40083 Christmas Tree Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

40083 Christmas Tree Truck

#1 Post autor: nori »

40083 Christmas Tree Truck

Obrazek

Seria: Seasonal - Christmas - Special - Promotional
Rok premiery: 2013 (listopad)
Liczba elementów: 118
Figurki: 1: dostarczyciel choinek
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 14 x 12 x 6 cm
Cena: gratis przy zakupach za minimum 200 zł w Shop@Home (listopad 2013)

BrickSet, BrickLink

Świąteczna ciężarówka to drugi tegoroczny zestaw specjalny, dostępny tylko jako ekskluzywny dodatek do zakupów w Shop@Home (oraz w sklepach firmowych), także w naszym kraju (pod warunkiem włożenia do koszyka towarów za sumę minimum 200 zł). Pierwszy zestawik, czyli 40082 Christmas Tree Stand, dostępny był w październiku, ciężarówka natomiast przyjechała w listopadzie. Najpierw okazję jej zdobycia mieli posiadacze konta VIP, którzy już 23 listopada mogli otrzymać ją podczas zakupów na S@H, następnie zestaw pojawił się ponowie w ostatni weekend listopada.

Obrazek

Zestaw 40083 Christmas Tree Truck idealnie współgra ze swoim poprzednikiem praktycznie pod każdym względem.
Pudełko prezentuje się bez zastrzeżeń, ładna szata graficzna, zgrabny rozmiar, z tyłu oczywiście ukazano obydwa zestawiki.

Obrazek

Obrazek

W pudełku znajdziemy trzy woreczki z elementami, dwa klocki luzem,

Obrazek

oraz instrukcję w postaci książeczki liczącej 24 strony.

Obrazek

Obrazek

Zestaw zawiera niestety tylko jednego ludzika, któremu na szczęście nic zarzucić nie można: fajna główka, dopracowany nadruk na torsie, ogólnie ludzik prezentuje się nienagannie i to mimo rozchełstanej koszuli!

Obrazek

Obrazek

Do najważniejszego elementu zestawu: klasycznej ciężarówki, miałem małe obawy, pierwsze wrażenia, po zobaczeniu premierowych zdjęć zestawu, raczej nie budziły u mnie cieplejszych odczuć... Na szczęście, wkrótce po rozpoczęciu budowy, okazało się,

Obrazek

że otrzymujemy naprawdę urokliwy i całkiem zgrabny samochodzik!
Nie jest to może jakieś cudo, ale ciężarówkę składa się bardzo przyjemnie, mimo niewielkich rozmiarów znalazło się tu parę ciekawych technik budowania, a sam wygląd ciężarówki potrafi cieszyć. Ciężarówka prezentuje się w rzeczywistości naprawdę zgrabnie, a moje pierwsze obawy wynikały raczej z niezbyt fortunnego oryginalnego zdjęcia, które prezentowały samochodzik pod kątem uwypuklającym sporych rozmiarów przód auta.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Oczywiście zestawy 40082 Christmas Tree Stand i 40083 Christmas Tree Truck idealnie się dopełniają i tworzą jedną scenkę, do tego moim zdaniem perfekcyjnie pasującą do całej "dużej" serii Winter Village.

Obrazek

Ja lubię tę serię, mimo że zahacza nieco o kicz i "jedzie" na komercyjnym aspekcie świąt, to jednak zarówno dużym zestawom Winter Village, jak i ich promocyjno-specjalnym, mniejszym odpowiednikom nie można odmówić dopracowania, dbałości o szczegóły, ciekawych konstrukcji i po prostu pewnego uroku. Nie inaczej jest ze stoiskiem z choinkami i ciężarówką: jeżeli ktoś lubi taką tematykę: z mojej strony jak najbardziej polecam.

Na chwilę obecną ciężarówkę jeszcze można otrzymać przy okazji zakupów na Shop@Home, ewentualnie można poczekać aż pojawi się ich troszkę więcej (za tydzień-dwa) na rynku wtórnym, wtedy cena powinna spaść do poziomu 40-50 złotych za sztukę.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Dawno nie widzialem tak szczelnie wypchanego klockami pudelka.

Ciezarowke przyjemnie się buduje, efekt koncowy jest bardzo dobry. Podoba mi się jej lekko przerysowane nadwozie w stylu starych amerykanskich pickupow. Po zlozeniu zaluje, ze nie mam do kompletu pierwszego zestawu.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: SERVATOR »

3dom pisze:Po zlozeniu zaluje, ze nie mam do kompletu pierwszego zestawu.
Mam to samo :(

A recenzja fajna i na czasie. Myślę, że jeszcze kilka osób z forum skusi się na ten zestaw właśnie dzięki Twojej recenzji. Szczególnie duży plus masz ode mnie za przedstawienie obu zestawów razem. Fotki maestria :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-01, 01:06 przez SERVATOR, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

Re: 40083 Christmas Tree Truck

#4 Post autor: Hegemon »

nori pisze: Ja lubię tę serię, mimo że zahacza nieco o kicz i "jedzie" na komercyjnym aspekcie świąt,
Nie jesteś sam. Też uwielbiam serię świąteczną. BZ całej serii brakuje mi jedynie zestawu z pociągiem i zeszłoroczny komplet 2 zestawików świątecznych. Resztę mam.

Jeżeli chodzi o 40082 to mam jeszcze kilka sztuk gdyby ktoś był zainteresowany. Szczegóły w dziale giełda.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

ODPOWIEDZ