6814 Ice Tunnelator

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Krzyek

6814 Ice Tunnelator

#1 Post autor: Krzyek »

Obrazek
Recenzja 6814 Ice Tunnelator

Dane techniczne
Seria: Ice Planet 2002
Rok premiery: 1993
Waga: 48 gramów
Liczba klocków: 25
Liczba figurek: 1
Spis cześci: Bricklink , Peeron
Cena: MSRP: 3 $ , Bricklink: od 4 zł do 96 zł (MISB)

Brickset , Bricklink , Lugnet , Peeron

Opakowanie i instrukcja
Obrazek

Niestety nie posiadam ani pudełka ani instrukcji. Zdjęcia znalazłem w Internecie. Jak widać na obrazku powyżej, pudełko jest całe czarne z obrazkiem zestawu na przedniej ścianie. W prawym górnym rogu widać logo serii. Nie jestem pewien, ale z tyłu raczej nie ma modelu alternatywnego ( moim zdaniem zbyt mała liczba klocków, aby zbudować coś sensownego ). Jeżeli jestem w błędzie to proszę wysłać zdjęcie. Instrukcja to standardowa dla impulsów jedna, złożona kartka.
Obrazek Obrazek

Klocki
Chociaż zestaw jest mały otrzymujemy kilka ciekawych klocków:

Kultowa piła zagłady w kolorze trans-neon orange
Obrazek

Chainsaw body w kolorze czarnym
Obrazek

Narty dla minifiga w kolorze trans-neon orange ( 2 sztuki )
Obrazek

4x Wheel Hard Plastic Small (22mm D. x 24mm) w kolorze białym ( występują tylko w 5 zestawach )
Obrazek



Model(e?)
Pojazd jest bardzo prosty. Spokojnie można go złożyć bez instrukcji w minutę albo i mniej. Śmiem twierdzić, że nawet z zamkniętymi oczami. Zamiast typowej kierownicy łazik ma śmiercionośną piłę, która zapewne służy do wycinania wszelakich przeszkód takich jak lodowe stalagmity czy kruche skały. Narty przyczepione są do plate'a z tyłu siedzenia. Osobiście ice tunnelator mi się nie podoba.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

W zestawie jest jedna figurka. Blondas jest drugim facetem z całej serii (liczącej w sumie 3 minifigi). Wygląda bardzo dobrze. Nadruk na torsie przedstawia prawdopodobnie jakąś aparaturę podtrzymującą życie.

Obrazek

Podsumowanie
Ice tunnelator to mały zestaw, który nie zachwyca wyglądem, ale rekompensuje to ciekawymi częściami i ładnym minifigiem. Jeżeli komuś podoba się seria to ten zestaw na pewno się przyda. Dla innych może być jedynie źródełkiem typowych dla Ice Planet 2002 części.

Za
  • Ciekawe klocki jak piła czy białe koła
  • Udany minifig
  • Pojazd prosty w budowie

Przeciw
  • Koła nie są sztywnie umocowane i minimalnie wychylają się w wszystkie strony na nierównych powierzchniach
  • Pojazd dziwnie wygląda


Proszę o konstruktywną krytykę i porady, gdyż jest to moja pierwsza ( i mam nadzieję nie ostatnia ) recenzja.
Ostatnio zmieniony 2011-03-16, 17:02 przez Krzyek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Recenzja dobra i nie można się do niczego przyczepić. O takim małym pojeździe ciężko coś więcej powiedzieć. Sam zestaw to zbitka ciekawych części. Dwa Ice Tunnelatory można złożyć w coś lepszego. Śmiem twierdzić, że jest to najłatwiejszy do zdobycia zestaw Ice Planet i posiadanie go w paru egzemplarzach może zaowocować niezłym army builderem (jeśli tylko zamierzacie podbijać planety grupą naukowców :DD).
Sam fakt posiadania Transparent Orange Chainsaw of Doom podnosi wartość tego zestawu do epickich numerów.

http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=166951#166951 - recenzja zalinkowana w opisie serii.

papacamayo
Posty: 9
Rejestracja: 2011-01-14, 21:20
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

#3 Post autor: papacamayo »

Hmm... po przeczytaniu recenzji odgrzebałem swojego Tunnelatora i powspominałem dawne czasy... Fakt - zestaw z dzisiejszej perspektywy może wydawać się kiepski, ale pamiętam jakie zrobił na mnie wrażenie - z tą 'wszystko tnącą' piłą był wprost niezniszczalny!;) Był jednym z moich pierwszych zestawów i traktuję go ze sporym sentymentem, ponadto główka z tego ludzika do dziś jest moją ulubioną... Dzięki za przypomnienie go i dobrą recenzję:)
Rawa Maz., Rawa Maz. piękna okolica - gdyby nie Warszawa byłaby stolica!;) / matura to bzdura!

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

Mały zestawik, ale w recenzji ująłeś chyba wszystko co można było, a sam opis jest tym ciekawszy, że jak sam wspominasz, model niezbyt Ci się podoba.
Krzyek pisze:Proszę o konstruktywną krytykę i porady, gdyż jest to moja pierwsza ( i mam nadzieję nie ostatnia ) recenzja.
Bardzo mnie cieszy, że bezsprzecznie udowodniłeś, iż można stworzyć pierwszą recenzję bez zarzutu. Z niecierpliwością czekam na Twoje kolejne teksty.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

Re: 6814 Ice Tunnelator

#5 Post autor: wx45 »

Krzyek pisze:Nie jestem pewien, ale z tyłu raczej nie ma modelu alternatywnego ( moim zdaniem zbyt mała liczba klocków, aby zbudować coś sensownego ). Jeżeli jestem w błędzie to proszę wysłać zdjęcie.
Mówisz, masz. najlepsze co udało mi się znaleźć.

Obrazek

Krzyek

#6 Post autor: Krzyek »

Bardzo dziękuje za miłe słowa. Kolejna recenzja pojawi się już wkrótce.

@wx45
Czyli jednak są "modele alternatywne". Nie pokuszę się jednak o ich zbudowanie i sfotografowanie ze względu na banalność konstrukcji ( najlepiej obrazuje to model najbardziej po lewej, w którym piłę przyczepiono do fotela :D ).

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Krzyek pisze:Nie pokuszę się jednak o ich zbudowanie i sfotografowanie ze względu na banalność konstrukcji
A jednak model właściwy zbudowałeś, choć też nie należy do bardzo skomplikowanych :P Żartuję oczywiście, chyba się bez tych alternatywnych modeli obędzie ;)
A tak na serio to dzięki za recenzję, bo bardzo przyjemnie się ją czyta, a zawartość informacji i opinii jest w niej w sam raz. Przemyślenia o takich zestawach-maleństwach są tym ciekawsze, że zawsze przywołują wspomnienia z dzieciństwa, bo tej wielkości zestawów miało się najwięcej (a przynajmniej ja miałem) i one były zwykle pierwszymi, jakie się z danej serii posiadało :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: 6814 Ice Tunnelator

#8 Post autor: lugomina »

Krzyek pisze: Chainsaw body w kolorze czarnym
[url=http://media.peeron.com/pics/inv/custpics/thumbs/2516.1067701511.jpg]Obrazek[/url]

Narty dla minifiga w kolorze trans-neon orange ( 2 sztuki )
[url=http://media.peeron.com/pics/inv/custpics/thumbs/6120.1067700631.jpg]Obrazek[/URL]
Dobra recenzja, gratuluje debiutu.
Ale bylaby jeszcze lepsza, gdybys zrobil fotki tych ciekawych czesci sam, zamiast podlinkowywac w innym kolorze.. troche to mylace, ze biale jest czarne ;)
Klocków jest malo, wiec spokojnie wszystkie ciekawostki zmieszcza sie na jednym zdjeciu.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#9 Post autor: Benny »

Jedyny mój zestaw z tej udanej serii. Mały i prosty, ale ma dla mnie spore znaczenie bo dostałem go od taty gdy byłem razem z mamą odwiedzić go w sanatorium w Rabce, w którym przebywał po operacji. Od tamtej pory zawsze mi przypominał jak fajnie znów było zobaczyć tatę :) Cieszę się, że ktoś mi go przypomniał.

Wallas
Posty: 18
Rejestracja: 2012-08-27, 14:01
Lokalizacja: Ze wsi
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#10 Post autor: Wallas »

O, widzę że ktoś już to tutaj pokazał. W takim razie dorzucę coś od siebie w kwestii tego zestawu.

Obrazek

http://www.youtube.com/watch?v=k7uB1_3ffSc

badziu1
Posty: 14
Rejestracja: 2012-03-21, 14:06
Lokalizacja: B-B
brickshelf: -

 

#11 Post autor: badziu1 »

Zdecydowanie legenda. To zestaw chyba obowiązkowy dla każdego kolekcjonera, posiada wszystko, co pojazd takiej wielkości ma mieć, dla mnie również przystępnie wygląda. Jako dziecko bardzo go pragnąłem, kupiłem jednak kilka lat temu, jako dorosła osoba a i tak nadal bardzo mi się podobał.

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Durzy »

Ja w wakacje zebrałem swoją całą Ice Planet (wszystkie zestawy poza
1704) do jednego pudełka. Oczywiście najpierw wszystko zbudowałem - niesamowity klimat nadal robi na mnie spore wrażenie. W związku z powyższym chciałem się odnieść do:

Krzyek pisze:Przeciw

Koła nie są sztywnie umocowane i minimalnie wychylają się w wszystkie strony na nierównych powierzchniach
Pojazd dziwnie wygląda
Nie rozumiem czepiania się kół. Wszystkie kosmiczne koła takie były, a te białe wyglądają świetnie.
Wygląd, kwestia gustu, mnie zwarta budowa i większa szerokość od długości odpowiada.

Jako wadę w swoim dałbym często odpadające płozy zza siedzenia.


Poza plusami jak wszystkie charakterystyczne części Ice Planet (poza ekranem/sterowaniem - czyli płytka 2x1 z nadrukiem) w tanim zestawie, dodałbym niesamowicie przemyślaną konstrukcję jak na tak prosty pojazd. Piła z minifigiem jest normalną piłą do wycinania zamrożonych Blactronów, na pojeździe jest jednocześnie kierownicą jak i bronią oraz narzędziem do torowania sobie drogi. Ciężko zrobić z tak małej ilości klocków bardziej bawialny zestaw! Takie rzeczy tylko w starym System ;)

Awatar użytkownika
Mlody
VIP
Posty: 542
Rejestracja: 2014-09-11, 21:35
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: brak

 

#13 Post autor: Mlody »

Hah, miałem ten zestaw! :)) hmm pewnie dalej leży w tym wiaderku z resztą lego z dzieciństwa. Propsy.
I will do what I must! -> You Will try......
http://brickset.com/sets/ownedby-Mlody

ODPOWIEDZ