[MOC] Wróżka (i Rysiek)

Dział przeznaczony na dyskusje i prezentacje gier planszowych, bitewnych (Brikwars etc.), rpg i innych z użyciem produktów LEGO.

Moderatorzy: Szerszen, Mod Team, Szerszen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Wróżka (i Rysiek)

#1 Post autor: Toltomeja »

CCC, ujęcie czwarte - Fantasy Castle Figure. Odważyłem się zapuścić w czeluści nowego działu, szczególnie ze względu na Ryśka. :)

Obrazek

Pomysł przyszedł nagle. Zacznę od tego, że u mnie w domu jest sporo storczyków, czy tam orchidei jak kto woli. Pewnego dnia zauważyłem na podłodze opadnięty różowy kwiatek z jednego i w odruchu obywatelskiego obowiązku postanowiłem go sprzątnąć do kosza. Ale jak tylko chwyciłem, to skojarzył mi się kształtem z sukienką. Co więcej - rozmiar był minifigowy. No to do dzieła!
Rozpoczęła się walka z czasem, zanim kwiatek zwiędnie. No i nie było miejsca na błąd, bo miałem tylko jeden taki kwiatek. Tego dnia miałem wyjechać na parę dni, więc po powrocie pewnie wszystkie zdążyłyby pospadać i uschnąć - ale udało się. Zewnętrzne płatki posłużyły za sukienkę, te po bokach ze środka (ciemniejsze) za skrzydełka, a na koniec został jeszcze ten "język" z samego środka, o pięknym kształcie i cętkowanym fragmencie. W sam raz na fartuszek.

W łapkach wróżki jest Hoja Różowa którą znalazłem na parapecie, a dokładniej te malutkie "gwiazdki" wycięte ze środka. Na deser jeszcze włosy obwiązane cienkim paskiem z listka... nie pamiętam już czego.

BONUSIK - Rysiek nibywróżka

Obrazek

Jestem Rysiek nibywróżka. Jak ładnie poprosisz, to zapiszę ci stan gry. Normalnie cuda wianki!

Tak mnie naszło przy okazji. Jak już miałem sukienkę z kwiatka, przypomniała mi się ta przesympatyczna postać z gry Shrek 2 (którą korzystając z okazji polecam - nowa nie jest, ale śmiechu przy niej prawie tyle, co przy filmie). Przy Ryśku zawsze zapisywała się gra, a poza tym był niezwykle uroczy. :)
Jakby ktoś nie wierzył:

Obrazek

To tyle. Miłego oglądania!

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Ryska nie znalem ale musze przyznac, ze to wyjatkowo intrygujacy jegomosc. Wrozka tez fajna, ale do Ryska jej daleko ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ciamek »

Jakiś taki romantyk z Ciebie, czy coś.
Ciekawy pomysł na materiał : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
nisiia
Adminus Emeritus
Posty: 875
Rejestracja: 2013-11-24, 21:01
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nisiia

 

#4 Post autor: nisiia »

Chyba każdy ma podobne skojarzenia na widok tego typu kwiatków :) Powoje też ładnie by wyglądały ;)


Przypomina mi to historię tego Pana, który w podobnym stroju robił sobie zdjęcia w różnych miejscach, tylko po to, by wywołać uśmiech na twarzy swojej umierającej na raka żony...
za dzień, za dwa
za noc, za trzy...

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#5 Post autor: Szerszen »

Zdecydowanie... fajne moce... pomyśl jeszcze nad wystawieniem ich w Wojnach ludzików.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#6 Post autor: tybort »

Wróżka jest wspaniała a historia jej powstania chwyta za serce :)

Ale dlaczego Kącik Gracza? To nie miał być dział o planszówkach i, ewentualnie, grach komputerowych Lego?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Do "Bestiariusza", który wbrew pozoromnie tylko bestie może zawierać jest w sam raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#8 Post autor: smoq »

Okej, pomysł i wykonanie genialnie.

Rysiek to mistrz. Ładnie by wyglądało logo 00453005_0000002u z Rysiem. :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

smoq pisze:Rysiek to mistrz. Ładnie by wyglądało logo 00453005_0000002u z Rysiem. :D
Wiesz, jesteśmy tolerancyjni, ale są pewne granice :D
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#10 Post autor: Toltomeja »

Ciamek pisze:Jakiś taki romantyk z Ciebie, czy coś.
To dlatego że kwiaty? Rzadko to słyszę, ale dzięki :)
Szerszen pisze:Zdecydowanie... fajne moce... pomyśl jeszcze nad wystawieniem ich w Wojnach ludzików.
Właśnie nie mogę się zdecydować którą figurkę pokazać, bo obu to może nie. Pewnie postawię na Ryśka.
smoq pisze:Rysiek to mistrz. Ładnie by wyglądało logo 00453005_0000002u z Rysiem. :D
Taaaak! Możecie mi zrobić taki prezent na urodziny :D Mam przypomnieć w sierpniu?

ODPOWIEDZ