Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7748 - Corporate Alliance Tank Droid
Autor Wiadomość
kroolik 

Wpisy: 11
Wysłany: 2013-07-18, 12:29   7748 - Corporate Alliance Tank Droid

Corporate Alliance Tank Droid

Seria: Star Wars
Rok premiery: 2009
Liczba elementów: 216
Figurki: 4: 2x Battle Droid with 1 Straight Arm, 2x Clone Jet Trooper (Clone Wars)
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 28.2 x 26.2 x 4.6 cm
Cena: $24.99, £24.99, 190 zł (Allegro)

BrickSet, BrickLink

Jedna z pierwszych moich starych recenzji :)

Zestaw, wydany został w 2009 roku, składa się z 216 części i 4 figurek.

Na pudełku, od przodu mamy całkiem przyjemnie zainscenizowaną akcję ataku. Z drugiej strony mamy kilka obrazków co pojazd nam pozawala zrobić, oraz oczywiście reklamówki innych zestawów.

Tak jak wcześniej wspomniałem, w skład zestawu wchodzą 4 figurki. Są to 2 Battle Droid (z jedną prostą ręką) oraz 2 żołnierzy klonów, w tym przypadku z odrzutowcami na plecach. Na szczęście w tym zestawie nie ma żadnych naklejek. Dwa największe klocki, mają fabrycznie nadrukowaną grafikę. W pudełku miałem również 6 klocków dodatkowych, na wypadek gdyby coś się zgubiło.

Złożenie zestawu zajmuje jakieś 15 minut. Jest kilka klocków TECHNIC, które powodują, że pojazd poruszając się, kręci również gąsienicą. Aby tak się działo jednak potrzebne jest raczej chropowate podłoże. Raczej kiepsko to idzie na podłodze czy szkle. Ogólnie, biorąc pod uwagę rozmiar i wartości nazwijmy to artystyczne, wydaje mi się, że jest to zestaw przeznaczony też raczej dla zbieraczy armii.

Za:

* dość tani
* 4 figurki

Przeciw:

* raczej dla zbieraczy armii
* raczej dla fanów Wojen Klonów.
* mechanizm gąsienicy nie zawsze działa

Ocena: 6/10

Dodatkowe zdjęcia:

Ostatnio zmieniony przez Innos 2013-07-18, 13:12, w całości zmieniany 4 razy  

3dom 
Administrator

Wpisy: 5555
Wysłany: 2013-07-18, 12:50   

No dobra, jesteś tu od wczoraj więc będę wyrozumiały ;)

Recenzje powinny wpisywać się pewien szablon - jak on powinien wyglądać znajdziesz w pkt. 2 regulaminu tego działu - warto się z nim zapoznać, jak również z Poradnikiem recenzenta LEGO. Sugeruję edycję recenzji i dopasowanie jej do tutejszych standardów bo w przeciwnym razie zamiast dyskusji o zestawie będzie kilka stron klepania o formie recenzji ;)

Innos 
Sonni

Wpisy: 1014
Wysłany: 2013-07-18, 13:03   

3dom napisał/a:
No dobra, jesteś tu od wczoraj więc będę wyrozumiały ;)
Ja byłem wyrozumialszy, kolega dostał szczegółowe wskazówki, co poprawić, na PW. ;) A warto, aby kolega od razu wdrożył poprawki i stosował je w kolejnych recenzjach, bo zapowiada się sporo ciekawych tekstów o zestawach SW. :)

kroolik 

Wysłany: 2013-07-18, 13:14   

Dzięki za wyrozumiałość ;)

info wstępne uzupełnione. Niestety nie mogłem nigdzie znaleźć ceny w Euro... ale z drugiej strony zestaw raczej już należy szukać na allegro itp.

Jeśli chodzi o zdjęcia to niestety lepszych nie mam i nie będę miał, gdyż z zestawem się pożegnałem jakiś czas temu.

Innos 
Sonni

Wpisy: 1014
Wysłany: 2013-07-18, 14:51   

Fotki są całkiem ok, niektóre co prawda nieostre, ale z drugiej strony tło jest jednolite, no i fajnie, że jest fotka, gdzie widać wszystkie elementy - na niej najlepiej widać, co zestaw zawiera. Tak się złożyło, że na żadnej fotce nie widać twarzy klonów - ale to dobrze, bo to te szpetne gęby z Clone Wars, więc może lepiej, że nie trzeba ich tu oglądać. ;)

Oficjalna cena w euro dla zestawu sprzed paru lat faktycznie jakaś niezbędna nie jest, jak ktoś chciałby zestaw kupić to i tak musi spojrzeć na aktualne ceny na Allegro albo na BL.

A co do zestawu - po minifigach patrząc to faktycznie taki ciut większy battle pack, jedynie ten czołg-droid jest nieco większy niż konstrukcje z innych zestawów SW, które kupuje się głównie dla 4 figurek. Inna sprawa, że ta konstrukcja wygląda całkiem sensownie, na szczęście nie sprawia wrażenia garści średnio ciekawych klocków dodanych tylko do figurek i wygląda na całkiem bawialne ustrojstwo.
Ostatnio zmieniony przez Innos 2013-07-18, 14:54, w całości zmieniany 1 raz  

kroolik 

Wysłany: 2013-07-18, 22:35   

Niestety robienie fot iPhone'm nie zawsze daje najlepsze rezultaty ;)

ale już te 4 zdjęcia na dole robione później - miałem pożyczony od znajomego aparat i od razu to inaczej wygląda :]

BTW zestawu - to dokładnie tak. Szkoda tylko, że dość drogi ten zestaw - szczególnie jak na "bitewny".
W tym roku wyszedł (wychodzi) nowa wersja tego pojazdu: http://www.brickset.com/detail/?set=75015-1 z tego co widzę to nawet tańsza odrobinę jest... ale chyba ten starszy zestaw jest fajniejszy...

blizzard 
niepoprawny mercedesiarz

Wpisy: 803
Wysłany: 2013-07-18, 22:38   

kroolik napisał/a:
Niestety robienie fot iPhone'm nie zawsze daje najlepsze rezultaty ;)

ale już te 4 zdjęcia na dole robione później - miałem pożyczony od znajomego aparat i od razu to inaczej wygląda :]

Troszkę Lego pewno masz, nawet ajfon moze zrobic spoko zdjecia jak sie nie trzęsie, parenascie klocków jest już jakiś tam statyw/stojak/trzymak/podtrzymak/pomocnikator/chwytator/stabilizator.

3dom 
Administrator

Wpisy: 5555
Wysłany: 2013-07-19, 07:18   

blizzard napisał/a:
Troszkę Lego pewno masz, nawet ajfon moze zrobic spoko zdjecia jak sie nie trzęsie, parenascie klocków jest już jakiś tam statyw/stojak/trzymak/podtrzymak/pomocnikator/chwytator/stabilizator.

Mozna za 20-40zl kupić maly statyw do smartphone'ow, również z mocowaniem do pelnowymiarowych statywow. Efekt bedzie jeszcze lepszy.

GrublukTheGrim 

Wpisy: 243
Wysłany: 2013-07-19, 14:38   

kroolik napisał/a:
Szkoda tylko, że dość drogi ten zestaw - szczególnie jak na "bitewny".

W recenzji jako "za" napisałeś, że jest dość tani. To w końcu jak? ;-)
Ostatnio zmieniony przez GrublukTheGrim 2013-07-19, 14:38, w całości zmieniany 1 raz  

kroolik 

Wysłany: 2013-07-29, 11:36   

GrublukTheGrim napisał/a:

W recenzji jako "za" napisałeś, że jest dość tani. To w końcu jak? ;-)

jak na bitewny imo drogi ale ogólnie dramatu nie ma ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu