Konkurs na najciekawsze modyfikacje TECHNIC Snowmobile 42021

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#31 Post autor: SERVATOR »

No ja niestety do "detalu" nie jestem w stanie sięgnąć choć i mnie by to interesowało :)

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#32 Post autor: kooboo »

Gratulacje dla zwycięzców. Wygrały najlepsze prace :)
Szkoda tylko, że więcej osób nie wzięło udziału, ale może jakimś następnym razem.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#33 Post autor: Szerszen »

Myśle, że w tym wypadku "popularność" zestawu miała swoje znaczenie - jest relatywnie nowy, nie każdy go chce mieć, bo to jednak Technic, wersje cyfrowe odpadły ze względu na braki części w LDD a kupowanie zestawu po to aby wziąść udział w konkursie... dyskusyjne.

Wracając do sondy Servatorze - przy tak postawionych warunkach (najładniejsza praca 3 punkty / druga która się podoba 1 punkt), w osobnych ankietach IMHO powinieneś brać wagę ilościową z drugiej sondy a nie pozycję punktową z pierwszej - bo ludzie głosując na drugą pod kątem "indywidualnych upodobań pracę"... poszli w większości do drugiej ankiety. Tym samym już nie punkty przy szacowaniu kolejności się liczą a ilość oddanych w drugiej ankiecie głosów i Traktor nadal broni się sam... ale zrównoważony jest z modliszką, po której nie ma długo długo nic.

Oczywiście są to już tylko hipotezy i zabawa w "coby było gdyby".
Ostatnio zmieniony 2014-02-17, 13:54 przez Szerszen, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#34 Post autor: SERVATOR »

Dobrze, że konkurs się SZCZĘŚLIWIE zakończył bo ponownie pojawiają się kwestie, które już od początku były poruszane (lista argumentów za takim a nie innym wyborem zestawu jest w pierwszym poście tego wątku) :)

Dodatkowo powiem tylko, że chciałem pokazać, że ludzie potrafią zrobić rzeczy nie gorsze (a jak pokazał konkurs znacznie lepsze) niż twórcy Lego, którzy jako model alternatywny wrzucili COŚ "na siłę".

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#35 Post autor: Waler »

Jeeee! :)
Dzięki wszystkim za głosy oddane na moją pracę. Nawet przez myśl mi nie przeszło, że moja praca może przebić ponad dwu krotnością głosów kolejne miejsce.
Nagrodę z miłą chęcią wykorzystam w jakiś weekend i z chęcią obejrzę film :)
Gratuluję wszystkim zajętych podium. Wasze prace były dla mnie dużym zaskoczeniem, że z technicznych zestawów można zrobić tak świetne i dobrze wyglądające modele nie-techniczne.

Co do odtwarzania zestawów - mój traktor stoi na półce nierozebrany, tylko od razu po zdjęciach wyciągnąłem te dwa axlo-piny i zastąpiłem szarymi pinami L3 bo były mi bardzo potrzebne do mojego MOC-a. Lecz nie zmienia to w żaden sposób ani wyglądu ani funkcjonalności modelu.
Jeżeli Organizator chce by podczas przekazania nagrody i uścisku ręki prezesa zobaczyć modelik to bez problemu mogę go ze sobą zabrać :)
Jeżeli chodzi o instrukcję to włączyłem LDD, lecz nie było tam odpowiednich elementów. ściągnąłem MLCada i mnogość funkcji i ich zawiłość mnie przerosła i już dałem sobie spokój z instrukcją :P
Niemniej jednak jeżeli zajdzie potrzeba zrobienia instrukcji to jakoś się będę musiał nauczyć, choć chyba też nie ma tam wszystkich elementów z 42021.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#36 Post autor: 3dom »

Wczorajszy wieczór przeciągnął się do dziś ale wysłałem już zainteresowanym PW ze szczegółami ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#37 Post autor: SERVATOR »

Melduję, że rozliczyłem się z nagrody głównej z Waler93 :)
Tym samym moje zobowiązania konkursowe uważam za spełnione.

---------------------

Przekazanie nagrody było dla mnie okazją do osobistego poznania Patryka i zobaczenia przygotowanego przez niego modelu traktora na żywo.

Traktor jest naprawdę bardzo dopracowany. Nie ma w nim żadnej przypadkowości (w odróżnieniu od mojego owada). Wszystko pięknie chodzi. Jeżeli chodzi o bawialność, to jest zdecydowanie fajniejszy niż oryginalny skuter. Możliwość zmiany urządzenia (kosiarka lub "pług") jest czymś co przebija na głowę zestawy pudełkowe Lego w tej skali.
Waler93 zmuś się jednak do zrobienia tej instrukcji! TEŻ CHCĘ GO MIEĆ! :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#38 Post autor: Waler »

SERVATOR, chyba poszłoby szybciej jak bym nakręcił film czy zrobił zdjęcia tak jak wcześniej w modyfikacji "Trike" bo ten MLcad to dla mnie magia :P

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3606
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#39 Post autor: SERVATOR »

Byle była czytelna. Mogę być jej testerem :)

ODPOWIEDZ