[MOC] Executor

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Executor

#1 Post autor: KUKUS »

EXECUTOR
Obrazek
GALERIA

Wpis na blogu (więcej informacji o samym modelu)
VIDEO (prezentacja modelu + krótka historia WIPa, może się przydać osobom, które chciałyby coś samego zbudować)


Executor jest nową wersją policyjnego mecha. Jego olbrzymie ręce są w stanie zrobić poważne szkody wszystkim tym, którzy sprzeciwiają się prawu, a nogi zmiażdżyć nawet najmocniejszy pojazd kosmicznych bandziorów. Pomimo dużych rozmiarów jest dość zwinny, ale na wszelki wypadek inżynierowie wyposażyli go w jetpacka.

I jeszcze kilka zdjęć na zachętę:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Porównanie ze starszym modelem:
Obrazek

Wdzięczy byłbym za komentarze/konstruktywną krytykę itd.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#2 Post autor: PatrykZ »

Wow! Dawno nic nie publikowałeś, a tu miła niespodzianka :-) Nie mogę wyjść z podziwu jak sprytnie wyłuskujesz możliwości implementacji dziwnych, Bioniclowych elementów. Efekt jak zwykle pierwsza klasa, choć w budowlach sci-fi expertem nie jestem :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#3 Post autor: tybort »

Początkowo nie mogłem go "dojrzeć", dopiero zbliżenie na głowę pomogło. Mogłeś swoim zwyczajem jedno zdjęcie maźnąć Gimpem i dodać błysk w oczach :)

Zupełnie mi się nie podobają skrzydełka ze studami (wedge'e). Po prostu nie pasują do błyszczącej, gładkiej reszty a są w końcu w najbardziej widocznym miejscu. Brakuje mi też świateł - te cztery serki na plecach to trochę mało jak na tak monumentalną maszynę. Widziałbym koguty wbudowane w naramienniki ale to chyba nie jest możliwe?

A poza tym to wygląda świetnie, jak zawsze ekstremalnie pozowalny, dużo lepszy od poprzedniej wersji (choć w swoim czasie chyba mi się podobała, ale przegrywa bezpośrednie porównanie). Dobrze, że nie dodałeś więcej kolorów, jak te jasnoszare kółka zębate w starszym mechu.

W ogóle patrząc na oba modele, widać, że mamy do czynienia ze skokiem technologicznym (w świecie przedstawionym :D ) - mechanizmy są lepiej ukryte pod smukłymi osłonami a cała konstrukcja budzi większe zaufanie u miłującego prawo obywatela.

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#4 Post autor: Qlczas »

Świetny! Głowa w "gundam'owym" stylu. Bardzo ruchliwy i dla mnie świetna kolorystyka. Zero pstrokatych kolorów. Dobrze dobrane pozy zdjęciowe.

Dla mnie nic dodać nic ująć!
No i porównanie z poprzednim modelem też dobre, bo widać ogromny postęp (poprzedni model miał "zbyt duży łeb" i mało to mecha przypominało).

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#5 Post autor: KUKUS »

PatrykZ pisze:Wow! Dawno nic nie publikowałeś, a tu miła niespodzianka :-)
Budować buduję, ale to głównie modele, które wymagają poprawek ;)
PatrykZ pisze:Nie mogę wyjść z podziwu jak sprytnie wyłuskujesz możliwości implementacji dziwnych, Bioniclowych elementów
Po prostu dobrze się czuję w tych klimatach ;)
tybort pisze:Początkowo nie mogłem go "dojrzeć", dopiero zbliżenie na głowę pomogło.
Pewnie tło jest po części winne - białe modele nie lubią białego tła. Cóż, trzeba będzie pomyśleć nad czymś w innym kolorze...
tybort pisze:Mogłeś swoim zwyczajem jedno zdjęcie maźnąć Gimpem i dodać błysk w oczach :)
Machnąłem 1 zdjęcie, ale jest ono w prezentacji video ;)

Ale, ponieważ nie wszyscy lubią oglądać takie prezentacje, to umieszczam tutaj zdjęcie:
Obrazek

i jeszcze jedno, dodatkowe:
Obrazek
tybort pisze:Zupełnie mi się nie podobają skrzydełka ze studami (wedge'e). Po prostu nie pasują do błyszczącej, gładkiej reszty a są w końcu w najbardziej widocznym miejscu.
Mogę poszperać, czy jakiś inny klocek bardziej się nada, choć wydaje mi się, że skrzydełka nie prezentują się źle.
tybort pisze: Brakuje mi też świateł - te cztery serki na plecach to trochę mało jak na tak monumentalną maszynę.
Myślę, że koguty to pikuś. Dodam je na końcu, jak już ustalą się wszystkie proporcje - chodzi mi tu głównie o poprawę rąk.
tybort pisze:wygląda świetnie, jak zawsze ekstremalnie pozowalny
Dzięki, chociaż najwięcej namęczyłem się z nogami - żeby jakoś wyglądały i można było nimi poruszać. Chociaż i tak odnoszę wrażenie, że mogłoby być lepiej ...
tybort pisze:Dobrze, że nie dodałeś więcej kolorów, jak te jasnoszare kółka zębate w starszym mechu.
Wtedy chodziło mi o złożenie hołdu serii Slizer, w której takie zębatki były normą.
tybort pisze:W ogóle patrząc na oba modele, widać, że mamy do czynienia ze skokiem technologicznym (w świecie przedstawionym :D )
Poprzedni model był zrobiony z części bionicle/Slizer, nowy jest w większości z nowych Hero Factory, które posiada takie bardziej obudowane elementy pancerza.
Qlczas pisze:No i porównanie z poprzednim modelem też dobre, bo widać ogromny postęp (poprzedni model miał "zbyt duży łeb" i mało to mecha przypominało).
Starszy model miał tą zaletę, że do tej dużej głowy wchodził pilot, w nowym już tak dobrze nie ma :P

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

O! Ze świecącymi oczami podoba mi się jeszcze bardziej!

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: zen535i »

Super mech , tak jak i poprzedni ( widzę go pierwszy raz) . mega wykorzystujesz bioniclowe klocki . Poprzednik super ze względu na możliwość sterowania kabiny , a ten sterowany radiowo czy posiada sztuczną inteligencje ?
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

zen535i pisze:a ten sterowany radiowo czy posiada sztuczną inteligencje ?
Powiedzmy, że potrafi sam myśleć - tak jak Optimusy i inne Megatrony ;) Na kabinę z pilotem już trochę za późno - no chyba, żeby przebudować mu jakoś brzuch ...

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: zen535i »

Zgłaszaj na moc października, super MOC. My dzielimy swoje dwa głosy między trzech domowników także ja będę walczył o tego MECHA :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#10 Post autor: eric trax »

Bardzo mi się podoba. Zawsze byłem w szoku i zastanawiałem się jak coś takiego można poskładać. Wygląda świetnie i bardzo podobnie do transformersów co uznaje jako zaletę.

Po poprawce w gimpie jest lepiej.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ