Węgierski autobus Ikarus 260.04

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#16 Post autor: M_longer »

Mateusz93 pisze:Tą szybę widziałem, ale źle by to wyglądało w tym autobusie. Przeszukałem cały Bricklink i inne strony, niestety nie natknąłem się na jednolitą prostą szybę.
Ten Ikarus ma w rzeczywistości pochyloną przednią szybę, więc możesz to dodać do mojej listy uwag. A ta szyba pasowałaby tam dobrze.
Zresztą, masz plik LDD z tym autobusem, spróbuj ją tam wstawić.

Mateusz93

#17 Post autor: Mateusz93 »

stpman pisze:Tak na szybko:
Skoro starałeś się o naklejki to dlaczego zabrakło tablic rejestracyjnych?
Nadkola są brzydkie i kanciate, spokojnie to tych kół można zamontować to tak aby przechodziło płynnie.
Warto by popracować nad przednią i tylną szybą, bo teraz wygląda fatalnie.
Przy tak dużej skali mogłeś się pokusić o zrobienie silnika, bo miejsce na to by się znalazło.
Model nie trzyma skali, chociażby dlatego, że siedzą w nim minifigi, a na minifigi to on za duży jest.
Lusterka również kiepski i niepodobne do oryginału.

Edit: Longer a nie lepsze byłby by te ciut mniejsze łuczki?

Obrazek

Te które zalinkowałeś są za duże, ten Ikarus aż tak obły nie jest;)
Nie zrobiłem tablic rejestracyjnych, bo sam nie wiedziałem czy lepiej wyglądałyby nowe żółte zabytkowe tablice, czy stare czarne. Mógłbym zrobić silnik, ale niestety byłem ograniczony finansowo podczas budowy tego autobusu. Musiałem kupić nowe elementy, moje już za bardzo się nie nadawały :)

mercg
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-20, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#18 Post autor: mercg »

W odpowiedzi na post bacon - darujmy se takie gadki, oceniajmy model poza tym gdybym miał byc szczery to w Auto Świecie napisane jest tak " jeżeli zbiore to mój model będzie miał szanse" stac się oficjalnym zestawem
KONIEC w temacie wydanie czy też nie wydania itp.
Ostatnio zmieniony 2013-07-25, 22:54 przez mercg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#19 Post autor: makorol »

M_longer pisze: A ta szyba pasowałaby tam dobrze.
Serio? Ma 4 bricki wysokości. Aktualna szyba z paneli ma 5 bricków, a i tak wydaje mi się za niska (a może to tylko takie wrażenie spowodowane proporcjami przodu).
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

mercg pisze:Dobra darujmy se takie gadki, oceniajmy model poza tym gdybym miał byc szczery to w Auto Świecie napisane jest tak " jeżeli zbiore to mój model będzie miał szanse"
Ekhm, a co niby robimy? Stwierdzenie że nie ma szans na zostanie zestawem też jest oceną modelu, bazująca na historii programu Cusoo.

Mateusz93

#21 Post autor: Mateusz93 »

bacon pisze:A ja odnośnie zalewu mediów tym modelem i informowaniu, że jak uzbierasz 10000 głosów "za" to LEGO ten model wyda jako zestaw. To nie jest prawda. Jeśli uzbierasz te 10k głosów to LEGO weźmie go pod uwagę przy wyborze pomiędzy modelami, które osiągną 10k głosów. Nie chcę niszczyć twoich marzeń ale uważam, że LEGO tego modelu nigdy nie wyda. Z prostego powodu - jest za wielki. Nie wiem czy prześledziłeś serię Cuusoo ale było tak:
Shinkai - 412 elementów
Hayabusa - 369 el.
Minecraft - 480 el.
DeLorean - 401 el.

Z 1500 elementów nie masz szans. Nie mówiąc już o tym, że warszawski Ikarus z lat 90 nie jest towarem chwytliwym. Nie zagwarantuje LEGO dużej sprzedaży modelu, a tylko takie mają szansę na debiut w Cuusoo.
Ja wiem, jak to jest, że nie każdy projekt trafia do produkcji. Notatka prasowa została zmieniona. Jakbym miał patrzeć na to, że jest mała szansa na produkcję to bym w ogóle nie budował go, ale co tam zawsze można spróbować, niż rezygnować :) Dla mnie zebranie 10 tysięcy głosów tak już będzie wielkim sukcesem.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

Mateusz93 pisze:Jakbym miał patrzeć na to, że jest mała szansa na produkcję to bym w ogóle nie budował go, ale co tam zawsze można spróbować, niż rezygnować :)
Budowałeś go tylko po to by zaistnieć w programie Cusoo?

Mateusz93

#23 Post autor: Mateusz93 »

M_longer pisze:
Mateusz93 pisze:Tą szybę widziałem, ale źle by to wyglądało w tym autobusie. Przeszukałem cały Bricklink i inne strony, niestety nie natknąłem się na jednolitą prostą szybę.
Ten Ikarus ma w rzeczywistości pochyloną przednią szybę, więc możesz to dodać do mojej listy uwag. A ta szyba pasowałaby tam dobrze.
Zresztą, masz plik LDD z tym autobusem, spróbuj ją tam wstawić.
Muszę sobie te wszystkie Twoje uwagi spisać, ale szyby raczej nie będę zmieniać.

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#24 Post autor: Tranzystor »

Chłopie wywal te figurki.

Mateusz93

#25 Post autor: Mateusz93 »

M_longer pisze:
Mateusz93 pisze:Jakbym miał patrzeć na to, że jest mała szansa na produkcję to bym w ogóle nie budował go, ale co tam zawsze można spróbować, niż rezygnować :)
Budowałeś go tylko po to by zaistnieć w programie Cusoo?
Nie, budowałem go, bo od dawna chciałem zbudować miniaturkę jakiegoś realnego autobusu. Można powiedzieć od urodzenia interesuje się autobusami i tramwajami. Pierwsze klocki dostałem jak miałem 3 lata, od tego czasu zawsze budowałem autobusy, tylko niestety były one zbyt kolorowe ;) Mogę wam jeszcze jeden autobus pokazać. Tylko, że to bardzo mała miniaturka pewnego polskiego autobusu.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#26 Post autor: Sariel »

Mateuszu, jesteś znakomitym PR-owcem, natomiast jako budowniczy wiele możesz poprawić. Co powinno tylko cieszyć, bo poprawianie się jest niejako esencją naszego forum.

Mateusz93

#27 Post autor: Mateusz93 »

Dejw pisze:Chłopie wywal te figurki.
Bez nich będzie goło. Wywalę je jak zakupię jakieś inne np. Jack Stone. Wiem sam, że do tej skali te figurki nie pasują. W najbliższym czasie zamierzam te wszystkie błędy poprawić.

mercg
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-20, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: mercg »

Pokaż tą miniaturke polskiego autobusu, chętnie zobacze.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#29 Post autor: Sariel »

Jeszcze dla uzupełnienia: tu przykład autobusu z Lego na bardzo wysokim poziomie, do którego warto równać: http://www.flickr.com/photos/karwik/set ... 020202081/
Tu przykład mniejszy, prostszy, mniej wygórowany, i też ciekawy: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=5590521
Jestem pewien, że chętnie widzielibyśmy takie modele w Cuusoo - Ty zapewne również.

Mateusz93

#30 Post autor: Mateusz93 »

Dziękuję wszystkim za komentarze. Postaram się wszystko co trzeba w tym modelu poprawić :)

Zablokowany