7248 Digger

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

7248 Digger

#1 Post autor: Hippotam »

Obrazek
Recenzja 7248 Digger

Jakiś czas temu trafiła w moje ręce zgrabna kopareczka z serii City. Tak mi się spodobała, że pomimo małych rozmiarów doczekała się pełnowymiarowej recenzji.

1. Pudełko i zawartość
Obrazek
Pudełko jest nieduże, bez wytłoczeń. Wewnątrz znajdują się dwa woreczki z klockami, instrukcja, naklejki i wrzucone luzem gąsienice. Model podzielony jest na dwie sekcje - podwozie i wieża koparki, a klocki zostały odpowiednio podzielone na dwa woreczki oznaczone numerami. Co ciekawe, woreczki nie są bezbarwne, ale mają nadrukowane zdjęcia sekcji modelu.

Zestaw zawiera 127 klocków, głownie żółtych. Z ciekawych elementów które dostajemy można wymienić: gąsienice, nowe małe slopes i nową, elegancką łyżkę koparki kompatybilną z "locking hinges". Brak jest w zasadzie elementów zjunioryzowanych, no może poza Obrazek i Obrazek

Instrukcja składania jest prosta i czytelna, nie zawiera niestety ani jednego pomysłu na model alternatywny.

2. Model
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kopareczka, pomimo małych rozmiarów oferuje sporo zabawy. Porusza się na gąsienicach, posiada obrotową wieżę, ruchome ramię (na locking hinges) i otwieraną kabinę operatora. W tylnej części znajduje się zamykany schowek który kryje charakterystyczny czarno-żółty znak ostrzegający o pracy cięzkiego sprzętu. Obrazu całości dopełnia minifig operatora koparki, o zabójczo wyluzowanym wyrazie twarzy i precyzyjnie wypielęgnowanej bródce. Aby operator nie znudził się monotonią sterowania koparlki, w zestawie znajduje się również młot pneumatyczny i łopata.

3. Podsumowanie
Model jest bardzo urokliwy i chyba znacznie bardziej realistyczny od poprzednich koparek z serii town. Przez długi czas była wiernym towarzyszem zabaw mojego syna i przetrwała tę próbę dzielnie i w jednym kawałku. Minusem są jak zawsze naklejki, które niestety nachodzą na kilka klocków. Drugim minusem jest cena (ok 70 PLN), wg. mnie trochę za wysoka. Uważam że pomimo tych dwóch minusów model jest bardzo udany i polecam go wszystkim forumowiczom.

4. Dane techniczne:
Seria: City
Rok produkcji: 2005
Waga klocków (bez pudełka): 0,200 kg
Liczba klocków: 127, 1 minifig
Cena: MSRP: 20$, Polskie sklepy: ok 70 PLN, allegro: ok. 60 PLN
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 06:42 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Zatwierdzono

ODPOWIEDZ