[MOC] Kenworth K100C Aerodyne VIT

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ontek
VIP
Posty: 202
Rejestracja: 2011-05-30, 20:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: ontek

 

#16 Post autor: ontek »

Jest po prostu uroczy, szkoda że tak rzadko pojawiają się tutaj takie typowe dla serii modele. Ekstra, gratuluję udanej konstrukcji.
Dzięki wszystkim za oddane głosy!
Już niedługo nowy moc

Krucz3k
Posty: 33
Rejestracja: 2013-10-20, 10:54
Lokalizacja: Koszalin
brickshelf: Krucz3k

 

#17 Post autor: Krucz3k »

kwintesencja LEGO! Study muszą być koniecznie. Model powala dbałością o szczegóły.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#18 Post autor: Żbik »

Pamiętam pierwowzór z Kielc (2006):

Obrazek
To był mój pierwszy kontakt z modelami 1:13 i muszę powiedzieć, że było to piorunujące wrażenie. Wtedy pierwszy raz zauważyłem, że model na zdjęciu i model w realu, to dwie różne rzeczy - w realu model zawsze jest większy :)

Fajnie, że odświeżyłeś model - pucowania nigdy dość! A gdzie są te zapowiadane chromy? :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-28, 16:13 przez Żbik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#19 Post autor: Maciej Drwięga »

Żbik pisze:A gdzie są te zapowiadane chromy? :)
Poległy w analizie szkodliwości dla mojego stylu budowania... no i przeważył fakt, że pochromowanie kół 24x43 to niszczenie klocków, które nie należą do tych pospolitych.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#20 Post autor: TruckeR »

Całe szczęście, modele z chromami (chociażby Bricksonwheels) wyglądają strasznie odpustowo. Personalnie wolę zwykły szary kolor. No i czekam teraz na jakiś zupełnie nowy model w 1:13 ;)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#21 Post autor: Maciej Drwięga »

TruckeR pisze:No i czekam teraz na jakiś zupełnie nowy model w 1:13 ;)
Się projektuje. Będzie paskudny i milusi równocześnie :) Będzie czerwono-zielony i będzie miał łącznie z naczepą trzy osie.
Ostatnio zmieniony 2013-12-28, 20:18 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

tomaq
Posty: 232
Rejestracja: 2012-09-23, 21:04
Lokalizacja: Lubenia k.Rzeszowa
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#22 Post autor: tomaq »

Maciej Drwięga pisze:ę projektuje. Będzie paskudny i milusi równocześnie :) Będzie czerwono-zielony i będzie miał łącznie z naczepą trzy osie.
No to będzie grubo :)

Tak sobie sporadycznie przeglądam forum i pełen jestem podziwu dla Waszych umiejętności.
Ja się zatrzymałem na etapie 8880, budowaniu z technic bricków, teraz z pf-ami jakieś proste jeżdzące konstrukcje jadące przód/tył i skręcające. Czasem bawię się z siostrzeńcem bo własnego "kolegi" jeszcze nie mam i mimo prostoty tych naszych "modeli " mamy mega frajdę.
A jak czasem spojrzymy na Wasze projekty to oczy się świecą i następuje rezygnacja jak patrzymy na nasze (s)twory :D
Gratuluję umiejętności i dbałości o szczegóły.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#23 Post autor: legosamigos »

Maciej Drwięga pisze:
TruckeR pisze:No i czekam teraz na jakiś zupełnie nowy model w 1:13 ;)
Się projektuje. Będzie paskudny i milusi równocześnie :) Będzie czerwono-zielony i będzie miał łącznie z naczepą trzy osie.
Gdyby był tylko czerwony, to pomyślałem, że może to będzie L.A.F.D. ladder truck, ale jak z zielonymi elementami, to raczej nie pasuje do straży pożarnej ;) A zdradzisz, co budujesz czy to tajemnica?
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Rotmistrz
Posty: 44
Rejestracja: 2012-07-19, 22:07
Lokalizacja: PL
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Rotmistrz »

Nie przepadam za ciężarówkami z USA, ale w Twoim wykonaniu wyglądają fantastycznie. A to z powodu ogromnej dbałości o szczegóły, nie tylko w karoserii ale również podwozie jest dopracowane i zawiera silnik ale także takie detale jak różne przewody, rury. Równocześnie budujesz w klasyczny sposób, z widocznymi studami oraz bez nadmiaru chromu.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#25 Post autor: Maciej Drwięga »

legosamigos pisze:A zdradzisz, co budujesz czy to tajemnica?
Tajemnica. Póki co. Mogę zdradzić, że VW garbus przy nim ma kanciastą bryłę a zielony to będzie dk green :) Projekt jest we wczesnym stadium opracowywania - mam na razie zarys błotnika i męczę się z drzwiami. Jak to się uda, to już pójdzie szybciutko, zamówionka klocków i za +/- miesiąc będzie gotowy. Jak ktoś jest oblatany w tematyce, to już się może domyślać, co to.
Mam też równocześnie jeszcze jednego K100 do odświeżenia i masakrycznie się z nim męczę nie mogąc zdecydować się na kolorki :( Zaraz idę opstrykać białego, bo dzisiaj właśnie z taśmy mi zjechał.
tomaq pisze:Gratuluję umiejętności i dbałości o szczegóły.
Dziękuję :)
Rotmistrz pisze:Nie przepadam za ciężarówkami z USA, ale w Twoim wykonaniu wyglądają fantastycznie.
Również dziękuję :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ