Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
6506 Precinct Cruiser
Autor Wiadomość
Prezes 

Wpisy: 164
Wysłany: 2013-09-22, 17:51   6506 Precinct Cruiser

Recenzja 6506: Precinct Cruiser

Dane techniczne:

Seria: SYSTEM / Town
Rok premiery: 1989
Liczba klocków: 25 szt.
Liczba figurek: 1
Liczba worków z częściami: 1 woreczek
Spis części: BrickLink
Cena: Allegro: ~20 zł (używany)

Brickset
BrickLink
Peeron

Dzięki pomocy kolegi tbzz, od którego dostałem podwozie i brakujące prawe drzwi dziś mogę Wam zaprezentować kolejne piwniczne wykopalisko. Najstarszy z moich zestawów. Wspomniane wcześniej podwozie już miałem, zachowało się oryginalne, ale przednie prawe koło się klinowało, dlatego też poprosiłem tbzz, który to fascynuje się starymi zestawami, o pomoc. Białe prawe drzwi zaginęły i musiały być dostarczone nówki.
BTW: Kolega tbzz dostarczył kilka innych klocków do moich pozostałych niekompletnych zestawów. Także sukcesywnie, w najbliższych dniach, będę umieszczał kolejne recenzje.

Opakowanie:

PRZÓD I TYŁ

GÓRA I DÓŁ

PRAWO I LEWO

Instrukcja:

Podobnie jak dla 6512 i 6513 instrukcja to długi prostokąt, który w kilku krokach opisuje złożenie zestawu. To nie jest książeczka, przypomina raczej ulotkę. Niestety moja wersja ma dwa poważne rozdarcia. Może ktoś ma na zbyciu i mógłby poratować modelem w lepszym stanie ogólnym ?

Klocki:
Trzeba było całość odświeżyć. Nie wszystko jednak udało się zrobić tak jak myślałem. Biały plate z napisem POLICE wypadł najsłabiej, ale moim założeniem jest zachowanie jak największej ilości sprawnych klocków z oryginału, więc go pozostawiłem.

Minifig:
Nasz radosny pan Policjant, bez żadnych akcesoriów, w czapce i jego wszechobecny cień ;-)

Poniżej kilka fot:
GOTOWY MODEL:

ZA:
+ sentyment,
+ brak etykiet,
+ pocieszne, zgrabne autko zaprezentowane w dwóch barwach, bez szaleństw
+ świetne modele alternatywne - to bardzo dobry przykład na to jakie możliwości daje 25kolcków.

PRZECIW:
- słaby dawca
- brak gadżetów dla p. Policjanta ;-)

Podsumowanie:
Pocieszna pozycja. Gdyby był gdzieś w stanie MISB kupiłbym go bez wahania - oczywiście w rozsądnej cenie.

EDYTA:
- poprawki błędów
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2013-09-22, 21:19, w całości zmieniany 3 razy  

bacon 
Administrator
Master of Disaster

Wpisy: 1462
Wysłany: 2013-09-22, 21:06   

Mam wielki sentyment do tego samochodziku, to był mój pierwszy zestaw w dzieciństwie :)

BOP11 || STT

Prezes 

Wysłany: 2013-09-22, 21:17   

bacon napisał/a:
Mam wielki sentyment do tego samochodziku, to był mój pierwszy zestaw w dzieciństwie :)

Czy to znaczy, że już go nie masz ?
BTW: Pisząc recenzję, zastanawiałem się czy nie wpleść tego typu spostrzeżenia w treść ? 1989 to przełomowy rok w Polsce i być może to nadinterpretacja z mojej strony, ale mam wrażenie, że wówczas, powoli, małymi seriami, zapewne najpierw gdzieś prywatnymi drogami zjeżdżały do nas te małe zestawy. Dlatego też pewnie dla wielu z nas ten czy podobne małe zestawy z przełomu lat 80/90 są/będą darzone sentymentem.

3dom 
Administrator

Wpisy: 5539
Wysłany: 2013-09-22, 21:29   

bacon napisał/a:

Moj również :)

Dzięki za recke, fajnie powspominac.

bacon 
Administrator
Master of Disaster

Wpisy: 1462
Wysłany: 2013-09-22, 21:50   

Prezes napisał/a:
Czy to znaczy, że już go nie masz ?

Oczywiście, że mam :) Tak samo jak pozostałe zestawy, które miałem w dzieciństwie. Kiedy po kilkunastu latach leżakowania w piwnicy, wyjąłem pudło ze starymi klockami to okazało się, że brakuje tylko jednego black tile 1x2, ot taka ciekawostka :)

BOP11 || STT

tbzz 

Wpisy: 358
Wysłany: 2013-09-22, 23:06   

Dobra recenzja klasycznego małego zestawu, który chyba każdy z nas posiadał. Co do elementów, nie ma sprawy ;) Co do zestawu to jest naprawdę uroczą małą propozycją od Lego. Zazdroszczę opakowania. Mój egzemplarz z dzieciństwa tylko z instrukcją. Czekam na kolejne recenzje.

bacon napisał/a:
Oczywiście, że mam :) Tak samo jak pozostałe zestawy, które miałem w dzieciństwie. Kiedy po kilkunastu latach leżakowania w piwnicy, wyjąłem pudło ze starymi klockami to okazało się, że brakuje tylko jednego black tile 1x2, ot taka ciekawostka :)

Pogratulować. Naprawdę. Moja zbieranina, gdy ujrzała światło dzienne wyglądała tak, że 3/4 zestawów posiadała braki na poziomie 1/4 wszystkich elementów..

Kirysowaty 
Książę Elfów

Wpisy: 583
Wysłany: 2013-09-23, 01:04   

Prezes napisał/a:
+ brak etykiet

O co chodzi z tymi etykietami?

Samochodzik taki sobie. Pewnie dałbym radę złożyć go z tego, co mam (zabrakłoby mi chyba figurki), tylko po co? :)

Prezes 

Wysłany: 2013-09-23, 08:37   

Kirysowaty napisał/a:
O co chodzi z tymi etykietami?

Etykieta = naklejka.
W zestawie nie ma żadnych naklejek. Z mojego punktu widzenia, to bardzo dobre rozwiązanie. Obecne zestawy, większość jeśli nie każdy set ma etykiety. W tamtych czasach robiło się nadruk na klocku, a nie dorzucało naklejki :-) Dlatego też, ja to kwalifikuję jako zaletę zestawu.

3dom 
Administrator

Wpisy: 5539
Wysłany: 2013-09-23, 09:10   

Kirysowaty napisał/a:
Samochodzik taki sobie. Pewnie dałbym radę złożyć go z tego, co mam (zabrakłoby mi chyba figurki), tylko po co? :)

Istotnie samochodzik specjalnie nie wyróżniał się na tle zestawów ze swoich czasów. Jednak tak jakoś jednak się złożyło, że dla mnie, bacona i pewnie kilku(nastu?) innych osób (były o tym wzmianki chyba w temacia o TOP10 zestawów) był to pierwszy zestaw, stąd ładunek emocjonalny z nim związany jest dość duży, przez co trudno nam go ocenić obiektywnie :)

bonczyk85 
58kyzcnob

Wpisy: 289
Wysłany: 2013-09-23, 20:42   

Faktycznie, ten zestaw ma w sobie to coś. Mały, w sumie niezbyt ładny (brak świateł z tyłu szczególnie przeszkadza), ale pewnie wiele osób ma do niego sentyment, w tym ja. Nawet przejrzałem sobie ten wątek i zestaw rzeczywiście pojawia się tam kilka razy:).

zen535i 

Wpisy: 141
Wysłany: 2013-09-26, 21:06   

Jestem za :) za tym zestawem oczywiście :) chociaż to mój 2 lub 3 w kolejności :)

Przemos85 

Wpisy: 7
Wysłany: 2014-01-19, 22:37   

Jeden z moich pierwszych zestawów, dostałem na chyba 5 urodziny od sąsiadki, od rodziny natomiast 6354-1 Pursuit Squad - miałem ładną kolekcję policyjną.

vedder 

Wpisy: 57
Wysłany: 2014-01-21, 17:44   

Pamiętam ten zestaw sam go sobie kupiłem w Pewexie bodaj jeszcze za bony. Kosztował chyba 1,5 $. Jak na tamte ubogie czasy to było coś. :-)

kooboo 

Wpisy: 108
Wysłany: 2014-01-21, 18:11   

A z kolei mój pierwszy zestaw. Przez wiele lat użytkowania ludzikowi starły się w połowie detale munduru z klatki piersiowej ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu