Forum LUGPol Strona Główna Forum LUGPol
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
41027 Mia's Lemonade Stand
Autor Wiadomość
Dronka 
Lugpolowa pijawka

Wpisy: 85
Wysłany: 2014-01-20, 22:02   41027 Mia's Lemonade Stand

41027 Mia's Lemonade Stand

Chciałabym przedstawić Wam recenzję zestawu, który wiele osób powitało chyba z radością i ulgą, ponieważ stał się tańszą alternatywą zdobycia LEGOwego skuterka, a przynajmniej tańszą niż kupowanie pewnej paryskiej restauracji. Ale ten zestaw jeszcze Was zaskoczy... znaczy mnie zaskoczył jak go budowałam... znaczy jak przeczytacie tę recenzję to już Was nie zaskoczy, ale to nie znaczy, że nie macie jej czytać!

Jeśli jednak nie zamknąłeś okna w popłochu i czytasz dalej to przejdźmy do konkretów:

Seria: Friends
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 110
Wymiary pudełka: 16 x 14 x 4.5 cm
Cena: allego: 37-47 zł, bricklink: 13 – 20 $, cena oficjalna: 39 zł
Bricklink Brickset

Pudełko

Pudełko niewielkie, ale zestaw do dużych też się nie zalicza. Z przodu bardzo ładna grafika oraz oczywiście rysunek całej paczki przyjaciółek.

Z tyłu możemy zobaczyć główną bohaterkę zestawu, Mię, jako młodą i zaradną kobietę sukcesu.

Na górze widnieje rysunek jej kasku w skali 1:1.

Oczywiście dookoła mamy ostrzeżenia o możliwości zadławienia w wielu różnych językach oraz również o tym, że zestaw ten powstał w Dani, Węgrzech, Meksyku, Chinach i Czechach.

W środku:

W pudełku znajdziemy dwa nieponumerowane woreczki oraz instrukcję.

Instrukcja w formie niewielkiej książeczki, przejrzysta, błędów nie dostrzegłam.

W jednym z woreczków możemy znaleźć części Mii, tors i nóżki zapakowane dodatkowo w osobne woreczki:

Ale gdy w końcu uda się je rozerwać (jak ja tego nie lubię), oto ukazuje się nam urodziwa dziewczynka

Oczywiście, przed jazdą na skuterze ubiera swój różowy kask.

A oto bohater całego zestawu: skuterek. Niektórzy porównują go do modeli firmy Paggio, Vespy alias Osy. Chyba trochę racji w tym jest.

Tym co mnie zaskoczyło pozytywnie w tym zestawie to te oto klocki:

Bardzo miło, że są to nadruki, a ciasteczek sam Ciasteczkowy Potwór by się nie powstydził.

Te klocki dostajemy dodatkowo:

Dokładny spis elementów TUTAJ.

Model

Przedstawiam stragan Mii wraz z krzesełkiem i skrzynką ze świeżymi owocami.

Sam model buduje się bardzo szybko i przyjemnie. To krzesełko jak dla mnie troszkę zbędne, ale rozumiem, że gdy Mia się zmęczy, musi mieć na czym usiąść. Mnie ten zestaw podoba się bardzo i jego cena jest adekwatna do zawartości.

Mia bizneswoman czeka na klientów

Nawet niejaki przedwieczny powstał aby spróbować jej lemoniady oraz ciasteczek.

Podziękowania ślę do rh za zrobienie zdjęć i Scratowi, że chciało mu się taszczyć ten (i nie tylko) zestawik na dworzec.
Ostatnio zmieniony przez bacon 2014-01-20, 22:43, w całości zmieniany 2 razy  

Aeryn 
Elven King

Wpisy: 133
Wysłany: 2014-01-20, 22:17   

Recenzje z Friends niezbyt często goszczą na tym forum, w związku z czym zawsze miło przeczytać o czymś z tej serii, nawet jeśli samemu nie przymierza się do zakupu zestawu.
Napisałaś ciekawą, fajną recenzję z ładnymi zdjęciami. Przyjemnie się czytało.
Bardzo podoba mi się skuterek, ma w sobie coś z włoskiego klimatu (poruszanie się takim po wąskich uliczkach Rzymu to idealne rozwiązanie). :)

3dom 
Administrator

Wpisy: 5483
Wysłany: 2014-01-20, 22:20   

Zestaw jest obrzydliwie cukierkowy ale skuter wymiata. Chyba będę musiał sobie go sprawić, skuter, nie zestaw ;)

GrublukTheGrim 

Wpisy: 243
Wysłany: 2014-01-20, 22:34   

Jeden z nielicznych zestawów, który nie jest zbyt przesłodzony poprzez nadmierne użycie koloru różowego. Zdecydowanie wart uwagi.
Warto też zauważyć, że skuter ma nieco inną kierownicę niż ten czerwony w Parisian Restaurant. Ta idealnie pasuje do rączek mini laleczki, tamta do minifigurki.
Dobra recenzja.

Nerevar 

Wpisy: 81
Wysłany: 2014-01-20, 23:28   

Ciastka i szyld wymiatają. Do minusów zaliczył bym sposób w jaki figurka siedzi a raczej stoi na skuterze, no ale taki minus nóżek, które nie zginają się w kolanach.

nisiia 
VIP
Organizm Macierzysty

Wpisy: 642
Wysłany: 2014-01-21, 06:59   

Świetna recenzja :) Zestaw na pewno chcę mieć :) Ciasteczka i truskawki mam już z innego zestawu, tu mi się bardzo podoba, oprócz skuterka, ta doniczka/wazon :)

bacon 
Administrator
Master of Disaster

Wpisy: 1438
Wysłany: 2014-01-21, 08:05   

GrublukTheGrim napisał/a:
Jeden z nielicznych zestawów, który nie jest zbyt przesłodzony poprzez nadmierne użycie koloru różowego. Zdecydowanie wart uwagi.
Warto też zauważyć, że skuter ma nieco inną kierownicę niż ten czerwony w Parisian Restaurant. Ta idealnie pasuje do rączek mini laleczki, tamta do minifigurki.
Dobra recenzja.

Z tego co widzę, to tam jest chyba clip i można wpiąć dowolną kierownicę, zarówno pod laleczkę z Friends jak i pod klasycznego minifiga

BOP10 || STT

GrublukTheGrim 

Wpisy: 243
Wysłany: 2014-01-21, 08:17   

bacon napisał/a:

Z tego co widzę, to tam jest chyba clip i można wpiąć dowolną kierownicę (...)

Właśnie o to mi chodzi. :-)

evita 

Wpisy: 5
Wysłany: 2014-01-21, 17:01   

Fajna recenzja i zestaw też niezły :)
Podoba mi się kolorystyka niektórych klocków, szczególnie tych w odcieniach soczystej zieleni. Chętnie poczytałabym jeszcze inne recenzje zestawów ,,dla dziewczynek':) Było mi przykro, że lego przestało produkować serię Paradisa (moją ulubioną z dzieciństwa), seria Belville mnie nie urzekła (ze względu na te wielkoludy). Za to niektóre zestawy z serii Friend są całkiem udane.

M_longer 
VIP

Wpisy: 4723
Wysłany: 2014-01-22, 02:07   

W zasadzie to nie lubię Rh i Scrata. Chociaż nie, bardziej nie lubię tego młodszego.
Dlaczego?
Zbałamucili mi żonę i mam teraz ten zestaw w kolekcji ( a raczej mamY). Mały, kolorki całkiem fajne, ale dla mnie widzę w nim tylko kilka przydatnych klocków. Niestety...

piotrk80 

Wpisy: 25
Wysłany: 2014-01-28, 22:38   

Fajna recenzja, a Moja córcia ciągle by ją oglądała!
Pozdrawiam

Thunder 

Wpisy: 2
Wysłany: 2014-02-08, 19:17   

Ja właśnie teraz mam fazę na LEGO Friends. W sumie, to moja bratanica ma, ale dzięki moim podszeptom, podrzucaniu katalogów LEGO i włączaniu na DVD bajki LEGO Friends zarzuciła lalki Barbie (straszliwa nuda jest się tym bawić) i wciągnęła się w LEGO. Ostatnio zastanawiałem się nad tym zestawem, ale zamówiłem 41007 Salon dla zwierząt. Ze względu na oryginalną dziewczynkę imieniem Joanna. Chociaż ten skuter też by bratanicy pasował, mimo że trzecią Mię by przy okazji zgarnęła. No i kask, którego w innych zestawach nie było. Poza tym cena kusząca. nieco ponad 30 zł.

PS
Bycie wujkiem jest fantastyczne.
Ostatnio zmieniony przez Thunder 2014-02-08, 19:18, w całości zmieniany 1 raz  

Feriżan 

Wpisy: 27
Wysłany: 2014-07-15, 07:33   

Jakiś czas temu dostałam w prezencie ten zestaw. Wcześniej nie miałam styczności z serią Friends, tak więc na początku nie wiedziałam, że choćby ten skuter to wielka nowość. Dla mnie zestaw bardzo dobry - głównie z powodu wielu ciekawych klocków w stylu choćby przepięknych ciasteczek. Najbardziej zaskoczył mnie dzbanek - po obrazku na opakowaniu myślałam, że to jeden element! Jedyne co mi się nie podoba to laleczka w kasku - wygląda bardzo dziwnie, już wolę jak śmiga na skuterku z wiatrem we włosach!
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-15, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  

Jellyeater 
VIP

Wpisy: 1437
Wysłany: 2014-07-15, 09:13   

Cytat:
Jedyne co mi się nie podoba to laleczka w kasku - wygląda bardzo dziwnie, już wole jak śmiga na skuterku z wiatrem we włosach!

Lego propaguje zdrowy tryb życia i zdrowe nawyki.
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-15, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  

Feriżan 

Wpisy: 27
Wysłany: 2014-07-15, 16:49   

Zapewne, co nie zmienia faktu, że dla mnie laleczka w kasku wygląda jak oskalpowana - szczególnie jak chwilę wcześniej miała bujne loki.
Ostatnio zmieniony przez 2014-07-15, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu