[MOC] Quad 4x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Homer

#16 Post autor: Homer »

Dziękuję za cenne rady, i krytykę, faktycznie przyznaję jest to dość stary modelik, dlatego znalazły się w nim klocki nie legowe,(w kolejnych ich nie znajdziecie), a taśmy były potrzebne do tego żeby wszystko się w kupie trzymało. A co do kardanu, to dzięki niemu nie było takich naprężeń na osiach, bo ten model ma kilka wad konstrukcyjnych, które po czasie zauważyłem.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#17 Post autor: legosamigos »

Homer pisze:Dziękuję za cenne rady, i krytykę, faktycznie przyznaję jest to dość stary modelik, dlatego znalazły się w nim klocki nie legowe,(w kolejnych ich nie znajdziecie), a taśmy były potrzebne do tego żeby wszystko się w kupie trzymało. A co do kardanu, to dzięki niemu nie było takich naprężeń na osiach, bo ten model ma kilka wad konstrukcyjnych, które po czasie zauważyłem.
Do łączenia elementów, żeby trzymało się to kupy, służą piny, no chyba, że taśma ma trzymać te klocki nie z Lego. W twoim quadzie kardan akurat pełni bardziej funkcje łącznika, żadnej innej
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

legosamigos pisze:
Homer pisze: A co do kardanu, to dzięki niemu nie było takich naprężeń na osiach.
(...) W twoim quadzie kardan akurat pełni bardziej funkcje łącznika, żadnej innej
Jest dokladnie tak jak Holmer napisal. Lacznik, ale niwelujacy napiecie. W trialu to popularny patent. A ze tutaj sztywne polaczenie osi nie ma wiekszego sensu to osobna historia...
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ