WIELKI KONKURS MORSKI

czyli małe i większe konkursy organizowane przez LUGPOLowiczów oraz linki do konkursów zewnętrznych

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

WIELKI KONKURS MORSKI

#1 Post autor: kris kelvin »

WIELKI KONKURS MORSKI

Witam. Z jednodniowym opóźnieniem ogłaszam zasady konkursu.

Termin:
Konkurs zaczyna się dzisiaj czyli 11 grudnia roku pańskiego 2013, a kończy 22 stycznia roku pańskiego 2014.

Zasady konkursu:
Zasady są proste, a w zasadzie mamy jedną zasadę. Należy zbudować jednostkę pływającą. Przez jednostkę pływającą rozumiemy statek, okręt, krypę, łajbę…
Musi to być okręt historyczny albo współczesny. Pancernik „Bismarck”, „Santa Maria” Kolumba, okręt piracki, galera, kuter rybacki? Jak kto chce. Skala dowolna. Jak ktoś chce zbudować lotniskowiec atomowy Wujka Sama w skali 1:1 to proszę bardzo, a jak ktoś chce zbudować kuter rybacki w skali mikro to też.
Chodzi o sam statek, więc proszę nie budować statku i nie dorabiać do niego portu, spienionych fal o wysokości jednego metra itp. Może być jakaś podstawka, albo kawałek wody, ale proszę nie przesadzać. Okręt/statek ma być "prawdziwy" - czyli albo historyczny albo współczesny. Bez żadnych "stimpanków" i jakichś dziwadeł, gdzie autor tłumaczy, że tak będzie wyglądać kuter straży przybrzeżnej w XXVII wieku.

Ocena:
Oceną prac zajmie się Najwyższa Kapituła Orderu Konika Morskiego. Skład Kapituły został poprzedzony wielostopniowymi i wielowymiarowymi badaniami społecznymi, ekonomicznymi i kulturowymi, tak żeby wyznaczyć jak najbardziej reprezentatywną i obiektywną grupę i wygląda ona następująco:
- Przewodniczący Kapituły – Kris Kelvin
- Sekretarz Kapituły – Sorrow
- Członek kapituły do spraw technicznych – Sariel
- Członek Kapituły do spraw społecznych – Dmac
- Członek Kapituły do spraw macek – Jerac
Kilka słów o tym czemu tak a nie inaczej. Po pierwsze jak widać 40% składu Kapituły stanowią przedstawiciele kulturalnego, ekonomicznego i intelektualnego jądra kraju czyli stolicy czyli Kris Kelvin i Sariel. Dla równowagi również 40% składu Kapituły stanowią osoby wykluczone społecznie czyli mieszkańcy Łodzi – Sorrow i Jerac. Warto tutaj zwrócić uwagę, że 50% osób wykluczonych społecznie i jednocześnie 20% składu Kapituły stanowi osoba podwójnie wykluczona społecznie czyli Sorrow. Mieszkanka Łodzi i jednocześnie kobieta. Jest to jednocześnie wcielenie w życie genderskich parytetów (na razie w wysokości 20%, ale to nie jest nasze ostatnie słowo). Ostatnie 20% miejsc w Kapitule objął przedstawiciel zaprzyjaźnionego mocarstwa i jednocześnie naszego największego partnera ekonomicznego, obywatel IV Rzeszy, mieszkaniec Szczecina – Dmac.

Co dalej:
Po zakończonym konkursie członkowie Kapituły udadzą się na naradę i przyznają punkty według specjalnego, niezwykle skomplikowanego algorytmu. Następnie Przewodniczący Kapituły za pomocą jeszcze bardziej skomplikowanego algorytmu zsumuje te punkty i będziemy mieli zwycięzcę.
Żartobliwa konkurencja:
Startujący będą mogli wybrać sobie trzy bandery – banderę Lugpolu, banderę Zbudujców, a jeśli ktoś woli neutralność może wybrać stronę neutralną czyli banderę Czechosłowackiej Marynarki Wojennej (Československý Válečný Garnitur).

Nagrody:
Nagrody są trzy. Nagrodą za pierwsze miejsce jest zestaw 10155 Maersk Container Ship. Zestaw jest nowy i fabrycznie zapakowany. Nagrodami pocieszenia za drugie i trzecie miejsce będą odpowiednio – wędzona makrela i puszka sardynek w oleju roślinnym.

Konkurs można uważać za rozpoczęty. W razie jakichś pytań proszę się nie krępować.
Płyń po morzach i oceanach...

PS. Jeśli KMFL chce wystartować pod własną banderą to nie widzę przeciwwskazań. Poproszę tylko o info. Ponieważ nie mam tam konta jakaś dobra dusza może przekleić zasady konkursu, a jakiś byłby jakiś KMFL-owiec, który nie ma konta ani na Zbudujmy.to ani na Lugpolu i chce wystartować to niech ktoś taką pracę przeklei na forum Zbudujców albo Lugpolu.
Jak trzeba to gdzieś przykleić na forum, albo przenieść w jakieś widoczne miejsce to niech ktoś to zrobi.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

kris kelvin pisze:Jak trzeba to gdzieś przykleić na forum, albo przenieść w jakieś widoczne miejsce to niech ktoś to zrobi.
Już jest w widocznym dla niezarejestrowanych miejscu ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: WIELKI KONKURS MORSKI

#3 Post autor: dmac »

Pragnę nadmienić, że szczególne prawo do zasiadania w jury Wielkiego Konkursu Morskiego daje mi fakt, iż - w mniemaniu 90% Polaków - moje miasto leży nad morzem. Ponadto, choć naturalnie zachowam zupełną bezstronność w ocenie prac konkursowych, zamierzam ufundować nagrodę specjalną [w postaci puszki Paprykarza Szczecińskiego (ewentualnie Sałatki z Makrelą (zawartość makreli do 3%), której nieśmiertelną recepturę również opracowano w przetwórni szczecińskiego Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Gryf) oraz balonika z powietrzem z legendarnego stadionu Papricana przy ul. Twardowskiego] dla autora najlepszego modelu polskiego trawlera dalekomorskiego z czasów świetności naszej floty łowczej.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

kris kelvin

#4 Post autor: kris kelvin »

Wzruszenie odbiera mi głos. To jest właśnie postawa która budzi najwyższy szacunek. Nie będę oczywiście ukrywał, że myśląc o Tobie myślałem głównie o paprykarzu szczecińskim, tej legendarnej recepturze kulinarnej, jakże udanie nawiązującej do tematyki konkursu :)

Awatar użytkownika
Qlczas
Posty: 129
Rejestracja: 2012-05-10, 13:17
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Qlczas
Kontakt:

 

#5 Post autor: Qlczas »

kris kelvin pisze:za drugie i trzecie miejsce będą odpowiednio – wędzona makrela i puszka sardynek w oleju roślinnym.
Ja nie wiem czy się lud nie zbuntuje, bo dla niektórych puszka sardynek może mieć dużo większą wartość aniżeli wędzona makrela...

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#6 Post autor: blizzard »

dmac pisze:Ponadto, choć naturalnie zachowam zupełną bezstronność w ocenie prac konkursowych, zamierzam ufundować nagrodę specjalną [w postaci puszki Paprykarza Szczecińskiego (ewentualnie Sałatki z Makrelą (zawartość makreli do 3%),
Jak to nie są jaja to i ja, jako szczeciniak, dorzucę paprykarza a co :D nawet puszkę ozdobię, poły resztek talentu w farbkach i pisaku

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#7 Post autor: smoq »

A może być wymiana nagrody rybnej, na nierybną? Może pasztet? :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2429
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#8 Post autor: dmac »

kris kelvin pisze:myśląc o Tobie myślałem głównie o paprykarzu szczecińskim
Mam szczerą nadzieję, że nie chodzi o mój chuch.

A skoro już o tym, to zapomniałem dodać, że powietrze z Papricany jest unikatowe: to jedyny stadion na świecie, w którym trybuny (sztuk 3) są nierównoległe. Niemiecka myśl techniczna.


Edit:

Smoq - moja nagroda specjalna może zostać zamieniona z rybnej na nierybną, w postaci Pasztecika Szczecińskiego, jedynej potrawy regionalnej z moich stron. Kłopot w tym, że jest to specjał spożywany na ciepło i jeśli spróbuję go wysłać lub dowieźć, straci walory.
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 10:26 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#9 Post autor: Sorrow »

Też zamierzam ufundować nagrodę specjalną i wcale nie ściągam po Dmacu. Żeby było morsko i pasowało do mniejszości wegańsko-dżenderowej, którą tu reprezentuję, proponuję 250 g wegetariańskiego paprykarza szczecińskiego (zerowa zawartość makreli) dla autora najładniejszej łajby Greenpeace'u.
Jednocześnie pragnę Was uspokoić, że przy ocenie prac konkursowych nie będę kierować się ideologią vegan gender, tzn. nie skreślam statków wielorybniczych ani innych jednostek pływających niosących śmierć, zagładę i patriarchat.
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 10:41 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#10 Post autor: blizzard »

Czyli będą 3 puszki (ode mnie,Dmaca i Sorrow), moze akurat zrobimy tak ze drugie miejsce otrzyma 2 sztuki, a trzecie jedną?
sekua pisze:wysokoprocentowym napojem.
STARKA!
Ostatnio zmieniony 2013-12-11, 10:55 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sekua
Posty: 226
Rejestracja: 2012-06-06, 19:06
Lokalizacja: Warszawa / Radom
brickshelf: Sekua

 

#11 Post autor: sekua »

Omnomnom, to i ja dodam od siebie, że nie zdziwiłbym się, jakby pudło z Maerskiem 10241 zostałoby wypełnione, zamiast oryginalną zawartością, śledzikami w oleju i jakimś wysokoprocentowym napojem.

Awatar użytkownika
Lipek79
Posty: 85
Rejestracja: 2009-03-08, 20:33
Lokalizacja: Świnoujście
brickshelf: Lipek79

 

Re: WIELKI KONKURS MORSKI

#12 Post autor: Lipek79 »

dmac pisze:(..) iż - w mniemaniu 90% Polaków - moje miasto leży nad morzem. (..)
Należę do tych 10% co tak nie uważają ;)

Poza tym paprykarz macie dobry ^.^

Awatar użytkownika
kooboo
Posty: 108
Rejestracja: 2013-11-24, 21:03
Lokalizacja: Warszawa/Dęblin
brickshelf: kooboo

 

#13 Post autor: kooboo »

Spróbujcie wpisać w Google "Szczecin nad". Pierwsza podpowiedź jest oczywiście prawdziwa. Mieszkasz nad morzem, a nawet nie wiesz :D
A tak bardziej na poważnie, bo właśnie mi do głowy przyszło - woda w Zalewie Szczecińskim jest słodka czy słona?
Lipek79 pisze:Należę do tych 10% co tak nie uważają ;)
Oszukujesz, bo jesteś prawie, że stamtąd ;)
Swoją drogą milion lat nie byłem w Świnoujściu, muszę się wybrać i odświeżyć wspomnienia z dzieciństwa.
Ostatnio zmieniony 2013-12-14, 03:07 przez kooboo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
BHs
VIP
Posty: 1924
Rejestracja: 2013-04-30, 13:45
Lokalizacja: Ożarów Maz.
brickshelf: bhs

 

#14 Post autor: BHs »

dmac pisze: moja nagroda specjalna może zostać zamieniona z rybnej na nierybną, w postaci Pasztecika Szczecińskiego, jedynej potrawy regionalnej z moich stron.
A to jeszcze jest ORYGINALNY paprykarz szczeciński?
Z mięsnym farszem (i barszczykiem), tych rodem z bratniego nam ZSRR, które w Szczecinie się przyjęły, a reszta to paszteciko-gumiasto-podobne podróby:)
kooboo pisze:Spróbujcie wpisać w Google "Szczecin nad". Pierwsza podpowiedź jest oczywiście prawdziwa. Mieszkasz nad morzem, a nawet nie wiesz :D
A tak bardziej na poważnie, bo właśnie mi do głowy przyszło - woda w Zalewie Szczecińskim jest słodka czy słona?
Tylko nad samo morze jest z godzina drogi. Kiedyś były sprawne połączenia wodolotem, czasy dzieciństwa... A wody z Zalewu to raczej odradzam próbować :)
Ostatnio zmieniony 2013-12-16, 18:37 przez BHs, łącznie zmieniany 2 razy.
Żaden klocek LEGO nie ucierpiał przy tworzeniu tego MOCa.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#15 Post autor: Ciamek »

Niniejszym zgłaszam mą jednostkę:
Nazwa: HAS(*) Jacht
Bandera: Lugpol
Forum: http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=21851
(*) His/Her Administratorships Ship
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ