7964 - Republic Frigate

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kroolik
Posty: 11
Rejestracja: 2013-07-17, 14:27
Lokalizacja: łódź
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

7964 - Republic Frigate

#1 Post autor: kroolik »

Kolejna z moich starszych recenzji :) :

Obrazek
Republic Frigate

Seria: Star Wars
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 1015
Figurki: 5: Yoda (Clone Wars, Gray Hair), Clone Commander Wolffe, Wolfpack Clone Trooper, Eeth Koth, Quinlan Vos
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 58.2 x 37.8 x 8.7 cm
Cena: $119.99, £102.99, 460 zł (Allegro)

BrickSet , BrickLink

Dzisiaj mam do pokazania drugi co do wielkości zestaw, jaki posiadam w swojej kolekcji.

Chodzi o model 7964 – Republic Frigate, wydany w tym roku. Jest to swego rodzaju re-edycja modelu z 2007 roku – 7665 – Republic Cruiser. Różnice jednak są spore. Oprócz ilości klocków, gdzie nowy model ma ich aż 1015 (poprzedni “jedynie” 919), różnica jest w kolorystyce pojazdu oraz dodanych do zestawu figurek. W przedstawianym modelu mamy aż 5 figurek!

Obrazek
Obrazek

Pudełko jest spore i w miarę ciężkie. Jest ono bardzo estetyczne. Od frontu mamy scenę ataku na orbicie jakiejś planety oraz, co staje się zwyczajem, prezentację figurek a na odwrocie mamy oprócz reklamowanych innych zespołów, prezentacje możliwości naszego modelu.

Obrazek

Torebek w pudełku było aż 9, ponumerowanych od 1 do 6. Niestety też w pudełku znajdziemy dość duży zestaw naklejek, który z tego co czytałem na innych forach jak i również w moim przypadku niestety trochę się pogniótł.

Obrazek
Obrazek

Instrukcja budowy podzielona jest na 6 etapów – zgodnie z numeracją torebek z klockami. Podzielona jest też na 2 książeczki, co dziwne, pierwsza kończy się w trakcie budowy jednego etapu.

Obrazek

Tak jak wspomniałem wcześniej, w pudełku mamy aż 5 figurek z czego 3 to Jedi. Mamy tutaj Yodę,Eeth Koth’a oraz Quinlan Vos’a. Do tego mamy dwa klony z czego jeden z nich to sam Clone Commander Wolffe. Do figurek dołączone są 3 miecze świetlne, lornetka, antenki do hełmów klonów (??) i kilka innych dodatków.

Czas się wziąć do roboty… z pierwszych dwóch torebek, oznaczonych cyferką 1 budujemy podstawę statku. Sporo tutaj klocków LEGO Technic, ale jest to raczej niezbędne jeśli model ma się jakoś utrzymać…

Obrazek

Po zbudowaniu podstawy, nie widać jeszcze jak ogromny będzie ten model…
Następne dwie torebki i mamy zbudowany przód statku

Obrazek

Nie myśl, że budowanie tego wszystkiego zajmuje 5 minut. Oj nie… patrząc na już złożone części może się tak wydawać, ale informuję, że na złożenie tego modelu trzeba przeznaczyć 2-3 godziny minimum… Tak czy siak, przechodzimy do torebek numer 3.

Obrazek

Dopiero po doczepieniu przodu oraz tyłu, widzimy jak duży będzie ten model. Ciekawostką i dość fajnym pomysłem jest umieszczenie mniej więcej po środku (a na pewno tam gdzie jest środek ciężkości) swego rodzaju rączki, która wysuwając się do góry bardzo ułatwia przenoszenie całego modelu… Już teraz, podnosząc go, można odczuć jego niemałą wagę.

Obrazek

Po wykorzystaniu prawie wszystkich klocków z torebki 4, część pasażerska statku, doczekała się dachu. Bardzo podobają mi się działka, ruchome 360 stopni dookoła, jak również w górę i dół. Torebki numer 5 składają się z części do złożenia silników, natomiast z klocków z torebki 6, budujemy szalupę ratunkową.

Obrazek

Tak prezentuje się cały model. Przyznam szczerze, że bardzo mi się podoba. Jest duży, masywny i ciekawy. Bardzo fajna jest jego kolorystyka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Oto kilka miejsc gdzie można posadzić nasze figurki. Co ciekawe wszystkie postacie jakie dostajemy w zestawie mieszczą się w samym statku. Również dodane do nich akcesoria (miecze świetlne mają swoje osobne miejsce -> obrazek 2. Niestety 3 miecz świetlny już nie ma swojego miejsca i lata sobie luźno w kokpicie…). Na pierwszym zdjęciu widzimy prosty mechanizm umożliwiający spuszczanie przez statek bomb (?). Jest to jedna z funkcji “zabawowych” najwyraźniej. Owe bomby widzimy również na tym zdjęciu. Statek posiada też prosty mechanizm pozwalający uwolnić czy raczej odłączyć szybko, kontener ratunkowy (nie mam pomysłu na słowo… wiem, że to ani szalupa ani kontener… jakieś pomysły?)

Obrazek

Jak widać kilkanaście klocków zostało. Wydaje mi się, że wszystkie są klockami “zapasowymi” gdyż starałem się przypatrywać instrukcji dość szczegółowo. Natomiast na deser: klocek z hologramem samego Kanclerza (chyba jeszcze wtedy…) a może to kaczka?

Obrazek

Bardzo ciekawy. Najwyraźniej Yoda i Eeth mają briefing przed kolejną misją…

Za:

Duuuuży
Ładny
5 figurek z czego 4 ekskluzywne do tego zestawu
Nie tylko dla kolekcjonerów, ale wydaje mi się, że również dla osób, które lubią się bawić

Przeciw:

Drogi (aczkolwiek można łapać okazje)
Brak miejsca na trzeci miecz świetlny

Ocena: 9/10

Dodatkowe zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ