[MOC] Most do rozbiórki

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Most do rozbiórki

#1 Post autor: zgrredek »

Przed wystawą w Rzeszowie nie miałem czasu porobić zdjęć i myślałem, że będę je mógł zrobić na wystawie. Okazało się jednak, że podest wyglądał inaczej niż myślałem, że będzie wyglądał i most wylądował w dziurze, gdzie słabo go było widać, a o robieniu zdjęć to już w ogóle nie było co myśleć.
Przy rozbiórce Darek Mróz zrobił mi kilka zdjęć (wielkie podziękowania), a dziś cyknąłem jeszcze kilka fotek i mogę pokazać jak wyglądało to, czego nie było za bardzo (albo wcale) widać.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Przy okazji jeszcze instrukcja budowania drzewa. Nie wiem jak bardzo jest nowatorska (i czy w ogóle) i czy ktoś takie robił wcześniej. Dla mnie to było jakieś tam odkrycie.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#2 Post autor: Cieślu »

Bardzo fajny. Inspirowany tymi znad Świdra? Bo mi się właśnie z tymi kojarzy :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#3 Post autor: PatrykZ »

Wspaniały! Patent na drzewo widziałem pierwszy raz.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Cieślu pisze:Inspirowany tymi znad Świdra? Bo mi się właśnie z tymi kojarzy :)
Konkretnie to mostem starej kolejki na Świdrze, który jest węższy, bo jednotorowy, ale sporo dłuższy.

Obrazek
PatrykZ pisze:Patent na drzewo widziałem pierwszy raz.
No to jest nadzieja, że jednak byłem pierwszy. Opatentuję i będę pobierał tantiemy.
Główną zaletą tego drzewa jest sztywność, bo najbardziej nie lubię jak mi się drzewa przewracają i odpadają z nich liście. Przy większych, bardziej zadrzewionych dioramach to prawdziwa zmora.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#5 Post autor: legosamigos »

Ten klockowy most wygląda bardziej jak świeżo wybudowany :) Oryginał faktycznie widać, że do rozbiórki i zjedzony zębem czasu. Bardzo podoba mi się "ruch" wody, tzn fala, zrobiona z przezroczystych skosów przed i naokoło płynącego kajaka
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#6 Post autor: tbzz »

Kawał bardzo dobrej roboty. Taka realna scenka. Pomysł niecodzienny no i ci kajakarze na żywej wodzie. Fajne :)
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#7 Post autor: legosamigos »

Skoro ten nieklockowy most jest do rozbiórki, czy nie powinien być przypadkiem zamknięty dla ruchu wodnego? Mogło by coś z niego odpaść i uszkodzić kajakarzy albo nawet zabić ;) No chyba, że na tym klockowym dałeś kajakarzy, by coś się działo w tej scence?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#8 Post autor: Cieślu »

zgrredek pisze:Konkretnie to mostem starej kolejki na Świdrze, który jest węższy, bo jednotorowy, ale sporo dłuższy.
Tak z ciekawości, gdzie on się dokładnie znajduję? Nie przypominam sobie żebym kiedyś pod nim przejeżdżał na rowerze a jeżdżę dość często.
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

legosamigos pisze:Skoro ten nieklockowy most jest do rozbiórki, czy nie powinien być przypadkiem zamknięty dla ruchu wodnego?
On nie jest do rozbiórki. Jest zamknięty dla ruchu kołowego, ale można chodzić po nim pieszo. W tytule MOC-a jest "rozbiórka", bo zacząłem rozbierać ten klockowy most.
Cieślu pisze:Tak z ciekawości, gdzie on się dokładnie znajduję? Nie przypominam sobie żebym kiedyś pod nim przejeżdżał na rowerze a jeżdżę dość często.
To jest most starej kolejki wąskotorowej. Od strony Otwocka dochodzi tam ulica Turystyczna.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#10 Post autor: legosamigos »

zgrredek pisze:
legosamigos pisze:Skoro ten nieklockowy most jest do rozbiórki, czy nie powinien być przypadkiem zamknięty dla ruchu wodnego?
On nie jest do rozbiórki. Jest zamknięty dla ruchu kołowego, ale można chodzić po nim pieszo. W tytule MOC-a jest "rozbiórka", bo zacząłem rozbierać ten klockowy most.
Aa, no to teraz zmienia postać rzeczy :) Myślałem, że to właśnie oryginał jest do rozbiórki, a nie ten klockowy :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

adf1985
Posty: 35
Rejestracja: 2013-09-25, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: adf1985 »

Super MOC. Najbardziej podoba mi się struktura wody i motyw podwodny. Napisz może jak zrobiłeś ten efekt "pod wodą" na zdjęciu nr 2. Wydaje się, jakby cały podwodny świat faktycznie istniał na całej długości rzeki. Czy tak jest naprawdę, czy może to fragment na potrzeby przekroju? No a jeśli to jest na calej długości, to wtedy jakim cudem polożyłeś na tym taką warstwę klocków imitujących powierzchnię wody. Proszę o zdradzenie tej tajemnicy o ile to możliwe :)
Ostatnio zmieniony 2013-10-22, 13:14 przez adf1985, łącznie zmieniany 1 raz.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: zen535i »

niezła praca :) najlepsza oczywiście woda i to co pływa tam w środku , baaardzo duża pomysłowość :) most monumentalny jak i reszta - dla mnie mógłby być sam strumyk z kajakarzami i też by było super:)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

adf1985 pisze: Najbardziej podoba mi się struktura wody i motyw podwodny. Napisz może jak zrobiłeś ten efekt "pod wodą" na zdjęciu nr 2. Wydaje się, jakby cały podwodny świat faktycznie istniał na całej długości rzeki. Czy tak jest naprawdę, czy może to fragment na potrzeby przekroju?
Te podwodne rzeczy są tylko z przodu. Dalej nie byłoby ich widać, tak jak w prawdziwej wodzie, więc nie było sensu "zagracać" reszty rzeki.
zen535i pisze:dla mnie mógłby być sam strumyk z kajakarzami i też by było super:)
Dla mnie też, ale most był konieczny bo to fragment makiety kolejowej.
Dzięki za komentarze. Fajnie, że się Wam podoba.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#14 Post autor: legosamigos »

zgrredek pisze:
adf1985 pisze: Najbardziej podoba mi się struktura wody i motyw podwodny. Napisz może jak zrobiłeś ten efekt "pod wodą" na zdjęciu nr 2. Wydaje się, jakby cały podwodny świat faktycznie istniał na całej długości rzeki. Czy tak jest naprawdę, czy może to fragment na potrzeby przekroju?
Te podwodne rzeczy są tylko z przodu. Dalej nie byłoby ich widać, tak jak w prawdziwej wodzie, więc nie było sensu "zagracać" reszty rzeki.
A powiedz, w takim razie jak "trzyma się" reszta rzeki, znaczy się powierzchnia rzeki? Też na takich samych okienkach jak z przodu?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

A powiedz, w takim razie jak "trzyma się" reszta rzeki, znaczy się powierzchnia rzeki? Też na takich samych okienkach jak z przodu?
Całość jest na okienkach, choć nie musiałaby być. Dalej pewnie wystarczyłoby położyć "wodę" na białych klockach. Również podkład dark tan położony na całym dnie okazał się zbyteczny, bo całkiem niewidoczny.

ODPOWIEDZ