[MOC] Kryjówka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

[MOC] Kryjówka

#1 Post autor: LL »

I kolejna scenka z życia Williama.

Tym razem William razem z przyjaciółmi spotykają Irlandczyka Stephen'a. Akacja dzieje się w kryjówce powstańców w lesie.

Jak widać praca nieco odbiega od oryginału. W filmie otoczenie nie było ukazane dokładnie, a chatek to już w ogóle żadnych nie było. Tak więc trochę odbiegłem od pierwowzoru by stworzyć coś ciekawszego, bo gdybym trzymał się ściśle filmu to byłoby, no cóż, nudno.

Obrazek
CCC XI Hideout by 'LL', on Flickr

Obrazek
CCC XI Hideout by 'LL', on Flickr

Obrazek
CCC XI Hideout by 'LL', on Flickr

Brickshelf

Ogromne podziękowania dla barta, za użyczenie mi listowia :).

Zapraszam do komentowania!
Ostatnio zmieniony 2013-12-15, 00:09 przez LL, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#2 Post autor: kooboo »

Standardowo świetna praca ;)
Tylko czemu oni tacy wściekli na niego?
Wielki plus za dym, wygląda bombowo.
Trochę mnie nie przekonują jednak "kamienie" wokół ogniska w wykonaniu hełmów.

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#3 Post autor: makorol »

Bardzo ładne. Ciekawe drzewa.
Ale mam uwagę co do zdjęć. Są oczywiście dobre, ostre i w ogóle, ale kolejny raz przy Twoich zdjęciach nie pasuje mi zielony. Jest jakby zbyt "zimny", w każdym razie nienaturalny. Wiem, że to wrażenie trochę potęguje mój słaby laptopowy ekran, ale mimo wszystko - spróbuj następnym razem popracować nad tym zielonym, pooglądaj zdjęcia na różnych monitorach.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 370
Rejestracja: 2012-12-28, 18:27
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
brickshelf: tbzz
Kontakt:

 

#4 Post autor: tbzz »

Mocno zielona praca. Gęstwina sprawia niezłe wrażenie. Drzewa też, a korony ich w szczególności. Fajna praca.
Insta (główny kanał) @legos_soul
Blog Lego http://legosoul.wordpress.com/
Zestawy http://brickset.com/sets/ownedby-tbzz

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1930
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#5 Post autor: BHs »

Fajowe drzewa, bardzo podoba mi się szczegół z chłopcem z naręczem drewna po prawej stronie sceny - fajny patent, muszę zapamiętać :)
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#6 Post autor: nisiia »

I kolejna bardzo dobra praca o życiu Williama :) Wspomniany wcześniej już dym, korony drzew i chłopek z drewnem - wszystko dopracowane w najdrobniejszym szczególe.
Jedyne co mi nie pasuje to ta tarcza strzelnicza (o ile tak się to nazywa), wydaje mi się zbyt kolorowa trochę, wygląda jak zabawka. Ale to tylko moje widzi-mi-się :) Ogólnie to jak zwykle rewelacja :)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#7 Post autor: Aeryn »

A ja dla odmiany trochę skrytykuję.

Uważam, że to najsłabsza z Twoich prac z serii z Williamem. Jak dla mnie, jest tu aż za bardzo napaćkane tych zielonych kwiatków, krzaczków, listków itp. Po drugie, biało - czarna kora drzewa rozumiem, ma symbolizować brzozę? ;) Nie podoba mi się kolor tych drzew, są bardzo mało przekonujące.
Nie przekonują mnie absolutnie hełmy dookoła ogniska. Mam dużą wyobraźnię, ale jeśli miały udawać kamienie, to dla mnie nadal są hełmami.

I żeby nie było, że jestem tylko krytycznie nastawiony do tej pracy, napiszę co mi się podoba. A podoba mi się wykonanie chatek, szczególnie kształt dachów. Bardzo podoba mi się również wóz, ciekawie go zrobiłeś.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: David »

Wspaniała praca, fajnie wykonane są te chatki. Ot, taki kawałek natury :-)
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

#9 Post autor: LL »

kooboo pisze:Tylko czemu oni tacy wściekli na niego?
Nie miałem odpowiednich twarzyczek, które pokazywałyby rozmowę, a nie wzajemne przekrzykiwanie się.
makorol pisze:Ale mam uwagę co do zdjęć. Są oczywiście dobre, ostre i w ogóle, ale kolejny raz przy Twoich zdjęciach nie pasuje mi zielony. Jest jakby zbyt "zimny", w każdym razie nienaturalny. Wiem, że to wrażenie trochę potęguje mój słaby laptopowy ekran, ale mimo wszystko - spróbuj następnym razem popracować nad tym zielonym, pooglądaj zdjęcia na różnych monitorach.
Fotografowanie to w ogóle tragedia dla mnie. Muszę się kiedyś skonsultować z jakimś profesjonalistą i poprosić o pomoc.
Dzięki za uwagę, będę miał czas to popracuję nad tym.
Aeryn pisze:A ja dla odmiany trochę skrytykuję.

Uważam, że to najsłabsza z Twoich prac z serii z Williamem. Jak dla mnie, jest tu aż za bardzo napaćkane tych zielonych kwiatków, krzaczków, listków itp. Po drugie, biało - czarna kora drzewa rozumiem, ma symbolizować brzozę? ;) Nie podoba mi się kolor tych drzew, są bardzo mało przekonujące.
Nie przekonują mnie absolutnie hełmy dookoła ogniska. Mam dużą wyobraźnię, ale jeśli miały udawać kamienie, to dla mnie nadal są hełmami.

I żeby nie było, że jestem tylko krytycznie nastawiony do tej pracy, napiszę co mi się podoba. A podoba mi się wykonanie chatek, szczególnie kształt dachów. Bardzo podoba mi się również wóz, ciekawie go zrobiłeś.
Kwestia gustu chyba, bo jednym się podoba a innym nie :).
Z tymi hełmami to jest tak, że ja już tak od zawsze próbuję różnych, często bardzo dziwnych i szalonych technik.


Dziękuję za uwagi!

Awatar użytkownika
SAMOTH666
Posty: 74
Rejestracja: 2005-01-07, 15:44
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#10 Post autor: SAMOTH666 »

A mnie się bardzo kojarzy z wioską Wickam z Robin Hood'a z Michaelem Pread. Klasyk jak dla mnie; zupełnie oddaje klimat tego filmu.
In my dark Kingdom.....

ODPOWIEDZ