Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
10233 Horizon Express
Autor Wiadomość
GrublukTheGrim 

Wpisy: 243
Wysłany: 2013-06-30, 14:29   

rh napisał/a:
W przypadku tego pociągu niekoniecznie. Zwróć uwagę, że jeśli to byłby kompletny z 4 wagonami i 2 "lokomotywami", to jaka by była cena tego zestawu? A tak chociaż może ktoś więcej się skusi na niego.

W tym przypadku cena nie musiałaby być dokładnie dwukrotnością pojedynczego zestawu (w myśl zasady handlowej - więcej za mniej). Jeden wagon więcej za 200,- PLN i wszystko byłoby OK.

Mateusz92 

Wpisy: 386
Wysłany: 2013-06-30, 19:29   

Super recenzja, super zestaw. Swój kupiłem w marcu i do dzisiaj nie mogę nacieszyć oka wspaniałością tego pociągu. Ma swoje wady (okienka i to, że skład jest "ucięty"), ale jednak robi piorunujące wrażenie. Detale ciszą oko jak i serce. Teraz poluje na drugi zestaw bo jednak jak już napisałem zestaw jest "ucięty". Sądzę, że stwierdzenie, iż jest to godny następca Metroliner'a nie jest zbytnim pochlebstwem ponieważ dawno nie było tak dobrze zaprojektowanego zestawu pociągu pasażerskiego typu expres.

czempi 

Wpisy: 26
Wysłany: 2013-09-12, 19:41   

Zestaw robi wrażenie, cieszy oko. Jedynie naprawdę razi po oczach ta dziura w dachu lokomotywy.
A kto myśli o jego zakupie, niech od razu pogodzi się z zakupem drugiego!
Również maiłem dodatkowe wężyki.
I niestety, ale jedna płyta główna była wygięta w banana:(.Dodatkowo podczas montażu delikatnie pękła, a cały wagon jest przez to lekko zwichrowany. Zaraz pisz e do custom service..

bezetkace 

Wpisy: 59
Wysłany: 2013-09-12, 22:24   

czempi napisał/a:
Zestaw robi wrażenie, cieszy oko. Jedynie naprawdę razi po oczach ta dziura w dachu lokomotywy.
A kto myśli o jego zakupie, niech od razu pogodzi się z zakupem drugiego!
Również maiłem dodatkowe wężyki.
I niestety, ale jedna płyta główna była wygięta w banana:(.Dodatkowo podczas montażu delikatnie pękła, a cały wagon jest przez to lekko zwichrowany. Zaraz pisz e do custom service..

Z niecierpliwością czekam na nową fabrykę w Chinach. :' |

Jac
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-12, 22:30   

tu nie chodzi o chińską fabrykę, tylko o sposób pakowania. Też tak miałem w 7939 zarówno z podstawą jak i zwrotnicą... wrzucenie tego luzem pomiędzy dość sporą ilość klocków może się tak skończyć...

GrublukTheGrim 

Wpisy: 243
Wysłany: 2013-09-13, 00:49   

Jac napisał/a:
(...) wrzucenie tego luzem pomiędzy dość sporą ilość klocków może się tak skończyć...

Choć generalnie nie powinno, o ile pudełka nie poddano działaniu wysokiej temperatury. Wtedy reszta klocków też na to by cierpiała, więc moim zdaniem to nie to. Ot, po prostu bubel. Zdarza się.

Jac
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-13, 08:09   

krzywe elementy na pewno były by odrzucone na etapie produkcji/pakowania. Klocki są popakowane w torebki i latają luzem po pudełku, musiało się zdarzyć, że powstała w pewnym momencie jakaś mała dźwignia... plus czas... np kilku mc leżenia w magazynie sklepu... temperatura działająca na całe pudło, nie zdeformuje takiego elementu w jednym miejscu, tu by musiało być jakieś miejscowe/punktowe rozgrzanie.

W każdym razie dla mnie nie ma problemu... bo mam teraz o jedną więcej zwrotnicę, którą udało mi się doprowadzić do stanu, kiedy daje się ją połączyć z innymi torami... choć prosta już nigdy pewnie nie będzie.
Ostatnio zmieniony przez Jac 2013-09-13, 08:10, w całości zmieniany 1 raz  

David 

Wpisy: 58
Wysłany: 2013-10-18, 16:41   

wspaniała recenzja i opis, podoba mi się kolorystyka, chociaż sam dokonałbym pewnych przeróbek.

lilath 

Wpisy: 19
Wysłany: 2014-02-05, 22:37   

a ja go właśnie zwracam bo dopiero jak go wzięłam w domu do ręki to mnie otrzeźwiło że tam nie ma PF i torów..

bezetkace 

Wpisy: 59
Wysłany: 2014-02-06, 02:47   

lilath napisał/a:
a ja go właśnie zwracam bo dopiero jak go wzięłam w domu do ręki to mnie otrzeźwiło że tam nie ma PF i torów..

Przy tej cenie, to byłby chyba kilka razy wyprzedany. : )

mazek84
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-05, 13:11   

Wiem że odświeżam temat ale dopiero od niedawna jestem na tym forum a może moje spostrzeżenie przyda się tym którzy się wahają nad tym zestawem. Jednej informacji w recenzji mi brakuje, ale może dlatego że recenzent nie zmotoryzował swojego zestawu. Przed zakupem martwiło mnie to ze pociąg jest długi i ciężki więc do zmotoryzowania 2 x 10233 potrzebne będą dwa sety PF a miałem jeden , po zakupie okazało się że pociąg na jednym silniku w przedniej lokomotywie śmiga aż wylatuje na zakrętach. Rozwiązanie - w tylnej lokomotywie zamieniłem wózek ten na ośkach od technic na wózek z kołami jak w wagonach, ponieważ koła nie dają już takiego oporu to pociąg ładnie sunie po torach tworząc piękny dla uszu szum :)

A poza tym pociąg w wersji x2 wygląda cudnie :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu