oszukasz, przyjaciela oszukasz, mamusię oszukasz, ale życia nie oszukasz. Dlatego zrozumiałem... zrozumiałem, że będę produkował sedesy, a my zostaniemy królami życia mój synu...

Wyobrażałem sobie, że w 2513 roku nie będzie już "srajtaśmy", a tu jednak... :)

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2013-06-19, 17:44   

Praca jak zwykle bardzo dopracowana i zawiera mnostwo swietnych detali. Tym niemniej wizja nawozu przyszlosci jest lekko odrazajaca, dobrze, ze to już raczej nie beda nasze czasy ;)

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2013-06-19, 17:54   

3dom a obornik to niby co jest???

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2013-06-19, 18:12   

Szerszen napisał/a:
3dom a obornik to niby co jest???

Nie jestem ekspertem od nawozenia ale zdawalo mi się, ze wykorzystanie ludzkiego nawozu jest niewskazane. A tutaj dodatkowo jest to dosc bezposrednio polaczone ;)

Dr. Ops 

Wpisy: 96
Wysłany: 2013-06-19, 18:13   

A myślałem, że wersja futurystyczna nie będzie tak dobra jak średniowieczna.
Na całe szczęście się pomyliłem. Wyszło super !
Dlaczego księżyc ma szarą powierzchnie ? Przecież wszyscy wiedzą, że jest z sera...

Szerszen 
VIP
Brick Warrior

Wpisy: 1785
Wysłany: 2013-06-19, 18:46   

3dom... i to jest właśnie ta technologia... po odpowiednim przetworzeniu... wszystko może być wysokowydajnym nawozem...

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2013-06-19, 19:45   

Mam cicha nadzieje, ze w moich czasach technologia az tak się nie rozwinie, tak dla spokoju ducha ;)

bacon 
Adminus Emeritus
Master of Disaster

Wpisy: 1510
Wysłany: 2013-06-19, 20:05   

Świetna praca, uwielbiam twoje pomysły. Każda twoja praca w tym konkursie oryginalnością wyprzedza resztę. Podobne miałem pierwsze skojarzenie jak wyżej, to jednak potrzebny będzie papier toaletowy? ;)

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 495
Wysłany: 2013-06-19, 20:06   

Szerszen napisał/a:
3dom... i to jest właśnie ta technologia... po odpowiednim przetworzeniu... wszystko może być wysokowydajnym nawozem...

Właśnie 3dom, nie martw się. W tej małej, niepozornej skrzyneczce cała materia jest rozbijana na cząstki i przefiltrowana.
Ale jak masz takie opory to może nie przyglądaj się zbyt blisko współczesnym uprawom... Możesz się zdziwić i zostać weganinem czy kimś tam. :P

SMIGOL napisał/a:
Wyobrażałem sobie, że w 2513 roku nie będzie już "srajtaśmy", a tu jednak... :)

Nie no, co ty? Są pewne granice brawury. Srajtaśma była, jest i będzie!

3dom 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2013-06-19, 21:07   

Toltomeja napisał/a:
Ale jak masz takie opory to może nie przyglądaj się zbyt blisko współczesnym uprawom... Możesz się zdziwić i zostać weganinem czy kimś tam. :P

Raczej odstawic warzywa :P

Amal
[Usunięty]

Wysłany: 2013-06-20, 16:15   

Genialny pomysł ! genialne wykonanie ! Jak widzę, nie tylko kamieniczkami stoisz.
Wysiliłeś się bardzo, bo w sumie mogłeś to zrobić bardziej bezpośrednio - "potrzebujący" mógłby od razu walić na warzywa, wyposażone w detektory wydalanych składników, w celu odzyskiwania tych, które akurat danemu warzywu byłyby przydatne... No normalnie przyszłość że weź...

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu