Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Route 66
Autor Wiadomość
Toltomeja 
VIP

Wpisy: 491
Wysłany: 2013-10-07, 19:54   [MOC] Route 66

Nareszcie...

Mam zaszczyt przedstawić Wam Route 66 - legendarną drogę łączącą Chicago z Los Angeles. Po niezliczonych kinowych odsłonach nadszedł czas na jej klockową wersję. A konkretnie przydrożny bar na pustkowiach Arizony. Tym razem z wnętrzem, które można z budynku "wysunąć".

Galeria Brickshelf czeka na ocenzurowanie gołych minifiżek. Póki co, wybrałem najciekawsze zdjęcia.

Tak w ramach ciekawostki - to największy MOC jaki zdarzyło mi się zbudować. Nazwa robocza: bydlę. Publikuję go z niemałą radością i ulgą, że już jest skończony. Wreszcie można się zabrać za coś innego. Jestem zadowolony z efektu, ale mam już trochę dość tej pracy. Za długo nad tym siedziałem - teraz myślę sobie, że można to było zrobić dużo szybciej, ale długo budowałem chaotycznie, bez zdecydowanego planu.

PS: Chyba wiecie kogo szukać? :)

PPS: Przyznaję się bez bicia, użyłem Altbricksowych łodyżek. Przepraszam purystów, może nie spłonę na stosie. Po prostu jak już same wpadły mi w ręce, grzechem byłoby nie skorzystać.
Ostatnio zmieniony przez Toltomeja 2013-10-07, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  

Mateusz92 

Wpisy: 384
Wysłany: 2013-10-07, 20:02   

Moc robi ogromne wrażenie. Świetny bar w dziwnych obłych kształtach. Droga trochę taka polska, ponieważ strasznie dużo w niej dziur :) Jedynie co mi się nie podoba to tył białego samochodu- wydaję mi się, że jest za krótki jak na amerykański krążownik szos. Mimo wszystko to co jest najlepsze w Twojej pracy to klimat który czuć od razu gdy zobaczy się zdjęcia.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1652
Wysłany: 2013-10-07, 20:16   

Bardzo klimatyczny moc. Szczególnie bar i pojazdy rodem z lat świetności 66. Udało się fajnie odwzorować kawałek drogi na dość małej powierzchni. Moim zdaniem miszcz :D

josio 

Wpisy: 36
Wysłany: 2013-10-07, 21:44   

Bardzo ładne, jeśli miałbym się czepiać, to w barze zmieniłbym drzwi na przeszklone i dał większe witryny zamiast tych małych "okienek".
Ostatnio zmieniony przez bacon 2013-10-07, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2479
Wysłany: 2013-10-07, 22:03   

waldus92 napisał/a:
tył białego samochodu- wydaję mi się, że jest za krótki jak na amerykański krążownik szos.

O, tak.

Szkoda, że budynek jest taki szary, a nie biały. Szary mnie coś dołuje w niektórych pracach i tak jest tutaj.

Ale poza tym to bardzo przyzwoita dioramka. Fajna praca z cyferkami i literkami. I krzesła barowe. No i rzeźba terenu - niby może prosta, bo płasko, ale wygląda elegancko.

Brakuje mi jakichś metalowych beczek.
Ostatnio zmieniony przez Ciamek 2013-10-07, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3289
Wysłany: 2013-10-07, 22:13   

A to do tego potrzebna była ci ta amerykańska ciężarówka :) To mówisz, że zamieniłeś zamki na styl amerykański, ale ta zamiana chyba wyszła na dobre ;) Podoba mi się twoja praca. Dla pełnego efektu przydałby się podświetlany napis "bar" :) i zmieniłbym troszkę tył białego samochodu, tak żeby wyglądał jak amerykański "skrzydlak"
Ostatnio zmieniony przez legosamigos 2013-10-07, 22:16, w całości zmieniany 1 raz  

Mestari 
VIP

Wpisy: 1252
Wysłany: 2013-10-07, 23:13   

Mnie najbardziej urzekły hamburgery w knajpie :) i ogólna kolorystyka. Od razu widać, że to pustynia.

babzos 

Wpisy: 31
Wysłany: 2013-10-08, 00:10   

Tak, burgery w knajpie są spoko. Jednak lepszy jest burger-reklama oraz przepalone diody napisu BAR. SWIETNY POMYSŁ!

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2013-10-08, 08:54   

No to mamy chyba faworyta na MOC Miesiąca!

tomey 

Wpisy: 528
Wysłany: 2013-10-08, 10:37   

Robi wrażenie. Ostatnio na google street view podążałem trasą 66... i zastanawiałem się czy ktoś nie zabuduje tego z Lego, a tu proszę taka niespodzianka.

glaz_pimpur 
VIP
OLD SKULL

Wpisy: 1354
Wysłany: 2013-10-08, 10:57   

tomey napisał/a:
Ostatnio na google street view podążałem trasą 66.

Ty też? I może przez Peach Springs?

BlackKnight 

Wpisy: 48
Wysłany: 2013-10-09, 09:32   

Akurat tydzień temu wróciłem z Arizony i temat route 66 też mi chodzi po głowie :)
A w zasadzie chodził:P

Twój MOC ma świetny klimat, bardzo podoba mi się jak zrobiony jest teren (kolory, krzaczki, słupy). Super ciężarówka i motocykle! Świetnie zrobione banery i wnętrze knajpy.

Jedyne co ja bym zmienił to droga. Obraz amerykańskiej drogi jaki mam w głowie to szary asfalt bez ani jednej dziury :)

Toltomeja 
VIP

Wpisy: 491
Wysłany: 2013-10-11, 15:14   

waldus92 napisał/a:
Jedynie co mi się nie podoba to tył białego samochodu- wydaję mi się, że jest za krótki jak na amerykański krążownik szos.

Pozostaje mi przyznać Ci rację, faktycznie tył jest najsłabszą częścią. Ale takie rzeczy trudno mi samemu dostrzec, nie moja bajka, samochody...

Ciamek napisał/a:
Szkoda, że budynek jest taki szary, a nie biały. Szary mnie coś dołuje w niektórych pracach i tak jest tutaj.

A mnie jako castlowcowi szary się podoba. Biały chyba by za bardzo dawał po oczach, ale to tylko moje zdanie.

legosamigos napisał/a:
To mówisz, że zamieniłeś zamki na styl amerykański, ale ta zamiana chyba wyszła na dobre ;)

Żadna zamiana! Ameryka odhaczona i wracam do zamków. Już zrobiłem skały, więc nie ma odwrotu.

tomey napisał/a:
Robi wrażenie. Ostatnio na google street view podążałem trasą 66... i zastanawiałem się czy ktoś nie zabuduje tego z Lego, a tu proszę taka niespodzianka.

Też prześledziłem trasę na Street View podczas przygotowań. Ta opcja to naprawdę dar niebios, inaczej bym w życiu nie znalazł tylu zdjęć drogi.

BlackKnight napisał/a:
Jedyne co ja bym zmienił to droga. Obraz amerykańskiej drogi jaki mam w głowie to szary asfalt bez ani jednej dziury :)

Nudno by było, nie lubię w MOCu żadnych duzych, jednolitych powierzchni. Zresztą to tzw. historyczna część Route 66, z lat 20. i 30. Załóżmy, że nikt nie zmieniał asfaltu od tego czasu. :)

EDYTA: Właśnie zauważyłem co mi jeden gość napisał na Eurobricks:
" An accurate replication of some of the road surfaces we have here in the US :)"
Skoro Hamerykanie mówią że tak jest...

Dziękuję wszystkim za komentarze!
Ostatnio zmieniony przez Toltomeja 2013-10-11, 15:16, w całości zmieniany 1 raz  

BlackKnight 

Wpisy: 48
Wysłany: 2013-10-15, 19:47   

Toltomeja napisał/a:

BlackKnight napisał/a:

Nudno by było, nie lubię w MOCu żadnych duzych, jednolitych powierzchni. Zresztą to tzw. historyczna część Route 66, z lat 20. i 30. Załóżmy, że nikt nie zmieniał asfaltu od tego czasu. :)

EDYTA: Właśnie zauważyłem co mi jeden gość napisał na Eurobricks:
" An accurate replication of some of the road surfaces we have here in the US :)"
Skoro Hamerykanie mówią że tak jest...

Hehe no to już nic nie mówię :)
Ostatnio zmieniony przez BlackKnight 2013-10-15, 19:47, w całości zmieniany 1 raz  

legosamigos 
VIP

Wpisy: 3289
Wysłany: 2013-10-15, 21:17   

Myślałem, że tylko my, tu w PL, mamy dziurawe drogi ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu