Opinie na temat BatBox'a 88000

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Kto pyta wielbłądzi :)

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

Mam pytanie: czy wasze Battery Box'y też tak wariują jak moje? U mnie po wyjęciu akumulatorków, naładowaniu i ponownym włożeniu BB nie chcą się włączać. Mam 2 box'y, oba zachowują się tak samo. Dopiero po kilku roszadach, zamianach, przekładkach akumulatorków box'y zaczynają żyć...

Jetboy

#18 Post autor: Jetboy »

Włącza się blokada zapobiegająca wyładowaniu jak zostawisz batbox włączony na długo.
Jak się coś takiego dzieje wyłącz go na 2-3 minuty - potem się powinien właczyć bez problemu.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#19 Post autor: noniusz »

No właśnie to o czym piszę dzieje się po włożeniu akumulatorków, czyli nie po dłuższym czasie pracy BatBox'a. No chyba, że BB z jakiegoś powodu interpretuje wyciągnięcie i włożenie akumulatorków jako dłuższą pracę... W takim razie muszę spróbować jeszcze raz zamienić akumulatorki i sprawdzić czy faktycznie będzie można włączyć po kilku minutach bez żadnych przekładek.

Jetboy

#20 Post autor: Jetboy »

Nie mam pewności czy to to, ale takie coś mi przyszło na myśl.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

Ja mam 3 takie boxy w użyciu i nigdy nie zauważyłem opisywanego przez Ciebie zjawiska. Może to kwestia akumulatorów? Jakich używasz? Wszystkie identyczne czy różne pojemności, inni producenci?

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#22 Post autor: noniusz »

Używam akumulatorków AAA Pentagram 1000mA. Właśnie w każdum BB jest dokładnie 6 takich samych sztuk...

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#23 Post autor: ManiekManiak »

Ja czasem też tak mam, ale wiążę to raczej z brakiem styku któregoś aku w gnieździe. Zawsze jak zapinam świeże zanim skręcę obudowę sprawdzam czy się włącza. Jeśli nie to pokręcę aku w gniazdach i wszystko gra.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 422
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: MarcinMK »

Ja mam te dwa bboxy w 8421 i nie było z nimi do tej pory żadnych problemów. Akumulatorki ładuje dopiero gdy jest całkowita padaczka.
1971

ODPOWIEDZ