79007 Battle at the Black Gate

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

79007 Battle at the Black Gate

#1 Post autor: wallyjarek »

79007 Battle at the Black Gate

Obrazek

Rok premiery: 2013
Waga zestawu (brutto): 1027,5
Liczba klocków: Zestaw składa się z 633 części
Liczba figurek: 5 plus koń oraz orzeł
Spis cześci: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=79007-1
Cena: BrickLink: od 25 Euro używany, Allegro: od 230 PLN, S@H: 299,99 PLN




Nigdy bym sobie nie kupił tego zestawu, lecz nadażyła się okazja i kupiłem go prawie za połowę ceny.
Jest to mój pierwszy z serii LOTR i chyba nie ostatni.
Przedstawia on Bitwę pod Czarną Bramą.

Pudełko

ObrazekObrazek

Wymiary: 48x28x6 cm
W środku znalazłem 4 woreczki z klockami oraz jeden z Wielkim Orłem.

Obrazek

Zestaw posiada dwie instrukcje. Jedna służy do budowy wieży, a kolejna samej już bramy.
ObrazekObrazek

Fajną sprawą w instrukcji numer 1 są zdjęcia figurek z całej serii z numerami w jakich zestawach można je spotkać.

Obrazek Obrazek

Figurki

W zestawie mamy do dyspozycji aż pięć figurek:

Gandalf Biały – w tej wersji jego figurka pojawia się tylko w tym zestawie.
Jego tors jest ładnie odwzorowany, broda i włosy to jeden odlew, co ciekawe był on osobno zapakowany w woreczek. Fajnym akcentem jest głowa figurki która posiada dwie twarze.
Figurka posiada również pelerynę w kolorze białym.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek



Aragorn – również jak Gandalf Biały w tej wersji pojawia się tylko w tym zestawie. Posiada on czarną pelerynę a zarazem czerwoną na wewnętrznej stronie. Również ma on dwie twarze.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Usta Saurona – też ekskluzywnie pojawia się tylko w tym zestawie. Jak na minifiga jest on bardzo ładnie wykonany i groźnie wygląda w swoim hełmie. Do kompletu ma on czarny miecz oraz pelerynę w tym samym kolorze. Jako całość wygląda ona bardzo fajnie.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Mordor Orc – With Helmet – kolejna figurka wystepująca tylko w tym zestawie. Posiada on bardzo fajny hełm. Patrząc na zdjęcie w nim oczy aż świecą, jakby zło wydobywało się z nich.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

Mordor Orc Bald ; tak naprawdę niczym ona się nie różni od swojego poprzednika (Mordor Orc), tors posiada taki sam jak i głowę. Tylko ma zmienioną broń i nie posiada hełmu. Występuje w 4 zestawach LOTR.

ObrazekObrazek

Broń

Obrazek

Także w zestawie mamy konia oraz wielkiego orła.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Oto jak wszystkie figurki prezentują się razem.

Obrazek

Budowa

Budowa podzielona jest na kilka etapów. W pierwszej instrukcji mamy do zbudowania dwie skały wieżę, figurkę Gandalfa i Aragorna, oraz figurkę Usta Saurona, konia oraz orła.

ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Wieża – jest ona ładnie odwzorowana, widać liczne detale. Mamy w niej uktyte przejście widoczne na zdjęciach. Na szczycie mamy zamontowaną katapulte.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Następnie przechodzimy do instrukcji nr 2 z której składamy Orc oraz budujemy już samą bramę.
Jest ona ładnie i estetycznie odwzorowana, ma swój charakter.
Po ukończeniu wygląda następująco.

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek


Ciekawe elementy:

Po kolejnym zastanowieniu się i przemysleniu wybrałem kilka elementów które m.in nadają charakter całej budowli, są unikatowe tylko w tym zestawie wystepują oraz jest ich jak na jeden model dużo.

- kon,
- Plate 6x24 występuje tylko w tym zestawie,
- Plate 3x3 w tym kolorze jest tylko jeszcze w 4 zestawach. Dwa LOTR z 2013 oraz dwa z przyszłorocznych Ninjago i City,
- Black Brick With Bow 1X3X3 pojawia się jeszcze w Tower of Orthanc,
- Roof Tile 1X1X2/3, Abs w tym zestawie mamy aż 48 szt.

Oraz minifigurki:
Gandalf Biały, Usta Saurona, Mordor Orc, oraz Aragorn. Wszystkie 4 występują tylko w tym zestawie więc są ekskluzywne.

Pozostałości:

Obrazek
Do zestawu mamy jeszcze dołączony rozdzielacz w kolorze pomarańczowym.

Model zdjęcia

ObrazekObrazekObrazek

Podsumowanie

Jak na mój pierwszy zestaw z LOTRa jestem zadowolony z zakupu. Bardzo fajnie wygląda wieża wraz z bramą – wszystko bardzo ładnie odwzorowane dzięki dużej ilości małych elementów i do tego mamy aż pięć figurek w tym 4 unikatowe występujący tylko w tym zestawie, które według mnie wyglądają wspaniale. I jeszcze na dodatek mamy orła wraz z koniem.

Za
  • Figurki aż 5 w tym 4 ekskluzywne plus koń oraz orzeł
  • Bawialność
  • Brak naklejek
  • Świetnie wyglądająca cała budowla
  • Bardzo dokładnie odwzorowana brama wraz z wieżą
  • Dokupienie drugiego takiego zestawu i połączenie ich to fajna sprawa
Przeciw
  • Cena
  • Dokupienie drugiego takiego zestawu i połączenie ich to fajna sprawa lecz przy zakupie jednego drugi powinien być gratis
Galeria Flickr

Ps. Chcę tutaj przeprosić za moją poprzednią nieudaną recenzję, chcę podziękować 3dom’owi za zrozumienie, korektę oraz za użyczenie jego myśli co do ciekawych elementów.
Ostatnio zmieniony 2014-04-28, 21:03 przez wallyjarek, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Sirius »

W kwestiach merytorycznych to drugi zarzut brzmi śmiesznie, jednak generalnie rozumiem o co Ci chodzi i zgadzam się. Mi też nie podoba się, że Lego stara się wypuszczać zestawy, które o wiele lepiej prezentują się zdublowane. Od strony marketingowej to dobry chwyt ale moim zdaniem Lego powinno raczej zachęcać do tego żeby dziecko modyfikowało/rozbudowywało zestawy używając części z innych konstrukcji, a nie przez proste powielenie.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Sirius, łącznie zmieniany 1 raz.

Luboniak
Posty: 42
Rejestracja: 2013-01-16, 11:41
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Luboniak »

Powinno być "czarna furtka" a nie brama :p Oczywiście żeby była to brama jak w filmowej trylogii to wyszedłby nam kolejny ekslusiw z 2000 części ale jak patrzę to mam niedosyt... i ten orzeł - żeby był jak w creator a nie taki monoblok...

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#4 Post autor: Aeryn »

O recenzja Czarnych Wrót! :-D

Zestaw jest całkiem ciekawy, nie ma naklejek! (to plus)
Poza tym, to w końcu tylko brama i jedna wieża, jednak bardzo dokładnie odwzorowana. 3 figurki to kompletne unikaty: Usta Saurona, Aragorn w wersji królewskiej i Gandalf Biały. Orzeł wystąpił jeszcze w eksluzywnym zestawie z serii LotR, ale tutaj mamy szansę go dostać w niższej cenie. Moim zdaniem, to bardzo udana figurka, wcale nie uważam, że powinien być zbudowany jak model z Creatora.
Ostatnio zmieniony 2013-12-16, 21:56 przez Aeryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#5 Post autor: nisiia »

Samej recenzji recenzjować nie będę - zgadzam się z przedmówcami co do oceny - czuję niedosyt :)

Jako że jestem nowa i "nie znam się to się wypowiem" mam pytanie odnośnie "ciekawych elementów" - co czyni ciekawymi te konkretne trzy klocki? (one pewnie mają swoją profesjonalną nazwę, ale jeszcze nie zdążyłam się wszystkiego nauczyć)
Nie próbuję być złośliwa, jestem zwyczajnie ciekawa :) (jak taki klocek :P)
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Hm... Kryterium ciekawosci kazdy ma pewnie inaczej zdefiniowane, ja bym wybral z tego zestawu inne:
Ostatnio zmieniony 2013-12-16, 20:12 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#7 Post autor: tomey »

Zestaw jest całkiem niezły, jak na te rozmiary i cenę. Minusy? Chociaż druga wieża by się przydała i włosy dla orków...
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
David
Posty: 58
Rejestracja: 2013-05-07, 08:41
Lokalizacja: Dębica
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: David »

Zestaw ciekawy, faktycznie plusem jest to, że nie ma naklejek. Brama może wspaniale komponować się z wieżą Sarumana.
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu. Oni żują pszczoły.

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1272
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#9 Post autor: wallyjarek »

A więc porawiłem recenzję, zrobiłem kącik do fotografowania by powstały lepsze zdjęcia.
Wiem że nie jest to mistrzostwo, ale dziękuję za rady które pomogły i zwróciłem uwagę na szczegóły.

Zgdodzę sie że brama dobrze będzie pasować do Wieży Sarumana.

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

Minifigurki na nowym tle wyszły bardzo fajnie. Szary odcień dodał inspirującej tajemniczości. ;-)

crises

#11 Post autor: crises »

Brama oczywiście się otwiera, a jej zamykanie to sprytny rygiel z ośką i round brickiem. Daje to dużą bawialność, gdy wrota otwierają się i wyłazi zza nich coś złowieszczego.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#12 Post autor: tomey »

Ostatnio w dość dobrej cenie nabyłem drugi zestaw razem, kiedy brama ma dwie wieże od których odchodzą kawałki muru wygląda... rewelacyjnie. Generalnie tak jak powinien wyglądać ten set!
37236809 nowe gadu:)

ODPOWIEDZ