[MOC] Svetruck TMF12-9

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#16 Post autor: noniusz »

@Karol
Ok. ten link działa, ale jak sami widzicie niewiele w nim przydatnych rzeczy do zbudowania modelu. W prospekcie u producenta nie wygląda to wcale lepiej...

@Piotrek839
Dziękuję, cieszy mnie, że modele bez mojego podpisu są rozpoznawalne :)
Co do filmu i podkładu dźwiękowego - normalnie zostawiłbym dźwięk strzelających zębatek, ale w komplecie byłby jeszcze odgłos odkurzacza, mojej małżonki i przede wszystkim mistrzyni drugiego planu:)
Tak jak rozpaczaliśmy z dmac'em dopóki nie zostaną wymyślone większe siłowniki ciężko będzie oddać niektóre szczegóły i zakres pracy prawdziwych modeli.
Jeśli chodzi o pełny załadunek chwytaka to niestety wykorzystałem wszystkie zasoby kredek w domu...
Zastosowanie pneumatyki ma tą przewagę nad mechaniką, że o wiele łatwiej doprowadzić zasilanie do takiego siłownika, dodatkowo siłownik pneumatyczny o wiele więcej udźwignie i przy pozycji krańcowej nic nie strzela/zgrzyta jak np. w dużym siłowniku śrubowym.
Ale żeby "plusy nie przesłoniły nam minusów" to trzeba pamiętać, że przed wymyśleniem serwa zdalne i precyzyjne sterowanie pneumatyką było praktycznie niemożliwe, dodatkowo trzeba pamiętać, że serwo z przełożeniem do sterowania zaworu pneumatycznego + kompresor zajmują sporo miejsca.

@Yeti
To ciekawe, że model wydaje się mały. Jest zbudowany na 6 kołach 94.3x38 z Unimoga. Długość podwozia to 41 cm, szerokość mierzona na przednich kołach to 22 cm.

Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#17 Post autor: Yeti »

Wydaje się, to słowo klucz. Naprawdę upakować te funkcję i żeby to działało i wyglądało... Coś pięknego
Ostatnio zmieniony 2014-01-26, 21:54 przez Yeti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

Karol pisze:
legosamigos pisze:a fachowa nazwa tego urządzenia, co zaprezentował Grzegorz, to timber handling
Szczerze pierwszy raz widzę taką nazwę, Log Stacker chyba znacznie popularniejsze określenie. Poza tym, unikałbym Googla jako tłumacza technicznych nazw - wymięka.

Wracając do modelu i jego działania to ciekawa rzecz :)
Nazwa "timber handling" jest w filmie pokazowym producenta
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
piotrek839
Posty: 459
Rejestracja: 2011-10-05, 18:37
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
brickshelf: piotrek839

 

#19 Post autor: piotrek839 »

Co do filmu i podkładu dźwiękowego - normalnie zostawiłbym dźwięk strzelających zębatek, ale w komplecie byłby jeszcze odgłos odkurzacza, mojej małżonki i przede wszystkim mistrzyni drugiego planu:)
Ja też mam problem niechcianych odgłosów, ale zwykle prośba o trochę ciszy jest przez domowników wysłuchana.
noniusz pisze:Tak jak rozpaczaliśmy z dmac'em dopóki nie zostaną wymyślone większe siłowniki ciężko będzie oddać niektóre szczegóły i zakres pracy prawdziwych modeli.
Na większe siłowniki to bym nie liczył. Nie mają uzasadnienia w zestawach. Raczej powstanie coś pośredniego, ale nie prędko, coś jak L-ka w silnikach. Większej obrotnicy też się raczej nie doczekamy, a prędzej modyfikacji obecnej z możliwością puszczenia 3 napędów.
noniusz pisze:Jeśli chodzi o pełny załadunek chwytaka to niestety wykorzystałem wszystkie zasoby kredek w domu...
Na zdjęciach widziałem dużo liftarmów, próbowałeś z nimi?
noniusz pisze:Zastosowanie pneumatyki ma tą przewagę nad mechaniką, że o wiele łatwiej doprowadzić zasilanie do takiego siłownika, dodatkowo siłownik pneumatyczny o wiele więcej udźwignie i przy pozycji krańcowej nic nie strzela/zgrzyta jak np. w dużym siłowniku śrubowym.
Znam zalety i wady obu systemów ale w przypadku pneumatyki ciągle nie wiem co by jej dać do roboty. Obecnie mam prawie 20 siłowników różnej wielkości, zawory, przewody i wszystko nowe, nie używane.
legosamigos pisze:Nazwa "timber handling" jest w filmie pokazowym producenta
Nie znam angielskiego, ale ja tę maszynę nazwałbym po prostu "Ładowarka do kłód".

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#20 Post autor: noniusz »

piotrek839 pisze:Ja też mam problem niechcianych odgłosów, ale zwykle prośba o trochę ciszy jest przez domowników wysłuchana.
O ile żonę mógłbym przekonać o tyle córka jest jeszcze trochę za mała, zresztą i tak byłem zdziwiony że udało się skręcić cały film w trakcie jej nie-spania :)
piotrek839 pisze:Na zdjęciach widziałem dużo liftarmów, próbowałeś z nimi?
Liftarmy się nie nadają, są zbyt kanciaste, po pierwsze chwytak miałby problem, żeby "wbić się" w materiał, potem byłby problem, żeby się domknąć. Gdyby z ręki nałożyć do chwytaka pełną garść liftarmów model nie powinien mieć problemu z podniesieniem ramienia.

ODPOWIEDZ