[MOC] Kenworth Truck

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Kenworth Truck

#1 Post autor: Toltomeja »

Co tego Toltoja strzeliło żeby samochody budować?

Cóż... Sam się nie poznaję, ale budowało się to bardzo przyjemnie. Naprawdę bardzo. Zmotywowały mnie plany stworzenia dioramy nawiązującej do słynnej amerykańskiej trasy, Route 66. Prawdopodobnie pokażę ją światu za parę dni, jak tylko dopracuję szczegóły - a tymczasem prezentuję samą ciężarówkę.

Nie jest to żaden konkretny model, a raczej połączenie tego i owego z ciężarówek tego typu. Tak żeby jak najlepiej uchwycić charakterystyczne cechy, a niekoniecznie bawić się w modelowanie w skali.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy mnie zainspirowali, czy też doradzili mi co zmienić w modelu w fazie WIP. Nie będę wymieniał imion, bo na pewno o kimś zapomnę. Po prostu czujcie się wyróżnieni :)
Mam jeszcze zamiar wprowadzić jedną malutką poprawkę, ale to potem.

Miłej przejażdżki!

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Sympatyczny, ale: grill i zderzak zrobić na jasnoszaro, koła są troszkę za małe do ośmiu studów szerokości, to nie low deck :)
Nie wyglądałby lepiej gdyby nadkola z przodu były czerwone jak reszta kabiny?
Naczepa ma podpory?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Niezle zaskoczenie taki model w Twoim wykonaniu. Fajnie wyszedl, sporo detali. Celowo mieszasz stare i nowe odcienie szarego? Troche mi to nie pasuje. Fajna cysterna, szkoda, ze zolty przeswituje między chromami ale tego nie da się przeskoczyc. Przednie nadkola fajnie wygladalyby z tego:
Obrazek

Tak czy inaczej jak na debiut w tej tematyce jest bardzo dobrze, buduj wiecej aut :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#4 Post autor: Toltomeja »

Nie wyglądałby lepiej gdyby nadkola z przodu były czerwone jak reszta kabiny?
Jakoś nie przyszło mi to do głowy. Szary wydawał mi się bardziej naturalny i w sumie nie wiem czemu, bo jak teraz patrzę na zdjęcia to prawie wszystkie mają nadkola w kolorze karoserii.
Pomysł dobry i nawet ładnie by to wyglądało w czerwieni. Ale musiałbym mieć takie błotniki czerwone, a nijak mi się to nie komponuje do innych Bricklinkowych zakupów. Ajajaj... Zobaczę, może jakoś uda się zdobyć takie cudo.
M_longer pisze:Naczepa ma podpory?
Chodzi o nóżkę czy coś w tym stylu? Więc jest. Taka mizerna dźwigienka schowana.
3dom pisze:Celowo mieszasz stare i nowe odcienie szarego?
Kiedyś się tym przejmowałem, ale już mi przeszło. Oba odcienie mam wymieszane w pudełkach, a różnica jest na tyle mała że nie mam ochoty zastanawiać się nad każdym klockiem.
Ostatnio zmieniony 2013-09-23, 14:47 przez Toltomeja, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Toltomeja pisze:Kiedyś się tym przejmowałem, ale już mi przeszło. Oba odcienie mam wymieszane w pudełkach, a różnica jest na tyle mała że nie mam ochoty zastanawiać się nad każdym klockiem.
Problem ze starymi szarymi jest taki, że przy nowych wyglądają na brudne, choćby były w stanie idealnym :)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#6 Post autor: legosamigos »

Zamieniłeś zamki na pojazdy? A może teraz będą zamki na kółkach? :D Wydaje mi się, że ciągnik jest troszkę za krótki. Może gdybyś przedłużył troszkę ramę i "salonkę", powiedzmy o 2 study, albo sam tył, to może byłby lepszy efekt :) Ale podoba mi się ten twój zestaw, choć to nietypowa budowla jak na ciebie :)
Ostatnio zmieniony 2013-09-24, 02:08 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#7 Post autor: smyk »

O, miłe zaskoczenie. Świetna maska - zwężenie i zaokrąglenie - pierwsza klasa.

Słuszne uwagi odnośnie kół - zbyt niskoprofilowe opony do takiej maszyny.
Doczepię się też do grilla/zderzaka - nie powinny być w jednej linii, wysunąłbym zderzak o przynajmniej jedna płytkę.
Do tego proporcje - za kabiną powinno być sporo dłuuuuużej.

Ale i tak pozytywnie - podobają mi się nadkola, schodki i ogólny klimat.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Piękny! Więcej chromu! :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

ODPOWIEDZ