VW T2 WESTFALIA

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

VW T2 WESTFALIA

#1 Post autor: Greg »

Witam wszystkich!

Obrazek

Co to miało być za autko, wiadomo z tytułu, a co z tego wyszło? Głowienie się nad wymodelowaniem nadwozia zajmowało mi kilka miesięcy, wiele podpowiedzi dala mi praca Misterzumbiego. Chciałem jednak aby mój modelik miał w sobie jakąś funkcjonalność i miały to być przesuwne drzwi, w które T2 były już wyposażane. Nie pamiętam jednak ile razy przebudowywałem, zmieniałem i budowałem od początku, mimo to ni jak nie było to podobne przesuwnych drzwi tego pojazdu. Tak więc zamiast drzwi jest podnoszony dach, z rozkładanym dachowym namiotem do spania. Namiot to mała customizacja papierowa, ale myślę że puryści wybaczą. Zdaję sobie sprawę że z estetyki zewnętrznej można byłoby wycisnąć więcej, to z kolei nie szło w parze z funkcjonalnością kamperowego wnętrza. No i za to we wnętrzu znalazła się lodówka, express do kawy i łóżko.
Zapraszam do komentowania.
Galeria https://www.flickr.com/photos/102668113@N05/
Ostatnio zmieniony 2013-09-22, 20:45 przez Greg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#2 Post autor: Waler »

Moim zdaniem przedni znaczek VW jest za duży. Wiem, że niektóre modele taki właśnie miały, lecz lepiej pasowałaby mi wersja bez niego, tak jak np. tutaj:
http://www.flickr.com/photos/zappadong/ ... otostream/
Po prostu koło zapasowe. Z tylnymi światłami też być coś zrobił. Są zdecydowanie za wysokie. Można by płytki 1x1 położyć w poziomie. Wtedy dać 3 (czerwony - pomarańcz - czerwony) i byłoby git.
Reszta wyszła całkiem dobrze, podobają mi się zwłaszcza te przednie obłości na zderzaku i przedniej części nadwozia. Dobrym pomysłem jest też podnoszony dach.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#3 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczny model.
Mnie osobiście bardzo kłują w oczy dwa kanty plus "gzyms" (nie wiem jak to nazwać) zaraz pod szybą które zakłócają obłość maski.
Może wysunięcie do przodu maski oraz zderzaka o platesa tudzież dwa, zniwelowało by ten moim zdaniem mankament?
Tak po za tym model przyjemny dla oka, plus za ten bajerancki namiot na dachu.

Edyta:
Z tyłu nad światłami też widzę "gzyms" ała!
Ostatnio zmieniony 2013-09-23, 20:13 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 2 razy.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Bobofrutx pisze:wysunięcie do przodu maski oraz zderzaka o platesa tudzież dwa, zniwelowało by ten moim zdaniem mankament?
Zdecydowanie! Plus zamiast zwykłego plate'a pod szybą mozna dać albo na samych rogach round plate, lub tile 1 x 1. Przeszkadzają mi też naklejki na bocznych szybach. Próbowałeś położyć bokiem te okienka?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Greg
VIP
Posty: 199
Rejestracja: 2010-01-21, 13:19
Lokalizacja: Poznań

#5 Post autor: Greg »

Waler93 pisze:Z tylnymi światłami też być coś zrobił. Są zdecydowanie za wysokie. Można by płytki 1x1 położyć w poziomie. Wtedy dać 3 (czerwony - pomarańcz - czerwony) i byłoby git.
już dobrze nie pamiętam, ale chyba taką próbę też przechodziłem i wtedy owszem światła są mniejsze,ale pozostaje szpara pomiędzy nimi a klockami montowanymi poziomo

Zgadzam się gzyms to nic ładnego :( postaram się to zmienić
glaz_pimpur pisze:Próbowałeś położyć bokiem te okienka?
Nie mam takich okienek, mimo to wydają mi się za krótkie

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#6 Post autor: stpman »

Byłby genialny, ale popraw na Boga przód! Znaczek przypomina ryjek świnki Piggi:)
No i zniweluj grzyms. Dodałbym jeszcze czarną obwódkę dookoła, usunął kierunkowskazy, wysunął nieco zderzak i tyle;]
Ride Your Way!

ODPOWIEDZ