[MOC] Saloon

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

[MOC] Saloon

#1 Post autor: Szerszen »

Ponieważ klocki brązowe mam w 90% zajęte innym MOC'em, który czeka na swoją kolej, a inne okupuje czynnie mój syn, postanowiłem zrobić pracę na konkurs Andzi w LDD.

W ten sposób powstał Saloon z Nowhere City.
Proszę o wybaczenie braku figurek i pewną pstrokatość, ale pierwsze ciężko sensownie umieścić w LDD a drugie jest podyktowane chęcią poprawienia przejrzystości pracy. Rendering w LDD niestety nie jest idealny.

Obrazek

Obrazek Obrazek

A dla specjalnych maniaków... instrukcja budowy
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#2 Post autor: Kirysowaty »

Budowla nawet fajna i klimatyczna. Mam rozumieć, że gdyby została zbudowana w realu, doszedłby pewnie jakiś szyld, figurki i akcesoria?
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Nade wszystko miałbym opcję zrobienia paru "nielegalnych" połączeń, więc odpowiedź brzmi - tak, byłyby i figurki i szyld i lepiej wykorzystana "półka za barem", na której nijak nie miałem pomysłu jak ustawić rząd butelek.

Troszkę projektowałem to pod kątem "budynku do bitewniaka" - strzelanina w miasteczku, jak wiadomo wymaga dachów i balkonów, bo trafiony (i wcześniej całkowicie zasłonięty) strzelec musi z nich spadać. ;-)

Niestety LDD ma swoje ograniczenia.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 738
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Ano ma. Niestety. Jest natomiast wygodny jeśli chodzi o eksperymentowanie z projektem, zanim zacznie się go składać.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Tak, to jest jego zdecydowana zaleta... nawet jeśli plan jest ogólny, łatwiej jest potem ogarnąć.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ