Węgierski autobus Ikarus 260.04

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mateusz93

#46 Post autor: Mateusz93 »

bacon pisze:Masz jakies dane do ilu mediow wyslales i ile sie opublikowalo?
Dużo tego jest. Nie liczyłem jeszcze :)
Bua pisze:Bardzo ciekawa sytuacja. Z jednej strony jakieś poczucie przyzwoitości czy chęć sprawiedliwości nakazuje nie pchać się do mediów z taką pracą, podczas gdy koledzy forumowicze tworzą dzieła znacznie doskonalsze. Z drugiej strony nie można Ci przecież zarzucać złej woli - chciałeś po prostu spełnić swoje marzenie.

Nie buduję z Lego, tak sobie tylko czytuję to forum. Sprawę śledzę z boku i na chłodno. Moim zdaniem Twoją nie najszczęśliwszą decyzją było pokazanie szerokiemu światu tej pracy bez zasięgnięcia porad tutaj. Lepiej późno niż wcale.

Pisałeś, że zraziłeś się do forum po jakimś komentarzu użytkownika. Ale on miał chyba miejsce już po rozesłaniu informacji do mediów, czy się mylę?

Druga sprawa to fakt, że rzetelny dziennikarz po otrzymaniu od Ciebie takiej notki sprawdziłby, jak dokładnie wygląda sytuacja i czy aby ktoś w tym kraju jeszcze nie buduje z Lego i czy aby nie wyprodukował podobnej, być może lepszej, pracy. W ten sposób Twoja kampania stała się fantastycznym testem jakości dziennikarstwa, oczywiście oblanym.

Po trzecie, podejrzewam sobie, że Twoje działania były następujące:
1. Napisałeś notkę, dobrałeś zdjęcia.
2. Poznajdowałeś trochę e-maili różnych gazet, portali itp.
3. Wysłałeś do wszystkich to samo hurtem.
W każdym razie ja tak bym to robił (i zresztą tak robiłem już parę razy przy innych okazjach). Lokalne pismaki zazwyczaj łykają wszystko. Najlepszym rozwiązaniem jest przepchnięcie artykułu do PAP-u - wtedy napiszą o tym wszędzie.
Takie promowanie wymaga razem ok. 2h pracy. To bardzo mało. Być może przypadek tego Ikarusa popchnie innych użytkowników do podobnych działań, dzięki którym "świat" zobaczyłby więcej dzieł użytkowników tego forum. Po co? Po to, żeby "zwykły człowiek" zobaczył, że z tych klocków można zbudować prawdziwe cuda i po prostu po to, żeby się pokazać. Myślę, że np. porządne nagłośnienie rzeszowskich wystaw, wyścigów trialówek czy innych branżowych wydarzeń, jak i może nawet pojedynczych majstersztyków, przyniosłoby same korzyści i zapewne powiększyłoby społeczność budowniczych.
To forum chyba jest o LEGO, a nie o mediach! To jest moja sprawa, gdzie ja wysyłam info o Ikarusie. Nie reklamuje tego forum, nie podpisuje się, że jestem z LUGPolu. Zawsze się znajdą jacyś zazdrośnicy! Weź się zajmij człowieku swoimi sprawami, a nie wciskasz swoje trzy grosze i piszesz nie na temat, bo media to nie temat tego forum!
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 17:57 przez Mateusz93, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#47 Post autor: 3dom »

Mateusz, po pierwsze troche grzeczniej. Po drugie edytujemy posty zamiast pisac jeden pod drugim.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mateusz93

#48 Post autor: Mateusz93 »

3dom pisze:Mateusz, po pierwsze troche grzeczniej. Po drugie edytujemy posty zamiast pisac jeden pod drugim.
Acha, ja grzeczniej, nie no macie swoje prawa. Spodziewałem się tutaj takich zazdrośników, więc powstrzymywałem się od założenia konta. Myślę, że temat mediów jest skończony.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#49 Post autor: Bricksley »

Mateusz93 pisze:Acha, ja grzeczniej, nie no macie swoje prawa.
A nie uważasz, że w Twojej poprzedniej wypowiedzi użyłeś nieco mocniejszych słów? Nikt tu nie ma swoich praw, wszystkich obowiązuje kultura wypowiedzi.
Mateusz93 pisze:Spodziewałem się tutaj takich zazdrośników, więc powstrzymywałem się od założenia konta.
Czyli twierdzisz teraz, że każdy wyrażający zdanie o Twoim MOCu jest o niego zazdrosny?

Co zaś tyczy się modelu to ogólnie nie jest zły :) Osobiście zrezygnowałbym z dokładnej nazwy modelu z uwagi na fakt, że jego wygląd (chodzi o to "użebrowanie" z przodu i z tyłu) wskazuje na inny pojazd. Koledzy wyżej podsunęli Ci kilka fajnych rad po których zastosowaniu model będzie jeszcze lepiej wyglądał. Od siebie dodam, że sam zrezygnowałbym ze szklenia okien na rzecz zrobienia samych ramek. Dodatkowo przy przedniej szybie można dać białego flexa by zaznaczyć dwuczęściową przednią szybę.

Czekam na dalszy rozwój konstrukcji :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#50 Post autor: SMIGOL »

Mateusz93 pisze:Spodziewałem się tutaj takich zazdrośników
Tylko czego Ci zazdroszczą Ci zazdrośnicy?
Zasłaniasz się non stop tym, że nie jest to forum o mediach tylko o klockach, ale także o klockach zamieszczanych w sieci. Poza tym pytam, ponieważ chciałbym to po prostu wiedzieć. Myślę, że nie tylko ja.... to taka ciekawość ludzka.
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 19:09 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Mateusz93

#51 Post autor: Mateusz93 »

Karol pisze:
Mateusz93 pisze:Acha, ja grzeczniej, nie no macie swoje prawa.
A nie uważasz, że w Twojej poprzedniej wypowiedzi użyłeś nieco mocniejszych słów? Nikt tu nie ma swoich praw, wszystkich obowiązuje kultura wypowiedzi.
Mateusz93 pisze:Spodziewałem się tutaj takich zazdrośników, więc powstrzymywałem się od założenia konta.
Czyli twierdzisz teraz, że każdy wyrażający zdanie o Twoim MOCu jest o niego zazdrosny?

Co zaś tyczy się modelu to ogólnie nie jest zły :) Osobiście zrezygnowałbym z dokładnej nazwy modelu z uwagi na fakt, że jego wygląd (chodzi o to "użebrowanie" z przodu i z tyłu) wskazuje na inny pojazd. Koledzy wyżej podsunęli Ci kilka fajnych rad po których zastosowaniu model będzie jeszcze lepiej wyglądał. Od siebie dodam, że sam zrezygnowałbym ze szklenia okien na rzecz zrobienia samych ramek. Dodatkowo przy przedniej szybie można dać białego flexa by zaznaczyć dwuczęściową przednią szybę.

Czekam na dalszy rozwój konstrukcji :)
Rozwój mojej konstrukcji na pewno w niedalekiej przyszłości będzie. Niektórym to żebrowanie nie przeszkadza, więc na razie zostawię. Nawet nie mam elementów na poprawki. Zakładając tutaj konto spodziewałem się, że oceniony zostanie mój model, a nie ja sam. To czy ja rozreklamuje autobus to moja sprawa. Każdy może wysłać info do mediów. Wydawało mi się, że nie którzy z Was zazdroszczą mi tej promocji w mediach, bo ona jest tu głównym tematem, a nie model. I chyba będzie najlepiej zamknąć ten temat, a otworzyć go dopiero, gdy będę miał poprawiony model :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#52 Post autor: M_longer »

Mateusz93 pisze:Spodziewałem się tutaj takich zazdrośników
Mój drogi, połowa aktywnych użytkowników tego forum (tych co budują) mogłaby zrobić podobną "akcję promocyjną" dla swoich modeli i podejrzewam że cieszyłyby się one znacznie większa popularnością niż Twój Ikarus. Twój model zyskał w oczach ludzi niezwiązanych z klockami, bo przedstawia pojazd który wielu zna z ulic, jest zrobiony przez Polaka, i jest z klocków, więc jest fajny. W naszych oczach już taki wspaniały nie jest, bo mamy pojęcie o budowaniu i wiemy że dałoby się go zrobić lepiej.

Swego czasu moje modele cieszyły się popularnością większą niż Twój Ikarus, ale głownie w środowisku związanym z moją pracą, czyli kopalniami KGHMu (chociaż parę portali i gazet o tym napisało). Udzielałem nawet wywiadów (wiesz, wywiady, wizyty w zakładach pracy, te klimaty ;) ).

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=hBUqHDFBj30[/youtube]

Traktowałem to jako efekt uboczny tego że buduję, nie jako coś czego inni mają mi zazdrościć. Przy okazji podałem że w Krakowie mamy wystawę, bo wiedziałem że to pomoże ją rozreklamować. I w życiu nie rozesłałbym do wszystkich mediów jakie tylko mi przyjdą do głowy informacji że buduję, bo nie lubię rozgłosu. Ci co mają wiedzieć, wiedzą że buduję. Reszta dowiaduje się przypadkiem, albo przez kogoś.
Mateusz93 pisze:Weź się zajmij człowieku swoimi sprawami, a nie wciskasz swoje trzy grosze i piszesz nie na temat, bo media to nie temat tego forum!
Akurat media to temat baaardzo związany z tym forum, bo jesteśmy całkiem medialni, zwłaszcza gdy przychodzi do organizacji wystaw.

Mrutek

#53 Post autor: Mrutek »

Taki sobie ten autobus. Tutaj masz autobusy, które mogłyby trafić do seryjnej produkcji jako zestaw Lego. Przejrzyj sobie tę galerię, pogłówkuj, zbuduj coś na wyższym poziomie niż to co zaprezentowałeś i dopiero potem zgłoś.

Podoba mi się pomysł ma drzwi, ale nie podoba mi się, ze są całe pełne. Przód, tył do poprawki - autobus, to nie dom z cegieł.
Podoba mi się, ze jest nawet, nawet podobny, ale całość, to poziom 14-latka. Sorry.

mercg
Posty: 9
Rejestracja: 2012-08-20, 22:43
Lokalizacja: Zduńska Wola
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#54 Post autor: mercg »

Powinniście się cieszyc, że kolega promuje za darmo klocki w różnych mediach a wy mu wytykacie, że do zbyt wielu mediów wysłał info. Gdybym nie kupił Auto Świata to bym nie wiedział o tym Ikarusie a tak przynajmniej wiem. Napisałem już wcześniej żeby oceniac model a nie media, moderacja powinna zadziałac i usunąc niepotrzebne wpisy "medialne".

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#55 Post autor: SMIGOL »

M_longer pisze:Traktowałem to jako efekt uboczny tego że buduję, nie jako coś czego inni mają mi zazdrościć.
I tu jest pies pogrzebany! Domniemam, że Mateusz uważa, że wszyscy mu zazdroszczą i dlatego go krytykują.
Poza tym będąc medialnym trzeba się liczyć, że będzie się ocenianym.
Mateusz93 pisze:nie którzy z Was zazdroszczą mi tej promocji w mediach
Mateusz93 pisze:Każdy może wysłać info do mediów.
To czego tu zazdrościć?
__________________________________________________________
Jest jeszcze jedna rzecz, o której Ci pisałem w innym wątku: non stop jesteśmy oceniani...całe życie... bez przerwy... i nawet to jak i co piszesz wyrabia mi zdanie o Tobie.
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 20:12 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Mateusz93

#56 Post autor: Mateusz93 »

SMIGOL pisze:
M_longer pisze:Traktowałem to jako efekt uboczny tego że buduję, nie jako coś czego inni mają mi zazdrościć.
I tu jest pies pogrzebany! Domniemam, że Mateusz uważa, że wszyscy mu zazdroszczą i dlatego go krytykują.
Poza tym będąc medialnym trzeba się liczyć, że będzie się ocenianym.
Mateusz93 pisze:nie którzy z Was zazdroszczą mi tej promocji w mediach
Mateusz93 pisze:Każdy może wysłać info do mediów.
To czego tu zazdrościć?
Nie ma co domniemywać, bo i tak nie uważam się za mistrza. Wiem, że nikt nie zazdrości mi tego modelu, bo co mają mi zazdrościć. Spodziewałem się, że napiszecie mi co mam w tym modelu poprawić i na tym temat się skończy. A tu się ciągnie temat nie związany z autobusem, czytałem regulamin żeby nie pisać nie na temat. W pierwszym poście (opisie modelu) napisałem, że proszę was o komentarze na temat autobusu, czyli co mam poprawić, nie prosiłem o komentarze na temat reklamy modelu w mediach. To moja sprawa gdzie rozsyłam informacje o autobusie.
Tak czy siak będę reklamować swoje modele. Mam pomysły na nowe budowle. Nie wstydzę się swoich prac chociaż nie dorównują najlepszym z tego forum.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#57 Post autor: SMIGOL »

Toś my się dogadali... jak żadnej jesieni:) Przyznam, że w ogóle nie rozumiem Twojej odpowiedzi na mój post.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
Dr. Ops
Posty: 99
Rejestracja: 2011-01-14, 21:23
Lokalizacja: Jaworzno

#58 Post autor: Dr. Ops »

Zakładając tutaj konto spodziewałem się, że oceniony zostanie mój model, a nie ja sam. To czy ja rozreklamuje autobus to moja sprawa. Każdy może wysłać info do mediów. Wydawało mi się, że nie którzy z Was zazdroszczą mi tej promocji w mediach, bo ona jest tu głównym tematem, a nie model. I chyba będzie najlepiej zamknąć ten temat, a otworzyć go dopiero, gdy będę miał poprawiony model :)
W tym całym szumie medialnym wykreowałeś siebie na "pierwszego budowniczego Rzeczpospolitej", tak jakbyś tylko Ty budował, a twój model był wyjątkowy, spektakularny i niesamowity. Nie dziw się, że budowniczych z długim stażem irytuje osoba, która robi z średniego modelu dzieło pierwszego polaka. Ja to rozumiem - marketing... ale miej też wyrozumiałość dla generałów budownictwa. Ty się obnosisz (łeś?) a oni się irytowali. Nie piszę tego, żeby Ci dopiec, tylko żebyś miał trochę pokory wobec 'zazdrośników'

Model jest niezły, podobają mi się rozsuwane drzwi =)
Popieram też sugestię kolegów, że lepiej będzie chyba zrezygnować z minifigów - ustawić obok autobusu na drugim planie do zdjęcia.

Mateusz93

#59 Post autor: Mateusz93 »

Dr. Ops pisze:
Zakładając tutaj konto spodziewałem się, że oceniony zostanie mój model, a nie ja sam. To czy ja rozreklamuje autobus to moja sprawa. Każdy może wysłać info do mediów. Wydawało mi się, że nie którzy z Was zazdroszczą mi tej promocji w mediach, bo ona jest tu głównym tematem, a nie model. I chyba będzie najlepiej zamknąć ten temat, a otworzyć go dopiero, gdy będę miał poprawiony model :)
W tym całym szumie medialnym wykreowałeś siebie na "pierwszego budowniczego Rzeczpospolitej", tak jakbyś tylko Ty budował, a twój model był wyjątkowy, spektakularny i niesamowity. Nie dziw się, że budowniczych z długim stażem irytuje osoba, która robi z średniego modelu dzieło pierwszego polaka. Ja to rozumiem - marketing... ale miej też wyrozumiałość dla generałów budownictwa. Ty się obnosisz (łeś?) a oni się irytowali. Nie piszę tego, żeby Ci dopiec, tylko żebyś miał trochę pokory wobec 'zazdrośników'

Model jest niezły, podobają mi się rozsuwane drzwi =)
Popieram też sugestię kolegów, że lepiej będzie chyba zrezygnować z minifigów - ustawić obok autobusu na drugim planie do zdjęcia.
No to niech Ci generałowie budownictwa też pokażą swoje budowle w mediach. Po tych komentarzach widzę, że najlepiej byłoby pisać o was w mediach. Nikt bez waszej konsultacji nie może pokazać w mediach swoich budowli, bo jest od razu krytykowany. Żałuję, że w ogóle się tu zarejestrowałem, ale wolę mieć pogląd na to co o mnie piszecie.

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#60 Post autor: SMIGOL »

Na skutek pozytywnych reakcji po zamieszczeniu swojego modelu we wszelkiej maści mediach kompletnie niezwiązanych z Lego, wpadłeś w niejaki samozachwyt. Podobnych reakcji spodziewałeś się tu, na forum i nagła fala krytyki wywołała u Ciebie - delikatnie mówiąc - irytację.

To słowa mojej żony po przeczytaniu tego wątku a to bardzo inteligentna kobieta jest :)

Ponadto mam dziwne wrażenie, że nie zamierzasz poprawiać swojego modelu....Twoje wypowiedzi wywołują u mnie takie odczucie.

I teraz najlepsze - będziesz musiał go poprawić - w przeciwnym razie wyjdzie, że mam rację :)
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Zablokowany