[MOC] Czehryń?

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

[MOC] Czehryń?

#1 Post autor: PatrykZ »

Jak wyglądał? Nie wiadomo, a jeśli wiadomo cokolwiek to bardzo niewiele. Sienkiewicz opisał jako drewnianą fortalicję, choć sam zamek w niej był ponoć murowany. Postanowiłem rozwinąć pierwotną budowlę i nadać jej miano zamku pełną gębą. Powstał jednak bardziej zameczek z uwagi na rozmiary mikrego dziedzińca na którym w zasadzie mieści się jedna kareta. Zakładając, że nieopodal roztacza się warownia służebna drewniano-ziemna mieszcząca majdan, stajnie, wozownie, składy, chaty mieszkalne może i mógłby to być ów Czehryń. Na Łubnie, Wiśniowiec, Zbaraż, lub Biały Kamień, które też były w majętnościach Wiśniowieckich budowla ta jest stanowczo zbyt mała.

Aktualnie stoi sobie w Rzeszowie, ale, że nie doczekał się wcześniej galerii postanowiłem pozbierać Wasze zdjęcia za które znów bardzo dziękuję :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

windsor

#2 Post autor: windsor »

Fajna interpretacja Sienkiewicza!
PS. Czesio ómie wykożystać błyski fleszy koLEGOw... ;)

Zbycho
Posty: 6
Rejestracja: 2013-06-05, 15:32
Lokalizacja: Stuttgart/Katowice
brickshelf: Zbypio
Kontakt:

 

#3 Post autor: Zbycho »

Bardzo fajna budowla. Najbardziej ujęła mnie szlachta i czapy z opon. Fantastycznie oddają klimat szlacheckiej Polski. Chyba sobie kilku takich zbuduję...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#4 Post autor: PatrykZ »

Czesio ómie, ale nie wie dlaczemó :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Bardzo fajna rzecz. Przede wszystkim oryginalna , bo niezbyt często widuje się takie konkretnie odwzorowane zabudowania historyczne. Zwykle jakiś zamek w połowie fantasy i hulaj dusza piekła nie ma. Można wsadzić w zasadzie wszystko. A tu już trzeba historycznej dyscypliny.
Więc duże brawo :)
Co tutaj jest nie tak? Ano całość jest po prostu za mała. Przydałby się większy rozmach całości, ale przecież wiadomo czemu jest jak jest. Czas, klocki, pieniądze. Zawsze ich za mało.

Nie będę ukrywał, że zbudowanie czegoś podobnego to jedno z moich marzeń i celów. Zamek a w zasadzie rezydencja na bastionach. Kilkukrotnie przebudowana na przestrzeni dziejów, bastiony już nie pełnią funkcji obronnej tylko "rekreacyjną".
Ale cóż. Całość musiała by mieć powierzchnię pewnie z 50 płyt bazowych jak nie więcej, więc na chwilę obecną mogę sobie popatrzeć na zdjęcie:
Obrazek

Mógłbyś to w przyszłości rozbudować. Wywalić te szopy i chałupy, powiększyć rezydencję, a bastiony "zalesić" ogrodem francuskim :)
Ostatnio zmieniony 2013-07-25, 19:49 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Oj, dokładnie tak :-) Niestety, wizerunek gotowego zestawu Lego typu zamek zaburza obraz rzeczywistych budowli, które miały dopiero konkretny rozmiar. Przykładowo mama kupuje chłopcu zestaw, a on krzyczy w radosnym uniesieniu "mam wielki zamek", tyle, że jego cała wielkość to zaledwie może jedna sień, albo komnata. Niestety, wybudowałem mały zameczek tylko na 20 płyt bazowych, ledwie jedna kareta na dziedzińcu się mieści. Stąd owo założenie, że gdzieś za bastionami umocnienia drewniano-ziemne a tam wielkie stajnie, wozownie, warsztaty, itp. Tu sama drewniana stajenka na tyłach kuchni w porywach mieści 5 koni - maleństwo! Ale pomysł masz świetny i warto do niego wrócić tworząc jeszcze większą budowlę tego typu, np. Pieskową Skałę, albo Nieśwież oczywiście z ogrodami na starych bastionach :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Dronka »

Przepraszam, że z takim opóźnieniem ale wg mnie ważne jest jeszcze pokazania na tym wątku tego czego nie widać na zdjęciach powyżej a co łatwo można przegapić czyli rewelacyjnego wnętrza zamku:

Obrazek
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Podziękował :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#9 Post autor: Migalart »

ładne wnętrza!
ten przepiekny moc ma zdecydowanie za slaby Piar i Marketing ;)

Zasługuje na dobrą sesję zdjęciową!

ODPOWIEDZ