31313 LEGO MINDSTORMS EV3

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#31 Post autor: grzybiarz »

Witam.
Jestem zafascynowany Lego na nowo i właśnie się waham między tym modelem, a "standardowym" Mobile Crane II. Nie wiem co wybrać, zupełnie dwa różne modele, ale jednak model 31313 wyobrażałem sobie ciut inaczej.
Rozumiem, że gdybym chciał sterować tabletem/smartfonem, musiałbym zakupić Wifi na USB? I to podpiąć do modelu? Bluetoothem nie da się?
Czy roboty mówią? :) W sensie, czy istniałaby taka możliwość, aby zainstalować tam jakoś syntezator mowy. Pewnie są spece, co wiedzą co i jak, ale przeciętny Kowalski?
Nie podoba mi się czas oczekiwania od włączenia - 30 sekund to za dużo. Wyszły w ogolę jakieś updaty softu od premiery?
Muszę sobie zadać pytanie, czy bede się tym bawił, nigdy nie programowałem, nie miałem też poprzednich modeli NXT, a jedyne co mnie wyrywało z Dark Age'a to Crawler 4 x 4 i tak się zaczęło.
Obecnie brakuje mi tylko dwoch klocków, do zbudowania swojej całej kolekcji, którą nagromadzilem przez 20 lat, ale to tak nie na temat. :)

BJ
VIP
Posty: 999
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#32 Post autor: BJ »

Da się sterować przez bluetooth, z tego co pamietam są nawet specjalne aplikacje na iOS i Androida.
Nie trzeba instalować syntezatora, w kostkę jest wbudowany głośnik.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Firan
Posty: 83
Rejestracja: 2013-12-01, 13:42
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Firan

 

#33 Post autor: Firan »

Nic nie trzeba kupować. EV3 ma wbudowany bluetooth więc spokojnie można od razu sterować nim za pomocą telefonu/tabletu. Aktualnie mam do odsprzedania praktycznie nowy zestaw 31313. Jeśli jesteś zainteresowany, odezwij się na PW (nie mogę jeszcze wystawić oferty na Jarmarku ze względu na zbyt małą liczbę postów <25)

Awatar użytkownika
grzybiarz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-07-17, 14:24
Lokalizacja: DGL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#34 Post autor: grzybiarz »

Sorry, ale jeżeli chodzi o Lego, to muszę być tym pierwszym, który rozrywa woreczki. także używka nie wchodzi w grę. Ok, dzięki za odpowiedzi, ale jeszcze muszę wiedzieć:
czy robot gdy usłyszy dany wyraz, to odpowie coś, co ma zaprogramowane?
Ostatnio zmieniony 2013-12-02, 16:09 przez grzybiarz, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#35 Post autor: Jetboy »

grzybiarz pisze:Sorry, ale jeżeli chodzi o Lego, to muszę być tym pierwszym, który rozrywa woreczki. także używka nie wchodzi w grę. Ok, dzięki za odpowiedzi, ale jeszcze muszę wiedzieć:
czy robot gdy usłyszy dany wyraz, to odpowie coś, co ma zaprogramowane?
Nie ma rozpoznawania mowy. Trzeba by dokupić sensor dźwięku i to oprogramować. Rozpoznawanie mowy to jest bardzo zaawansowany problem - trudny nawet dla zaawansowanych programistów. Jeśli nigdy nie programowałeś to zapomnij.

Awatar użytkownika
Seba_wse
Posty: 151
Rejestracja: 2011-06-30, 21:47
Lokalizacja: Kraina Gryfitów

#36 Post autor: Seba_wse »

Odgrzeję kotleta. Irokez robota z okładki nawiązuje chyba do filmu "Krótkie Spięcie 2" (wkurzony Johnny 5 z irokezem).

ODPOWIEDZ