[MOC] Tatra T813 Kolos 8x8

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#16 Post autor: piotrek839 »

Xavier na filmie załatwił Ci niezłą scenerię do prezentacji.

Pięknie to wszystko zbudowałeś, aż Ci zazdroszczę. Podoba mi się jak zrobiłeś skrzynię biegów i skręt. Wiem, że nie wszystko działa tak jak by się chciało, ale nie to jest najważniejsze. Kombinujesz z różnymi rozwiązaniami i to zasługuje na szacunek.
noniusz pisze:Budowa tej tatry była dla mnie kolejną bardzo cenną lekcją, z której wyciągnąłem liczne wnioski. Jeśli w przyszłości zdecyduję się na kolejną ciężarówkę TrTr, kto wie, może będzie w stanie podjechać nawet pod górkę?
Pewnie się narażę, ale nie buduj trialówki. Masz talent i szkoda go ograniczać. MOC jest świetny i czekam na następny.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

legosamigos pisze:Myślałem, że skoro zbudowałeś już pojazd trialowy, to chcesz również wystąpić w jakiś zawodach
Jeśli już miałbym jechać na zawody to z czymś, co nie zatrzyma się na pierwszej przeszkodzie :)
piotrek839 pisze:Pewnie się narażę, ale nie buduj trialówki. Masz talent i szkoda go ograniczać. MOC jest świetny i czekam na następny.
O kurka, no faktycznie chyba się naraziłeś Trialowej braci:)
Z kolejnym MOC'em mam zamiar powrócić "do korzeni", czyli jakaś machineria dla przemysłu.
Obawiam się, że przez ambicję jednak chciałbym zbudować coś nadającego się do jazdy w terenie. Narazie widzę, że jest lepiej niż było, więc dlaczego by jeszcze nie pogłówkować kiedyś tam? Zresztą zawody same w sobie to też na pewno ciekawe przeżycie i okazja do zapoznania się z kolegani z forum.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

piotrek839 pisze:Xavier na filmie załatwił Ci niezłą scenerię do prezentacji.

Pięknie to wszystko zbudowałeś, aż Ci zazdroszczę. Podoba mi się jak zrobiłeś skrzynię biegów i skręt. Wiem, że nie wszystko działa tak jak by się chciało, ale nie to jest najważniejsze. Kombinujesz z różnymi rozwiązaniami i to zasługuje na szacunek.
noniusz pisze:Budowa tej tatry była dla mnie kolejną bardzo cenną lekcją, z której wyciągnąłem liczne wnioski. Jeśli w przyszłości zdecyduję się na kolejną ciężarówkę TrTr, kto wie, może będzie w stanie podjechać nawet pod górkę?
Pewnie się narażę, ale nie buduj trialówki. Masz talent i szkoda go ograniczać. MOC jest świetny i czekam na następny.
Co do Xaviera, gdybyś wtedy przyjechał do Trójmiasta, byłaby jeszcze lepsza sceneria :D Co do przyszłego budowanego MOC-a, to tak jak Piotrek839, jestem również za tym, byś zbudował jakąś inną konstrukcję niż trialówkę, gdyż sporo było w Twoich poprzednich MOC-ach, dużo ciekawych technicowych funkcji, a trialówka poza pokonywaniem wertepów nic innego więcej nie robi :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Tranzystor
Posty: 572
Rejestracja: 2016-08-29, 17:27
Lokalizacja: Rybnik okolice
brickshelf: Tranzystor

 

#19 Post autor: Tranzystor »

piotrek839 pisze:Pewnie się narażę, ale nie buduj trialówki. Masz talent i szkoda go ograniczać.
Złota myśl Piotrze. Też żałuję, że tylu zdolnych chłopaków się zmarnowało przez te trialówki.

Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

#20 Post autor: Mistakes »

Ja w ani kawałku nie czuję się "zmarnowany".
Trial raczej rozbudował moje umiejętności "techniczne", niż je ograniczył.
Wyjaśnisz Dejw, co miałeś na myśli?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#21 Post autor: 3dom »

Widzę, że odważne tezy się tutaj pojawiły. Osoby reprezentujące takie poglądy zapraszam na (najprawdopodobniej) kwietniowy rajd LTTC. Jeżeli Wasze auta przejadą wszystkie sekcję podpiszę się pod tezą, że trial to marnowanie / ograniczanie talentu :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-12, 17:47 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#22 Post autor: noniusz »

Niedługo zaczniemy się chyba spierać nad wyższością Świąt Wielkanocnych na Świętami Bożego Narodzenia:)
A tak na poważnie - 3dom ma całkowitą rację i nie sądzę, że ma znaczenie czy ramię w koparce jest w stanie się podnieść czy auto jest w stanie przejechać przez przeszkodę. Każde budowanie jakiegokolwiek funkcjonującego mechanizmu wymaga szeregu pomysłów i konstruktywnego myślenia. Być może, że dla laika bardziej efektownie wygląda koparka z 8 zdalnie sterowanymi funkcjami niż ciężarówka z 3, ale i nad jednym i nad drugim trzeba posiedzieć i pogłówkować, żeby działało.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#23 Post autor: piotrek839 »

3dom pisze:Widzę, że odważne tezy się tutaj pojawiły. Osoby reprezentujące takie poglądy zapraszam na (najprawdopodobniej) kwietniowy rajd LTTC. Jeżeli Wasze auta przejadą wszystkie sekcję podpiszę się pod tezą, że trial to marnowanie / ograniczanie talentu :)
Nadinterpretujesz mój pierwszy post. Ograniczenie to przede wszystkim specyfika zawodów i regulamin. Może to się zmieniło ale jak kiedyś do niego zaglądałem to nie doczytałem do końca tyle jest w nim co można a czego nie i co musi być. Nie czepiam się bo wiem że tak musi być ale akurat noniusz buduje tak świetne MOCe że chętniej bym zobaczył jego konstrukcje inne niż regulaminowa trialówka.

noniusz w tatrze przekombinował. Drugiego biegu właściwie nie ma. Skręt jest symboliczny, ale... Fajnie to zbudował i pokazał. Wyliczył problemy. Ja akurat lubię jak ktoś tak kombinuje bo sam mogę się czegoś nauczyć.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#24 Post autor: Szerszen »

Noo... jakby to rzec... umiejętność wpasowania się w reguły... i pozostania indywidualnym to też sztuka...
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#25 Post autor: 3dom »

piotrek839 pisze:Nadinterpretujesz mój pierwszy post. Ograniczenie to przede wszystkim specyfika zawodów i regulamin. Może to się zmieniło ale jak kiedyś do niego zaglądałem to nie doczytałem do końca tyle jest w nim co można a czego nie i co musi być.
Bardziej chodzilo mi o post Dejwa. W trialu wbrew pozorom jest spore pole do popisu - skrzynia, skret, zawieszenie - to mozna zbudowac na wiele sposobow.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ