[MOC] ORP Wolność

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] ORP Wolność

#1 Post autor: Johan »

Dobry wieczór!

Po długiej przerwie publikuję dziś mój drugi MOC na tym forum. Znowu statek, choć zupełnie inny niż poprzedni, zarówno patrząc na setting, skalę, jak i przeznaczenie. Po dieselpunkowym holowniku w skali minifig przyszła pora na okręt kosmiczny w mikroskali. Oto ORP Wolność:

Obrazek

MOC ten był dla mnie okazją do kilku eksperymentów.

Po pierwsze, rzadko zdarza mi się budować w mikroskali. Wprawdzie często złoży mi się kilka elementów w coś mikro, jednak do tej pory nie ukończyłem żadnej takiej konstrukcji. Jednocześnie z wypiekami na twarzy oglądam budowle w tym formacie, w nieokreślonej przyszłości mam ambicje wziąć udział w SHIPtemberze, więc "Wolność" można traktować jako rozgrzewkę i pierwszy krok w tym kierunku.

Po drugie, przy robieniu zdjęć posłużyłem się tłem w postaci grafiki wyświetlonej na monitorze laptopa, a nie kartonem. Efekt mnie mile zaskoczył, i myślę, że w przyszłości nadal będę z tym kombinował, chyba że stwierdzicie, że nie wygląda to tak atrakcyjnie jak mi się w mym zaślepieniu wydaje.

I wreszcie po trzecie, MOC ten jest zainspirowany [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=311240#311240]Bitwami gwiezdnymi[/URL] Szerszenia oraz koncepcją wykorzystania Lego w bitewniakach ogólnie.
Od dawna ciągną mnie ku sobie gry bitewne odwzorowujące starcia w przestrzeni kosmicznej. I tak od ponad roku gram w X-winga, który to jednak nie zaspokoił mojego głodu, z uwagi na małą skalę potyczek. Przez pewien czas rozważałem grę w Battlefleet Gothic, jednak nie jestem miłośnikiem uniwersum WH40k, a gra w Polsce praktycznie nie istnieje. Dlatego też postanowiłem zbudować grę dla siebie i innych zainteresowanych od podstaw.
Krążownik "Wolność", dwa niszczyciele oraz cztery patrolowce, które możecie zobaczyć na jednym ze zdjęć powstały jako zaczątek mojej floty, dla której planuję w najbliższym czasie dobudować oponenta. Wtedy pozostanie tylko kwestia zasad, wedle których będą się rozgrywać starcia, na początek pewnie zmodyfikowane BrikWars (ale inaczej niż LugPolWars ;)), a potem kto wie? Może całkiem autorskie reguły?

No dobrze, tyle o stronie technicznej, to jeszcze bajeczka ;) :

Polska mocarstwem kosmicznym! No dobrze, może niekoniecznie mocarstwem, ale przynajmniej założyliśmy naszą pierwszą kolonię poza Układem Słonecznym! Jakież było jednak zdziwienie polityków, gdy się okazało, że Proxima Centauri leży daleko od mateczki Ziemi, i nasze prawa i konwencje są tam traktowane z przymrużeniem oka. Mianowicie flota jednego z sąsiadów (sąsiadów na Proximie, niekoniecznie na Ziemi) ustanowiła blokadę handlową Nowych Kresów (tak jakiś geniusz w przypływie sentymentalizmu nazwał naszą kolonię...) i konieczna się stała interwencja zbrojna, a przynajmniej pokaz siły. A tu klops! Okazuje się, że okręty Rzeczypospolitej nie są w stanie skutecznie funkcjonować cztery lata świetlne od swoich baz. Dlatego też zlecono i opatrzono najwyższym priorytetem konstrukcję nowej klasy krążowników do obrony naszych polskich granic, nawet tam, gdzie jeszcze te granice nie zdążyły okrzepnąć. Tak powstała "Wolność", której pierwszym zadaniem stało się wyzwolenie Nowych Kresów, a następnie stała służba patrolowa na ostatecznym pograniczu.

I już kończę zanudzać, proszę, oto zdjęcia:

Obrazek
Krążownik w całej okazałości

Obrazek
Widok od rufy

Obrazek
Wolność w eskorcie niszczycieli

Obrazek
Flota w całej okazałości. Przepraszam za nieeleganckie podstawki, za priorytet postawiłem sobie tutaj wygodę użycia w potencjalnych grach, a nie estetykę. Prawdopodobnie kiedyś je poprawię, jednak będzie to wymagało pewnych zakupów na Bricklinku.

GALERIA

Dziękuję za uwagę, i zapraszam do komentowania!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Ha!!! rób to... zaczątek świetny... brakuje mi jednak przedstawienia bardziej tych mniejszych jednostek - giną na zdjęciu, w stosunku do dużych.

Jeszcze niszczycieli można jakoś "wyciągnąć" na widok, ale tych maluchów wcale nie widać - a szkoda, bo wydają się równie interesujące.

Co do zasad - wydaje mi się, że pełne BrikWars powinny zaspokoić wstępnie Twoje potrzeby, ale w odautorskie równie chętnie stoczę potyczkę. Znaczy się przyjmuję wyzwanie - zaczynam myśleć nad flotą sąsiadów (i mam nadzieję, że nie jedynych sąsiadów).
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

kovalius

Re: ORP Wolność

#3 Post autor: kovalius »

Johan pisze:Polska mocarstwem kosmicznym!
Raczej się spóźniliśmy:north-korea-lands-first-ever-man-on-the-sun-confirms-central-news-agency (cwaniaczek zrobił to w nocy, żeby się nie spalić). No chyba, że tak jak piszesz, pierwsza baza poza układem słonecznym.

A odnośnie moca, fajne wykorzystanie skosów.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#4 Post autor: Aeryn »

Świetne, świetne, jeszcze raz świetne! Bardzo podoba mi się pomysł gry, jak też i zaprezentowane statki. A tło wyszło genialnie, tak jak napisałeś, wygląda super. Chciałbym zobaczyć więcej zdjęć poszczególnych statków wraz z ich opisami, np. który jest krążownikiem, który niszczycielem, lub statkiem zwiadowczym itp. :)

PS. Jest taka gra bitewna, Twój model skojarzył mi się z nią : Firestorm Armada
Ostatnio zmieniony 2014-02-02, 23:19 przez Aeryn, łącznie zmieniany 1 raz.
Jak nie wiadomo o co chodzi, to pewnie chodzi o...

ODPOWIEDZ