[MOC] Bobcat Skid Steer Loader

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#16 Post autor: Tranzystor »

Nie trzeba kupować wieży, są lepsze sposoby. Zawory sterowane serwem, kompresor i zawór sterowane jednym silnikiem, wyłącznik ciśnieniowy. Do wyboru do koloru.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#17 Post autor: M_longer »

Łyżka się nie otwiera do końca, gdy ramię jest maksymalnie podniesione?

Awatar użytkownika
Forsil
Posty: 96
Rejestracja: 2013-01-16, 11:43
Lokalizacja: Turek
brickshelf: matipro123
Kontakt:

 

#18 Post autor: Forsil »

noniusz pisze:Prawdziwy brickowy Old Skul :)

Czy na tym zdjęciu użyłeś sprzęgła z24 jako zwykłej zębatki? Bo funkcji to chyba nie spełnia żadnej?

Jeśli chodzi o wykończenie ramienia ukosem nie-liftarmowym to specem od bricków nie jestem , ale było by chyba wykonalne z tych i tych elementów odpiwednio spiętych brickiem lub liftem (jak np u Żbika w śmieciarce).
Można było by też pokombinować z brickami jak poniżej, tylko, że otrzymany kąt jest bardziej zwarty niż ten gotowy liftarmowy, nie wiem, czy taki byłby wystarczający:

[url=http://www.brickshelf.com/gallery/gkurkowski/Misc/thumb/angle1.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://www.brickshelf.com/gallery/gkurkowski/Misc/thumb/angle2.jpg_thumb.jpg]Obrazek[/URL]

Ostatnia rzecz - ja bym jednak poszedł w kierunku wyprowadzenia napędu mechanicznego do wysypu łyżki. Przy tak małym modelu wrzucenie jednocześnie i mechaniki i pneumatyki i automatycznego kompresora nazwałbym małym przekombinowaniem:)

Ogólnie model fajny, wczoraj widziałem na BS-ie, ale nie przypuszczałem, że to ktoś z "naszych".

Sprzęgło jest tam całkowicie nie potrzebnie podczas budowy kombinowałem i tak już zostało.

Z tych dwóch rozwiązań to jeżeli już to drugie bo pierwsze będzie za grube. Z drugiej strony to drugie ma za mały kąt. Dlatego fajnie jest łączyć liftarmy z brickami choć osobiście twierdze że bricki są łatwiejsze w budowie i mocniejsze.


Oryginalnie łyżka jest hydrauliczna. Chciałem się pobawić troche pneumatyką i zaworami . Pewnie byłoby prościej umieścić tam Mke ale prędzej pomyśle nad przeróbką na wyłącznik ciśnieniowy o którym napisał Dejw.

M_longer pisze:Łyżka się nie otwiera do końca, gdy ramię jest maksymalnie podniesione?
Tak choć test na żwiże wykazał że wszystko wypada ze środka przy najwyższym położeniu ramienia masz rację że łyżka powinna się bardziej wychylać.

ODPOWIEDZ