Zepsuty m motor, prawdopodobnie elektronika.

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

Zepsuty m motor, prawdopodobnie elektronika.

#1 Post autor: Dave »

Mam problem, a mianowicie zespuł mi się silniczek M. Po podłączeniu go do baterii nie działa, nie kręci się. jestem w 100% pewny że to wina silnika bo testowałem go na 2 battery boxach. Styki na kostce są dobre. Silniik nie był uruchamiany na mrozie, nie upadł z dużej wysokości, nie był trzymany w ilgotnym miejscu. Przy końcu zaczął przerywać i stopniowo tracił moc do momentu aż się zatrzymał. Od tej pory już nie działa. Chciałem go rozebrać ale cięzo z tym jest bo nie chcę uszkodzić tych 2 zatrzasków. Mogę te miejsca "wyciąć" i potem pokleić kropelką. Co poradzicie, miał ktoś podobny problem?

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#2 Post autor: BJ »

Reklamować do Customer Service i zapomnieć o problemie.
Rozkładałem jednego, ale zatrzaski to spore utrudnienie.
A przewód nie jest czasem przerwany.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#3 Post autor: Dave »

Gwarancja już na niego mineła, ma przeszło 3 lata. Przewód jest ok, żadnych przetarć czy większych zagięć.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

BJ pisze:Reklamować do Customer Service i zapomnieć o problemie.
Czasem trzeba pamietac zeby im odeslac wadliwy silnik oraz potwierdzenie nadania do zwrotu za przesylke.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#5 Post autor: BJ »

Nie ma większego problemu z tym, bo unimog jeszcze nie dawno był z emką. Ja reklamowałem siłowniki z 8421 z 2005 roku i nie było problemu.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#6 Post autor: 3dom »

Problem jest taki, ze od jakiegos czasu CS prosi o paragon, przynajmniej w przypadku drozszych elementow.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#7 Post autor: BJ »

Jeśli reklamuje się tyle co Ty, to nic dziwnego że zaczęli tego wymagać:P
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Dave »

Tylko nie wiem czy teraz mi to przyjmą bo trochę poryswoałem i poniszczyłem te 2 zaciski. Nic się nie otworzyło ani nie pękło ani nie urwało tylko jest to lekko uszkodzone z zewnątrz jednak nie ma to żadnego wpływu na jakość mocowania tego pstryczka. Paraganu na to już nie mam i jeśli będzie trzeba go dać to lipa :/
Ostatnio zmieniony 2014-01-24, 19:35 przez Dave, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

Re: Zepsuty m motor, prawdopodobnie elektronika.

#9 Post autor: noniusz »

Dave pisze:Silnik nie był uruchamiany na mrozie
To mróz może uszkodzić silnik?

Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#10 Post autor: Dave »

No teoretycznie chyba tak??? Jęsli jest w temp dajmy na to jak u mnie -25 stopni C.

1 link z google: http://www.rc-fpv.pl/printview.php?t=17 ... ae46ac367b

i cytat "Krzyżyk dla sprzętu. Niech spoczywa w pokoju :)"

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#11 Post autor: makorol »

A ja jedną M-kę rozłożyłem i naprawiłem. W moim przypadku był to przerwany przewód. Skróciłem o centymetr, polutowałem i działa. Zatrzaski trochę się powyginały, jeden chyba złamałem, ale poza estetyką to wszystko jest w porządku, bo obudowa i tak jest skręcona śrubką.
Pozdrawiam, Makorol.

Dave
Posty: 19
Rejestracja: 2012-04-30, 12:51
Lokalizacja: Śląsk, Mikołów
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#12 Post autor: Dave »

To spróbuję odpiąć te 2 zatrzaski, będzie trudno bo już je tak wciskałem że masakra... Wciskać je do srodka i potem ciągnać? Myślę że jakiś lut albo przewód się w środku puścił.

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#13 Post autor: BJ »

Prawdopodobnie puścił przewód, ale mógł puścić przy wtyczce. Podłącz silnik do boxa, i poruszaj kablem góra-dół, wciskaj go do wtyczki, jeśli ruszy, to znaczy, że kabel przerwany jest przy wtyczce, jeśli nie ruszy powtórz to samo przy silniku, jeśli ruszy, to kabel przerwany jest przy silniku.
(19:28:58) Toltomeja: teraz powiem absolutnie serio, nawet jeśli zaraz będę żałował: trialowki wygrywają ten pojedynek

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#14 Post autor: Waler »

Mi też niedawno padła M-ka. Okazało się, że jest to problem wtyczki, od ciągłego wyciągania czasami za przewód coś tam nie lączyło. Jak się przygięło przewód silnik działał. Rozebrałem końcówkę, uciąłem ze 2 cm przewodu i z powrotem wsadziłem w metalowe widełki. Działa teraz bez problemu.
Więc zanim zareklamujesz, spróbuj rozebrać kostkę i pokombinować. Nie wymaga to specjalnych umiejętności.

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#15 Post autor: piotrek839 »

Ja bym niczego nie ruszał i zareklamował. Jeśli firma zażąda silnika na wymianę to z czystym sumieniem go odeślesz, a jak nie zażąda to będziesz miał nowy + stary do zabawy w rozbieranie i naprawianie.

ODPOWIEDZ