[MOC] Wyprowadzka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Wyprowadzka

#1 Post autor: Hippotam »

Obrazek

I dla mnie przyszedł w końcu czas pożegnań.

Dziękuję Wam wszystkim za ostatnie 8 lat spędzonych na wspólnych dyskusjach i życzę wszystkiego najlepszego!
Wyprowadzam się z Lugpolu, ale niedaleko - tylko kilka przecznic dalej. Jestem pewien że zobaczmy się jeszcze wiele razy na różnych wystawach, imprezach i integracjach.

Do zobaczenia!

Hippo

PS. Poprosiłem ADM o usunięcie konta, nie będę już odpowiadał w tym wątku.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Przynajmniej z jajem ;)
Spojrzenie hipcia na drzwi jest dość wymowne....... Powiedziałbym ze jest smutne.

OT. A z ciekawości. Czy po usunięciu konta giną wszystkie posty napisane przez osobę usuniętą?
Co jeżeli była ona gdzieś cytowana?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Fajna winietka ale kontekst zdecydowanie nie fajny.
SERVATOR pisze:OT. A z ciekawości. Czy po usunięciu konta giną wszystkie posty napisane przez osobę usuniętą?
Co jeżeli była ona gdzieś cytowana?
Nic nie ginie, uzytkownik ma tylko dopisek [usuniety] pod nickiem i nie da się wejsc na jego liste MOCy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Chirurg

#4 Post autor: Chirurg »

Czy można wiedzieć o co chodzi z tym odchodzeniem użytkowników?

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#5 Post autor: Maciej Drwięga »

Chirurg pisze:Czy można wiedzieć o co chodzi z tym odchodzeniem użytkowników?
Udają się do lepszego świata, gdzie jest już tylko kraina miodem i miłością płynąca: http://zbudujmy.to

Fajna winietka - ładnie zaświecone zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 2014-01-12, 08:11 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

goldsun

#6 Post autor: goldsun »

Maciej Drwięga pisze:
Chirurg pisze:Czy można wiedzieć o co chodzi z tym odchodzeniem użytkowników?
Udają się do lepszego świata, gdzie jest już tylko kraina miodem i miłością płynąca: http://zbudujmy.to

Fajna winietka - ładnie zaświecone zdjęcie.
Wiesz co, może faktycznie szkoda tu siedzieć, skoro na jakiekolwiek zadane pytanie/sugestię itp. można usłyszeć tylko "drwinę" i "tam są drzwi - korzystaj".

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Ej Goldsun, przecież tak jest stowarzyszenie przedstawiane - "jest super, jest super więc o co Ci chodzi..."

Ja nie wierzę w idealne organizacje - nie jest idealna tu, poczekam i poobserwuję ale wątpię czy będzie idealna tam. Ale powodzenia, może jednak uda się stworzyć utopię.
Ostatnio zmieniony 2014-01-12, 09:10 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

goldsun pisze:Wiesz co, może faktycznie szkoda tu siedzieć, skoro na jakiekolwiek zadane pytanie/sugestię itp. można usłyszeć tylko "drwinę" i "tam są drzwi - korzystaj".
Ale mi się naprawdę winietka i oświetlenie podoba - klosz lampy, fajny. Chodnik z kafli 1x1 - fajny, choć niestety niepraktyczny przy dużych modelach. Fajne ułożenie pudełek. Powinno być ich więcej, bo dorobek Hippa jest IMHO większy. Nie o to jednak tu chodzi.
Zaświecone ładnie, brak przepaleń, ładnie zarysowane kształty głowy. Nie doszukuj się ironii tam, gdzie jej nie ma. Winietka ma w tytule MOC, MOCa więc komentuję.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

goldsun

#9 Post autor: goldsun »

A mnie się wydaje, że takie ustawienie wypowiedzi:
Maciej Drwięga pisze:
Chirurg pisze:Czy można wiedzieć o co chodzi z tym odchodzeniem użytkowników?
Udają się do lepszego świata, gdzie jest już tylko kraina miodem i miłością płynąca: http://zbudujmy.to

Fajna winietka - ładnie zaświecone zdjęcie.
oznacza, że jednak odniosłeś się do postawionego przez Chirurga pytania. Gdybyś go nie zacytował, to wtedy można by to potraktować tylko jako "komentarz do winietki".
Swoją drogą, jak najbardziej zgadzam się z tym, że świetnie wyszła i szkoda, że "w takich okolicznościach".
W dodatku z podobną "lekką drwiną" albo "prowokacją" (tak mi się wydaje) podchodzisz do ZT również w innych swoich wypowiedziach, np. w
Maciej Drwięga pisze:Wystawa fajna - ładnie oświetlone i dość przestronnie. Custom modele rzeczywiście na znanym wszystkim poziomie, reszta trochę trąci 1000 Steine. To jednak nie jest ważne. Rozmach, frekwencja. Super :)

Jak dla mnie, to jeszcze jedno "za", aby szybciutko udać się do Zbudujmy.To :)

Szerszeń - a gdzie jest napisane, że tam jest wszystko cacy, ładnie itp. ? bo ja raczej kojarzę wypowiedzi w stylu "chcemy to zbudować inaczej, na innych zasadach".
Ostatnio zmieniony 2014-01-12, 09:21 przez goldsun, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Innych - w domyśle lepszych. I bardzo dobrze. IMHO siła tkwi własnie w różnorodności a nie w monolitach.
Myślę że wszyscy jesteśmy już tym wszystkim piekielnie zmęczeni i bardzo smutni, bez względu na miejsce w którym jesteśmy lub do którego idziemy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#11 Post autor: Maciej Drwięga »

goldsun, uważam Twoją ocenę mojej wypowiedzi za niesprawiedliwą i podobnie jak Scrat ( http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21904 ) będę zaraz domagał się publicznych przeprosin.
Analogicznie uważam, że wypowiedzi Mrutka, Krisa, Jetboya i jeszcze kilku innych osób wcale nie są podszyte ironią i pewną dozą złośliwości a wszyscy, którzy tak je oceniają, są niesprawiedliwi, tendencyjni i zacietrzewieni w swoich ocenach.

Tym oto dość przewrotnym sposobem, niemal matematycznie udało się wszystko sprowadzić do pewnej podstawowej zasady etycznej: "nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe".

Mam nadzieję, że refleksja została wywołana :)
Ostatnio zmieniony 2014-01-12, 09:44 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

goldsun

#12 Post autor: goldsun »

Szerszen pisze:Innych - w domyśle lepszych. I bardzo dobrze. IMHO siła tkwi własnie w różnorodności a nie w monolitach.
Myślę że wszyscy jesteśmy już tym wszystkim piekielnie zmęczeni i bardzo smutni, bez względu na miejsce w którym jesteśmy lub do którego idziemy.
Lepszych zasadach według nas (zbudujców) - tak.
Czy lepszych dla innych - każdy może sam ocenić - nic nie jest ukrywane, zasady są jasne, a jak ktoś nie wie/rozumie, to może zapytać.
Mam rozumieć, że Maciek też uważa, że Zbudujcowe zasady są lepsze, skoro co chwilę powtarza "no idźcie tam" ? :-)
Ja też uważam, że dwa Lugi to lepiej niż jeden (przepraszam, właściwie trzy lugi, bo jeszcze KMFL), bo wtedy ludzie mają wybór, bo wtedy można robić wystawy osobno lub wspólnie, można kombinować chociażby takie konkursy jak chciał zrobić Kris - rywalizacja (ale z poczuciem humoru) pomiędzy lugami.

Problem w tym, czy na pewno wszyscy to tak traktują ? Czy na pewno wszystkim nie przeszkadza to, ze powstało ZT (bo powstanie KMFLu raczej nikomu nie przeszkadzało i członkowie KMFLu mogą funkcjonować na Lugpolu bez ograniczeń ?).
Maciej Drwięga pisze:goldsun, uważam Twoją ocenę mojej wypowiedzi za niesprawiedliwą i podobnie jak Scrat ( http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21904 ) będę zaraz domagał się publicznych przeprosin.
Analogicznie uważam, że wypowiedzi Mrutka, Krisa, Jetboya i jeszcze kilku innych osób wcale nie są podszyte ironią i pewną dozą złośliwości a wszyscy, którzy tak je oceniają, są niesprawiedliwi, tendencyjni i zacietrzewieni w swoich ocenach.

Tym oto dość przewrotnym sposobem, niemal matematycznie udało się wszystko sprowadzić do pewnej podstawowej zasady etycznej: "nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe".

Mam nadzieję, że refleksja została wywołana :)
Maćku, jeśli to faktycznie tylko ja tak odbieram i nie taki miałeś zamiar, to publicznie przepraszam Cię już teraz - może już po prostu jestem przewrażliwiony :-)
Po prostu, tak to odebrałem, widząc obydwa posty dzisiaj "jeden po drugim".

P.S. To są moje opinie, jako członka zarówno Lugpolu jak i Zbudujmy.to i proszę nie łączyć ich w jakikolwiek sposób z resztą członków obydwu LUGów. Wypowiadam się tylko i wyłącznie we własnym imieniu.
Ostatnio zmieniony 2014-01-12, 09:59 przez goldsun, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#13 Post autor: Maciej Drwięga »

goldsun pisze:
Maciej Drwięga pisze:goldsun, uważam Twoją ocenę mojej wypowiedzi za niesprawiedliwą i podobnie jak Scrat ( http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21904 ) będę zaraz domagał się publicznych przeprosin.
Analogicznie uważam, że wypowiedzi Mrutka, Krisa, Jetboya i jeszcze kilku innych osób wcale nie są podszyte ironią i pewną dozą złośliwości a wszyscy, którzy tak je oceniają, są niesprawiedliwi, tendencyjni i zacietrzewieni w swoich ocenach.

Tym oto dość przewrotnym sposobem, niemal matematycznie udało się wszystko sprowadzić do pewnej podstawowej zasady etycznej: "nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe".

Mam nadzieję, że refleksja została wywołana :)
Maćku, jeśli to faktycznie tylko ja tak odbieram i nie taki miałeś zamiar, to publicznie przepraszam Cię już teraz - może już po prostu jestem przewrażliwiony :-)
Po prostu, tak to odebrałem, widząc obydwa posty dzisiaj "jeden po drugim".
Myślę, że jaśniej i bardziej klarownie swojego stanowiska nie potrafię zarysować - przeprosin jednak nie oczekiwałem. Na spokojnie - mam mega dystans to tego wszystkiego, zapewniam :)

Proponuję zakończyć OT i powrócić do komentowania winietki. Osobiście nie mam wątpliwości, że MOC ten publikowany jest jako MOC nie po to, aby rozpocząć kolejny flejm ZT/LP, a po prostu wypowiedzieć się na temat stylu budowania i samej winietki :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#14 Post autor: bacon »

Proponuję zakończyć OT i powrócić do komentowania winietki. Osobiście nie mam wątpliwości, że MOC ten publikowany jest jako MOC nie po to, aby rozpocząć kolejny flejm ZT/LP, a po prostu wypowiedzieć się na temat stylu budowania i samej winietki :)
Dokładnie. Ostatnio dużo było tematów o wyższości LP lub ZT. Odpuśćmy już choć na jeden dzień. Oddajmy MOCowi co MOCowe ;)

Fajna scenka, choć kontekst i odbiór smutny :(

Mrutek

#15 Post autor: Mrutek »

Świetna praca, bardzo emocjonalna.
Ostatnio zmieniony 2014-01-12, 11:53 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ