Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
71002 Minifigures Series 11
Autor Wiadomość
szubi81 
Miejski kolekcjoner

Wpisy: 115
Wysłany: 2013-08-25, 21:01   71002 Minifigures Series 11

To już 11 seria minifigurek kolekcjonerskich.
Data premiery to wrześnień 2013 roku, jednak podobnie jak powszednie serie pojawiła się wcześniej w hipermarketach. Ja swoją pierwszą figurke 11 serii kupiłem w Auchan 23 sierpnia.

71002 LEGO Collectable Minifigures Series 11

* zdjęcie pochodzi tej z strony

Seria: LEGO Minifigures
Kolor woreczka: zielony
Rok premiery: Wrzesień 2013
EAN: 5702014973879
Cena rekomendowana w Polsce: 9,99 zł

BrickLink, Brickset, Lego

Numeracja figurek i ich ilość w kartonie z 60 woreczkami:

01 - Barbarian (4)
02 - Scarecrow (2)
03 - Pretzel Girl (2) - Szubi
04 - Evil Mech (4)
05 - Island Warrior (2)
06 - Gingerbread Man (4)
07 - Holiday Elf (4)
08 - Yeti (6)
09 - Mountain Climber (6)
10 - Welder (6)
11 - Scientist (4)
12 - Saxophone Player (2)
13 - Diner Waitress (2)
14 - Grandma (2)
15 - Constable (6)
16 - Lady Robot (4)

Opakowanie

Tym razem otrzymujemy zielony woreczek o standardowych wymiarach 87x116 mm.
Na przedniej części widzimy tak jak w powszednich edycjach kilku (dziewięciu) minifigów z aktualnej serii, numer katalogowy 71002, informację że zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej piątego roku życia 5+, logo z numerem serii, informację że w opakowaniu znajdziemy jedną mini figurkę, oraz że seria składa się z 16 zabawek.

Z tyłu opakowania mam logo producenta, kod kreskowy (EAN), numer katalogowy, informację w 29 językach informująca o zagrożeniu zadławieniem, informację o miejscu produkcji komponentów i ich pakowaniu, link do strony www, oznaczeni serii oraz znaczki informujące o tym że zabawką nie mogą się bawić dzieci poniżej 3 roku życia, opakowanie podlega recyklingowi oraz miejsce w którym należy rozciąć woreczek.

Opakowanie zbiorcze (karton) może zawierać 60 lub 30 woreczków.

Instrukcja

Instrukcja podobnie jak we wcześniejszych seriach jest to kartka 130x200mm.
Z pierwszej strony przedstawione są wszystkie figurki serii, wraz z miejscem na odznaczanie zdobytego już ludzika.
Na odwrocie znajduje się coś jak by uniwersalna dla wszystkich minifigów instrukcja montażu oraz akcesoria i nakrycia główek jakie występują w woreczkach.

szubi81 
Miejski kolekcjoner

Wysłany: 2013-08-26, 16:03   

03 - Pretzel Girl

Prezentuję figurkę którą udało mi się trafić (bez macania). Na plus jest to że jest to ludzik który występuje w kartonie zbiorczym tylko w dwóch sztukach, z pewnością podwyższa to jego wartość.

Minifigurka przedstawia postać bawarskiej kobiety, ubranej w tradycyjny noszony w południowych Niemczech i Austrii strój zwany Dirndl, oparty on jest na tradycyjnym chłopskim ubiorze. Składa się z gorsetu, bluzki, spódnicy i fartucha. Dirndl był strojem ludowym noszonym przez służące i pracujące kobiety. Dzisiaj jest on ubierany na specjalne okazje, jest taką oczywiście odbywający się corocznie w drugiej połowie września znany na całym świecie Oktoberfest. Bawarski strój ludowy jest ubierany przez przewodniczki, kelnerki i piosenkarki związane z tym regionem bawarskim.

Ciemnozielony kolor stroju stanowi o tym że jest to zimowa wersja, jasno zielone stroje ubierane są latem. Węzeł na fartuchu stanowi o statusie noszonej przez niego osoby. Zawiązany z tyłu świadczy o tym że nasz ludzik jest wdową, to tyle z ciekawostek dotyczących stroju.

Minifigurka bawarki jest bardzo dobrze wykonana, nie zauważyłem krzywych nadruków, wszystkie elementy dobrze do siebie przylegają.
Włosy koloru blond wykonane są z gumy, nie jest to standardowy materiał z którego wytwarza się nakrycia główek. Z przodu mamy duży przedziałem, tyłu natomiast charakterystyczne dwa warkocze.
Główka koloru żółtego ma ładną śmiejąca się buzię, oczy z długimi rzęsami i jasne brwi. Co ciekawe piegi na policzkach nie są symetryczne.
Tułów stanowi charakterystyczny bawarski strój, gorset, na to nałożony fartuch na dekolcie widać łańcuszek z dużym medalionem. Ręce koloru białego bez nadruku, rączki żółte.
Nogi od tułowia oddzielone są fartuchem, który jak już wyżej wspomniałem z tyłu po środku ma kokardę. Dół nóżek zakończony jest czarnym paskiem, ma on przypominać buty, reszta jest w kolorze białym.
Precel jest dodatkiem który według mnie stanowi o nazwie minifiga, ludzik powinien mieś nazwę taka jaką go określono na eurobricks.com czyli Bavarian Lady.

Pretzel Gir jest drugim ludzikiem który nawiązuje do kultury południa Niemiec. Pierwszą z nich był zaprezentowany z 2012 roku w ósmej serii Lederhosen Guy.

Pretzel Gir jest ciekawym uzupełnieniem kolejnej serii, jest on starannie wykonany z dbałościa o szczegóły. Ciekawi mnie tylko czy kończą się już pomysły na kolejne figurki skoro jest wykonana kobieca wersja ludzika z zeszłorocznej serii.

Porada dla osób macających woreczki: charakterystyczne dla Pretzel Gir są gumowe, plastyczne włosy z dwoma warkoczami oraz precel.
Ostatnio zmieniony przez szubi81 2013-08-26, 16:14, w całości zmieniany 1 raz  

mara55o 

Wpisy: 29
Wysłany: 2013-08-27, 19:12   

Piszę się na recenzję Stracha na wróble oraz Yeti :) także jak można niech będą dla mnie zarezerwowane :) btw figurki śliczne :D

szww 

Wpisy: 302
Wysłany: 2013-08-28, 01:12   

Włoski Pani Pretzell są rewelacyjne, tors bardzo fajnie wpasowuje się w stylistykę dawnych niewiast z serii zamkowych (tylko dlaczego znów musieli dać żółte elementy, kiedy LEGO w końcu zacznie produkować śliczne cieliste ludziki poza seriami lecencjonowanymi).

szubi81 napisał/a:
Węzeł na fartuchu stanowi o statusie noszonej przez niego osoby. Zawiązany z tyłu świadczy o tym że nasz ludzik jest wdową, to tyle z ciekawostek dotyczących stroju.

Bardzo ciekawa informacja, jakie były inne sposoby umiejscowienia kokardki?

szubi81 napisał/a:
Ciekawi mnie tylko czy kończą się już pomysły na kolejne figurki skoro jest wykonana kobieca wersja ludzika z zeszłorocznej serii.

Moim zdaniem to bardzo dobrze, skoro ludziki prezentują tradycyjny regionalny strój to naturalne wydaje się przygotowanie pary, mam nadzieję, że w kolejnych seriach pojawi się więcej ludzików w tradycyjnych strojach z różnych stron świata :)

Seba_wse 

Wpisy: 150
Wysłany: 2013-08-28, 06:54   

szww napisał/a:

szubi81 napisał/a:
Węzeł na fartuchu stanowi o statusie noszonej przez niego osoby. Zawiązany z tyłu świadczy o tym że nasz ludzik jest wdową, to tyle z ciekawostek dotyczących stroju.

Zapewne rozwiązłe panny w ogóle kokardki nie wiązały, nie miały czasu...
Ostatnio zmieniony przez Seba_wse 2013-08-28, 06:56, w całości zmieniany 1 raz  

szubi81 
Miejski kolekcjoner

Wysłany: 2013-08-28, 15:44   

szww napisał/a:

Węzeł, kokardka zawiązana po lewej strony, nosząca go dziewczyna jest panną. Z prawej noszony jest przez mężatki.

szww napisał/a:
Moim zdaniem to bardzo dobrze, skoro ludziki prezentują tradycyjny regionalny strój to naturalne wydaje się przygotowanie pary, mam nadzieję, że w kolejnych seriach pojawi się więcej ludzików w tradycyjnych strojach z różnych stron świata :)

Czekam z niecierpliwością na Kaszubów i Górali, albo chociaż Janosika, chociaż to bardziej Słowacka postać.

mara55o 

Wpisy: 29
Wysłany: 2013-08-29, 13:25   

Tak jak napisałem tak zrobiłem pierwszą recenzję z dwóch „zaklepanych” figurek. Pierwszą jest oczywiście Strach na wróble.
Nie wiem co mnie urzekło w tej figurce.. Może to te oczy składające się z dwóch guziczków, a może kapelusz na której siedzi kruk bądź wrona, zależy jak kto na to patrzy :) Jednak jedno jest pewne: ta figurka jest urocza a przede wszystkim wyjątkowa.
Także proszę Państwa: Scarecrow

Po wysypaniu zawartości z zielonej torebeczki ujrzałem taki widok:

Podoba mi się nadruk na tej figurce. Z każdej strony, podkreślam z każdej jest nadruk. Oczywiście jak na stracha przystało założoną ma starą postrzępioną koszulę, która jest miejscami pocerowana co nadaje jej uroku.
Uśmiech jak i brwi są wyszyte nićmi jak na stracha przystało. Oczy jak już wspomniałem są z guziczków. Twarz stracha daje mi to odczucie co figurki z lat ’90. Co mam na myśli ? Figurka bez przemocy.. Odczucie szczęścia i uśmiechu czyli wszystko co dobre.

Strach otrzymał też kapelusz tak by słońce zbytnio nie paliło go po „oczach”.
Oczywiście na kapeluszu siedzi kruk, wrona ? Koncepcja dowolna :D

W ręce trzyma widły. Powtarzam widły. Kiedyś ten element był nie do zdobycia.. Pojawił się w latach ’80 później długo cisza aż sporadycznie się pojawiały w dość sporych zestawach. A tutaj pach! Jest wraz ze strachem. Czekałem na własne widły dośc sporo czasu bo na allegro nie było a jednak jak były to cena odstraszała…

Ogólnie minifiga oceniam 10\10. Niczego mu nie brakuje. Jest perfekcyjnie zrobiony. Idealnie się wpasuje w średniowieczny plener, stojąc na polu. I na koniec taki mały bonus:
Ostatnio zmieniony przez mara55o 2013-08-29, 13:31, w całości zmieniany 3 razy  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu