Węgierski autobus Ikarus 260.04

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#31 Post autor: Seba_wse »

Mateusz93 pisze:
M_longer pisze:
Mateusz93 pisze:Tą szybę widziałem, ale źle by to wyglądało w tym autobusie. Przeszukałem cały Bricklink i inne strony, niestety nie natknąłem się na jednolitą prostą szybę.
Ten Ikarus ma w rzeczywistości pochyloną przednią szybę, więc możesz to dodać do mojej listy uwag. A ta szyba pasowałaby tam dobrze.
Zresztą, masz plik LDD z tym autobusem, spróbuj ją tam wstawić.
Muszę sobie te wszystkie Twoje uwagi spisać, ale szyby raczej nie będę zmieniać.
Ja śmiem twierdzić, że pierwszą rzeczą którą powinieneś zmienić jest właśnie szyba. To niejako wizytówka tego konkretnego autobusu. Jeżeli miałbyś zmienić tylko jedną rzecz, to zmieniając właśnie przednią szybę najwięcej zyskasz.

Mateusz93

#32 Post autor: Mateusz93 »

Seba_wse pisze:
Mateusz93 pisze:
M_longer pisze: Ten Ikarus ma w rzeczywistości pochyloną przednią szybę, więc możesz to dodać do mojej listy uwag. A ta szyba pasowałaby tam dobrze.
Zresztą, masz plik LDD z tym autobusem, spróbuj ją tam wstawić.
Muszę sobie te wszystkie Twoje uwagi spisać, ale szyby raczej nie będę zmieniać.
Ja śmiem twierdzić, że pierwszą rzeczą którą powinieneś zmienić jest właśnie szyba. To niejako wizytówka tego konkretnego autobusu. Jeżeli miałbyś zmienić tylko jedną rzecz, to zmieniając właśnie przednią szybę najwięcej zyskasz.
Nad zmianą szyby na pewno się jeszcze zastanowię.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#33 Post autor: stpman »

A tak swoją drogą to patrząc po rozmiarach tego autobusu to on chyba bardziej pasuje do działu Model Team. A tam się już żadnych ludzików nie stosuje, a pojazdy zawsze są "gołe":)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
SMIGOL
Posty: 206
Rejestracja: 2011-11-13, 20:46
Lokalizacja: Kamienna Góra
brickshelf: smigol

 

#34 Post autor: SMIGOL »

Sariel pisze:Jeszcze dla uzupełnienia: tu przykład autobusu z Lego na bardzo wysokim poziomie, do którego warto równać:
Są też polskie Ikarusy: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=410299 i http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=433793. Obu panów mamy na forum :).
Myślę, że Twojemu Ikarusowi troszkę do ideału brakuje, ale jest to dobry początek do wprowadzania zmian, które sugerują koledzy. Brawo za determinację w dążeniu do spełnienia marzeń.
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 05:59 przez SMIGOL, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej. Autora nie znam.

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#35 Post autor: solic »

Szybę można spróbować zrobić z dwóch takich paneli 6 x 5:
Obrazek
Wprawdzie 2 panele będą miały szerokość 12 kropek a więc na boczne słupki z klocków braknie miejsca, ale słupki boczne można zrobić naklejając paski czerwonej taśmy. Przy okazji w naturalny sposób powstałby środkowy słupek.

Nie podobają mi się żebrowania z przodu i tyłu oraz uskok w nadkolach, ale o tym już koledzy pisali.

Jeszcze jedną rzecz sugerowałbym poprawić, a mianowicie koła, bo te są za bardzo niskoprofilowe. Stare modelteamowe koła:
Obrazek

ale zamontowane grubszą częścią opony do zewnątrz powinny wyglądać lepiej.


PS. Też kiedyś popełniłem pewnego ikarusa http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=16185 i po czasie widzę jak tamta konstrukcja była beznadziejna i ile możnaby jeszcze poprawić.
Pewnego dnia usiądę i to wszystko zbuduję...

Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 180
Rejestracja: 2012-09-25, 07:21
Lokalizacja: Mysłowice
brickshelf: Migalart

 

#36 Post autor: Migalart »

Mam wrażenie że chciałeś pogodzić w pracy dwa szczytne cele:
: zrobić realny model
: i żeby pasował do minifigures

Jak ktoś już napisał jest to nie realne bo minifigures są nieproporcjonalne do ludzi.

Musisz podjąc decyzję czy robisz model czy autoabus dla ludzików.
Jeżeli model - to może zostać w tej skali, i pewnie będzie wymagał dopracowania w zakresie technik budowy

Jeżeli autobus do zestawów w city, ale w stylu ikarsua to raczej masz przerabane bo tego sie nie uda :P. Autobus musialbys limitowac do około 400-500 części.
Możesz się wzorować rozwiązaniami typu- http://www.bricklink.com/catalogItemPic.asp?S=8404-1
Ostatnio zmieniony 2013-07-26, 07:20 przez Migalart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#37 Post autor: 3dom »

Model nie jest bez wad, co zresztą przedmówcy Ci wypunktowali także nie będę tego powielać. Generalnie da się w nim dostrzec Ikarusa, fajnie też dobrałeś kolorystykę. Jeżeli poświęcisz mu trochę czasu i zastosujesz chociaż połowę rad z tego tematu to efekt na pewno będzie dużo lepszy.

Zastanawia mnie coś innego. Swego czasu zastanawialiśmy się czy przypadkiem nie znajdziemy Twojej pracy w przysłowiowej lodówce, tak wiele portali i gazet o nim napisało. Miałeś tyle samozaparcia by do wszystkich redakcji wysłać info czy napisałeś do kilku a potem nastąpił efekt kuli lodowej i jedni od drugich kopiowali?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Mateusz93

#38 Post autor: Mateusz93 »

3dom pisze:Model nie jest bez wad, co zresztą przedmówcy Ci wypunktowali także nie będę tego powielać. Generalnie da się w nim dostrzec Ikarusa, fajnie też dobrałeś kolorystykę. Jeżeli poświęcisz mu trochę czasu i zastosujesz chociaż połowę rad z tego tematu to efekt na pewno będzie dużo lepszy.

Zastanawia mnie coś innego. Swego czasu zastanawialiśmy się czy przypadkiem nie znajdziemy Twojej pracy w przysłowiowej lodówce, tak wiele portali i gazet o nim napisało. Miałeś tyle samozaparcia by do wszystkich redakcji wysłać info czy napisałeś do kilku a potem nastąpił efekt kuli lodowej i jedni od drugich kopiowali?
Zamierzam zastosować wasze rady i poprawić autobus. Widzę, że Was najbardziej interesuje jak to zrobiłem, że aż tyle mediów napisało o Ikarusie. Efekt kuli lodowej jest tylko wtedy, gdy np. gazety albo portale są z tej samej grupy mediów to da się zauważyć. A tak to trzeba wysyłać info do różnych redakcji.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#39 Post autor: 3dom »

No to trzeba Ci pogratulować samozaparcia.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#40 Post autor: M_longer »

Mateusz93 pisze:Widzę, że Was najbardziej interesuje jak to zrobiłem, że aż tyle mediów napisało o Ikarusie.
Eee, tylko że przeważnie to jest kopiuj wklej, albo dopowiadanie czegoś przez dziennikarzynę który pisał dany artykuł lub notkę. Raz coś takiego zaliczyłem i więcej nie mam zamiaru pchać się do mediów, bo nie ma po co.

Kula lodowa to grad. Kula śniegowa jest tym o co wam chodzi ;)

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#41 Post autor: Paweł »

Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Mateusz93

#42 Post autor: Mateusz93 »

O, tu nawet nie wiedziałem, że jest info :)

Awatar użytkownika
bonczyk85
Posty: 289
Rejestracja: 2012-03-26, 11:24
Lokalizacja: Wyszków/Warszawa
brickshelf: bonczyk85

 

#43 Post autor: bonczyk85 »

Mateusz93 pisze:
O, tu nawet nie wiedziałem, że jest info :)
Widzisz, już nie panujesz nad burzą medialną, jaką wywołałeś:).
My sets
Kolekcjonować czy budować... a może jedno i drugie...?

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#44 Post autor: bacon »

Masz jakies dane do ilu mediow wyslales i ile sie opublikowalo?

Bua
Posty: 32
Rejestracja: 2012-08-27, 14:03
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#45 Post autor: Bua »

Bardzo ciekawa sytuacja. Z jednej strony jakieś poczucie przyzwoitości czy chęć sprawiedliwości nakazuje nie pchać się do mediów z taką pracą, podczas gdy koledzy forumowicze tworzą dzieła znacznie doskonalsze. Z drugiej strony nie można Ci przecież zarzucać złej woli - chciałeś po prostu spełnić swoje marzenie.

Nie buduję z Lego, tak sobie tylko czytuję to forum. Sprawę śledzę z boku i na chłodno. Moim zdaniem Twoją nie najszczęśliwszą decyzją było pokazanie szerokiemu światu tej pracy bez zasięgnięcia porad tutaj. Lepiej późno niż wcale.

Pisałeś, że zraziłeś się do forum po jakimś komentarzu użytkownika. Ale on miał chyba miejsce już po rozesłaniu informacji do mediów, czy się mylę?

Druga sprawa to fakt, że rzetelny dziennikarz po otrzymaniu od Ciebie takiej notki sprawdziłby, jak dokładnie wygląda sytuacja i czy aby ktoś w tym kraju jeszcze nie buduje z Lego i czy aby nie wyprodukował podobnej, być może lepszej, pracy. W ten sposób Twoja kampania stała się fantastycznym testem jakości dziennikarstwa, oczywiście oblanym.

Po trzecie, podejrzewam sobie, że Twoje działania były następujące:
1. Napisałeś notkę, dobrałeś zdjęcia.
2. Poznajdowałeś trochę e-maili różnych gazet, portali itp.
3. Wysłałeś do wszystkich to samo hurtem.
W każdym razie ja tak bym to robił (i zresztą tak robiłem już parę razy przy innych okazjach). Lokalne pismaki zazwyczaj łykają wszystko. Najlepszym rozwiązaniem jest przepchnięcie artykułu do PAP-u - wtedy napiszą o tym wszędzie.
Takie promowanie wymaga razem ok. 2h pracy. To bardzo mało. Być może przypadek tego Ikarusa popchnie innych użytkowników do podobnych działań, dzięki którym "świat" zobaczyłby więcej dzieł użytkowników tego forum. Po co? Po to, żeby "zwykły człowiek" zobaczył, że z tych klocków można zbudować prawdziwe cuda i po prostu po to, żeby się pokazać. Myślę, że np. porządne nagłośnienie rzeszowskich wystaw, wyścigów trialówek czy innych branżowych wydarzeń, jak i może nawet pojedynczych majstersztyków, przyniosłoby same korzyści i zapewne powiększyłoby społeczność budowniczych.
Ostatnio zmieniony 2013-07-27, 07:03 przez Bua, łącznie zmieniany 2 razy.

Zablokowany