[MOC] Duży dźwig 2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#31 Post autor: Cieślu »

Ogromne bydle. Robi świetne wrażenie. Podobają mi zastosowane przez Ciebie rozwiązania. Ochy i achy ograniczę jednak do minimum bo przedmówcy wyczerpali właściwie repertuar, zresztą słusznie :)

Teraz czas ponarzekać. Skręt jest bardzo słaby. Moim zdaniem niepotrzebnie obawiasz się zniszczenia zębatek. Sprzęgła nie nadają się do tak ciężkich modeli i tak kluczowej funkcji do jazdy. Dobrze obudowane zębatki nie będą przeskakiwać, poza tym od przeskakiwania nie zawsze czyni im się krzywda :) Warto by było to przebudować, żeby po tak udanej konstrukcji nie pozostał niedosyt.

Co do estetyki mam także mieszane uczucia. Jest znaczący postęp w stosunku do poprzedniego modelu, natomiast czas chyba zainwestować w klocki systemowe bo kabina jest średnia, szkoda że nie zasłoniłeś bebechów w wieży. Jako materiał poglądowy jest to przydatne, natomiast jeśli chodzi o ogólne wrażenie to działa to in minus.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#32 Post autor: piotrek839 »

Methos pisze:pierwszą rzeczą, na którą zwróciłem uwagę była kabina i myśl: "wziął sobie od serca wcześniejsze komentarze dot. tego fragmentu".
Druga - zabudowane podwozie = większe przywiązanie uwagi do estetyki, co w przypadku Twojego podejścia do budowania z technic'a, gdzie uważasz że najpiękniejsze z tego jest pokazywanie mechanizmów - to duży krok na przód ;)
Nadal uważam gołe mechanizmy za najpiękniejsze ale też słucham waszych głosów i wychodzę im naprzeciw. Buduje przede wszystkim dla siebie ale co mi szkodzi żeby innym też się trochę podobało.
Methos pisze:I do tego element "ozdobny" - klocek z napisem Technic na boku pojazdu ;)
Mi też się on podoba. Niby niewiele a oko cieszy.
Methos pisze:No i wisienka na torcie - czyli muza z Rambo :) - wymiotłeś tym w filmie.
Więc jednak muzykę nie taką złą dobrałem.
Cieślu pisze:Skręt jest bardzo słaby. Moim zdaniem niepotrzebnie obawiasz się zniszczenia zębatek. Sprzęgła nie nadają się do tak ciężkich modeli i tak kluczowej funkcji do jazdy. Dobrze obudowane zębatki nie będą przeskakiwać, poza tym od przeskakiwania nie zawsze czyni im się krzywda
Zębatka z8 kosztuje grosze. Niby nic takiego ale ja nie lubię celowo niszczyć klocków. Gdyby to była prawdziwa maszyna to jej konstruktor z pewnością nie podszedł by do tematu "co tam zębatka, najwyżej sobie wymienią".
Jak widać na załączonym schemacie Obrazek zębatki z8 i ślimaka nie można prawidłowo zabudować. Zębatki można poprzestawiać na bardzo wiele różnych sposobów ale moim zdaniem nie w nich leży główna przyczyna słabości skrętu. Największym błędem było umieszczenie listew zębatych zbyt blisko osi obrotu zwolnic. Gdy teraz na to patrzę to sam nie mogę uwierzyć że coś takiego mi przyszło do głowy. Nauczka na przyszłość i przestroga dla innych by listwę zębatą zabudowywali raczej dalej od zwolnic niż bliżej.
Cieślu pisze:Warto by było to przebudować, żeby po tak udanej konstrukcji nie pozostał niedosyt.
Niedosyt mam po każdym MOCu ale też każdy MOC bez wyjątków traktuje jako projekt zakończony. Zamiast coś poprawiać w nieskończoność wolę wyciągnąć wnioski i zbudować od nowa coś lepszego.
Cieślu pisze:Jest znaczący postęp w stosunku do poprzedniego modelu, natomiast czas chyba zainwestować w klocki systemowe
Mój synek ma ich zdecydowanie więcej niż ja technicowych. Może to czas by zacząć je pożyczać.

Dzięki za opinię.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#33 Post autor: legosamigos »

piotrek839 pisze:
Methos pisze:No i wisienka na torcie - czyli muza z Rambo :) - wymiotłeś tym w filmie.
Więc jednak muzykę nie taką złą dobrałem.
Muzyka dodaje emocji. Ciężko dobrać muzykę, by wszystkim się podobało. Każdy z nas słucha czegoś innego, każdy ma inny gust muzyczny, a jeśli komuś się nie podoba muzyka, zawsze można wyciszyć, prawda?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#34 Post autor: 3dom »

Model imponujący ze względu na ilość upchniętych funkcji i nowatorskich rozwiązań, zresztą to u Ciebie standard. Tym niemniej mam problem z odbiorem Twoich modeli ze względu na ich specyficzną formę opakowania. Znam Twoją filozofię budowania ale mam nadzieję, że częściej będziesz pożyczał klocki od Juniora, w porównaniu z poprzednią wersją wyszło to modelowi mimo wszystko na dobre ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#35 Post autor: Methos »

Zawsze możesz prezentację podzielić na dwie części: ogólną z zabudowanymi machanizmami i techniczną ;)

ODPOWIEDZ