Poszukuję pomysłu na siano...

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

Poszukuję pomysłu na siano...

#1 Post autor: Maciej Drwięga »

Bry.

Poszukuję pomysłu na kostki siana, które mogły by posłużyć za towar na naczepie. Cel jest taki:
- kolor tan lub zbliżony (może być pomieszane z żółtym, ale samego żółtego nie chcę)
- rozsądna kwota (jednostkowa) i łatwość budowy
- potrzbuje zapełnić dwie naczepy 72x24 kropki na wysokość około 15 bricków

Pomyślałem sobie, żeby użyć anten http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2569 , jednak w kolorze tan nie są dość powszechne.
Cały czas chodzi mi po głowie, żeby porobić takie snopki mniej więcej 6x6 kropek w przekroju i takie snopki poukładać na naczepie wiążąc je razem. To daje, zakładając że snopek będzie 6x6x8 kropek około 50 antenek per snopek, 4 snopki na szerokość, ok. 4 na wysokość, 8 snopków na długość... to daje około 12-13 tysięcy antenek. Barów było by jeszcze więcej potrzebne.
Nawet jesli uda się je dostać po 18-20 groszy/szt, przy tej ilości to już jest to poza rozsądną ceną na moje czucie.

Inny pomysł, to bricki Duplo 2x4, ale to będzie słabo wyglądało.

Chodzi o zbudowanie czegoś takiego:

Obrazek

w formie ładunku dla tego:

Obrazek

Wszelkie pomysły mile widziane. Jeśli pomysł wykorzystam, stawiam piwo :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 21:30 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Może flexy?

http://www.bricklink.com/catalogList.as ... &catType=P

Chociaż nie, edytka podpowiada, że na całym BLu nie ma wystarczającej ilości...
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 21:30 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#3 Post autor: sekua »

Kiedy patrzę na podane zdjęcie, to przyszło mi do głowy jeszcze prostsze rozwiązanie - Tan Brick Modified 1x2 with Grille. I można jeszcze obwiązać klocki jakimś sznurkiem.
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 21:36 przez sekua, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

Flexów pociętych po 8L było by potrzeba pewnie około 22-28 tysięcy... grrr.

Technic Axle też odpadają, w kolorze tan osie 6L to jakaś masakra cenowa. Pomijam dostępność.

Coś czuję, że skończy się na non-Lego materiale.

EDIT:
sekua pisze:Kiedy patrzę na podane zdjęcie, to przyszło mi do głowy jeszcze prostsze rozwiązanie - Tan Brick Modified 1x2 with Grille. I można jeszcze obwiązać klocki jakimś sznurkiem
O widzisz - dobrze prawisz. Jeśli by jeszcze zbudować to tak, zeby faktura ściany sugerowała poszczególne snopki, to mogło by zadziałać. Zdecydowanie warte rozważenia :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-29, 21:39 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#5 Post autor: sekua »

Maciej Drwięga pisze:O widzisz - dobrze prawisz. Jeśli by jeszcze zbudować to tak, zeby faktura ściany sugerowała poszczególne snopki, to mogło by zadziałać. Zdecydowanie warte rozważenia :)
I żeby być już maksymalnie oszczędnym, wystarczy jedynie obudować zewnętrzną część "bryły" snopków siana. A środek wypełnić na tyle, byleby to jakoś się trzymało.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Maciej Drwięga pisze:Technic Axle też odpadają, w kolorze tan osie 6L to jakaś masakra cenowa. Pomijam dostępność.
A 4L?

Obrazek
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#7 Post autor: Maciej Drwięga »

sekua pisze:I żeby być już maksymalnie oszczędnym, wystarczy jedynie obudować zewnętrzną część "bryły" snopków siana. A środek wypełnić na tyle, byleby to jakoś się trzymało.
Jeśli z bricków 1x2, to na pewno w ten sposób. Ewentualnie zrobić snopki tylko po zewnętrznej. Nawet nie kwestia kosztu (choć miło będzie, jesli to będzie tanie rozwiązanie), ale wagi czegoś takiego.
3dom pisze:A 4L?
Koszt ładunku w okolicach 10 000 PLN. Hmmm... mam chwilowo inne wydatki ;-)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2466
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#8 Post autor: eric trax »

Maciej Drwięga pisze: O widzisz - dobrze prawisz. Jeśli by jeszcze zbudować to tak, zeby faktura ściany sugerowała poszczególne snopki, to mogło by zadziałać. Zdecydowanie warte rozważenia :)
Macieju, te bricki jak pewnie wiesz mają z jednej strony poziomą fakturę a z drugiej strony pionową. Wystarczy poszczególne snopki zrobić raz w jednej raz w drugiej fakturze i same zewnętrzne ściany a środek najtańszym budulcem i będzie git :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

STING

#9 Post autor: STING »

Ciekawe, choć nie legowe rozwiązanie, to kupić w sklepie zoologicznym siano i samemu zrobić. Na pewno bardziej realistycznie będzie wyglądało.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#10 Post autor: Maciej Drwięga »

eric trax pisze:Macieju, te bricki jak pewnie wiesz mają z jednej strony poziomą fakturę a z drugiej strony pionową. Wystarczy poszczególne snopki zrobić raz w jednej raz w drugiej fakturze i same zewnętrzne ściany a środek najtańszym budulcem i będzie git :)
I dodatkowo raz na jakiś czas zrobić snopek w innym kolorze - dokładnie tak jak piszesz. Wyobraźnia zrobi resztę :)
STING pisze:Ciekawe, choć nie legowe rozwiązanie, to kupić w sklepie zoologicznym siano i samemu zrobić. Na pewno bardziej realistycznie będzie wyglądało.
I to też jest opcja - kiedyś gdzieś kupiłem całą masę słomek... Małżonka nawet zadeklarowała, że pomoże wiązać snopki :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#11 Post autor: Bricksley »

A co powiesz na Dark Tan Technic, Axle 3 with Stud? Kwestia tego ile chcesz max przeznaczyć na zakupy;)
Pozdrawiam :)

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#12 Post autor: lennox »

Jeśli dopuszczasz nie legowe rozwiązanie, to normalna (w sensie prawdziwa) słoma będzie za gruba.
A ja polecam coś z makiet kolejowych lub innych w stylu:
http://www.warlord.pl/product-pol-5978-GFS002-Hobby-Round-Straw-Static-Grass-sucha-sloma-trawka-statyczna-.html
Lub:
http://www.amazon.co.uk/Britains-42264-Square-Bales-Yellow/dp/B000HT33VM

A poza powyższymi jest cała masa innych, w sklepach modelarskich.
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Jetboy

#13 Post autor: Jetboy »

A może coś takiego? Używa wedge 2x3, 2x4, 3x6 oraz zwykłych plejtów w różnych rozmiarach. Cena w zależności od użytych klocków bardzo różna. W tej skali mogło by zadziałać.

Obrazek

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#14 Post autor: kooboo »

A może zwykłe kostki obudowane grillami? Jest kilka odpowiednich kolorów na takie zabawy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Na zasadzie takiej jak transformator.

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Chyba najprościej/najtaniej grile w połączeniu z tym http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=2877

ODPOWIEDZ