[MOC] USS Alabama

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

[MOC] USS Alabama

#1 Post autor: LL »

Mój skromny stateczek na konkurs morski. Przy tej okazji chciałbym podziękować Krisowi za zorganizowanie tegoż konkursu, zainspirowało mnie to do zbudowania swojego pierwszego modelu w tych klimatach.

USS Alabama
Skala: 1:140
Długość: 151 cm
Szerokość: 23 cm
Wysokość: 36 cm

Pierwszy problem jaki napotkałem to oczywiście był wybór skali. Minifigowa nie wchodziła w grę z przyczyn jasnych jak Słońce (w skali 1:40 model miałby 5 metrów z hakiem, co przekracza możliwości mojego portfela, miejsce w pokoju, no i niestety skilla). Dlatego też postanowiłem sprawdzić skalę microfigową (tych ludzików z gier), czyli około 1:90. Długość wyszła 2,5 metra, co byłoby do przyjęcia, ale niestety po oszacowaniu ilości klocków potrzebnych do zrealizowania projektu, z przykrością stwierdziłem, że mnie zwyczajnie nie stać. Dlatego wybrałem 1:130.

Kolejny problem, który napotkałem to kadłub. Z początku chciałem zbudować także tę część pokładu, która jest niewidoczna, czyli ta pod powierzchnią wody. Miałem nawet wystarczającą ilość czerwonych klocków, ale niestety zadanie to przerosło mnie. Przód jeszcze jako tako mi wyszedł, ale już środek i pupa miały kształt, nad którym musiałbym spędzić trochę czasu, a przecież termin zgłaszania prac jest do końca stycznia ...

Później ciężko było z pokładem. Chciałem, żeby idealnie przylegał do burt. Próbowałem wszystkiego co mi tylko przyszło na myśl, ale chyba żaden skos LEGO pasował idealnie nie będzie. Dlatego wybrałem najlepsze, według mnie rozwiązanie. A jak wyszło to widać na zdjęciach.

Przyszedł czas na wieżyczki. Tu chyba najbardziej spaprałem robotę. Gdybym miał więcej czasu, to na pewno bym przy nich jeszcze posiedział, no ale ... Enyłej, mają cholernie nieciekawe proporcje i kształt, który okazał się okropnie ciężki (dla mnie, laika) do skonstruowania.

Od tego momentu szło już w miarę gładko. Nie było poważniejszych przeszkód. Poza montowaniem olinowania.


Na lepsze zdjęcia trzeba będzie poczekać. Na razie mam tylko takie:

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia detali: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Na razie galeria tylko na majhost.

Podczas budowy korzystałem z tego i tego.

Moim zdaniem model jest raczej na średnim poziomie, w końcu jestem laikiem w tych sprawach.

Mimo wszystko jestem dumny jestem z siebie, że ja, castlowiec czystej krwi podjąłem się zbudowania czegoś takiego. Muszę przyznać, że mi się spodobało. Teraz marzy mi się Bismarck na 2 metry minimalnie albo jakiś lotniskowiec. No cóż, moooże kiedyś ...
Podoba się to pochwalić, nie podoba się to skrytykować :).


Miłego weekendu,
Łukasz

Awatar użytkownika
wallyjarek
Posty: 1277
Rejestracja: 2013-10-24, 09:31
Lokalizacja: Poznań / Limerick - Irlandia
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: wallyjarek »

Ten model robi ogromne wrażenie, Jestem ciekaw z ilu elementów się składa :)
ps. Fajne wykorzystanie deskorolki i te mini samoloty.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Po prostu śliczny. Mnóstwo ciekawych patentów... majstersztyk.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Świetny! Tylko dopełnij formalności i zgłoś go do konkursu :)

lennox
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-21, 15:54
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: lennox »

Majstersztyk. Nie do wiary że to jest zbudowane z klocków.
Pierwsze na konkurs Krisa i drugie na MOC Stycznia. Ode mnie masz dwa głosy jakby coś ;)
Błogosławiony ten, co nie ma nic do powiedzenia, a pomimo to milczy...
Moja kolekcja

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#6 Post autor: szarikm »

Mieszanka starego i nowego szarego pasuje tutaj jak nic. Samolociki pierwsza klasa.

Tylko ta flaga na dziobie powinna być chyba "do tyłu" - w końcu on ma płynąć do przodu a nie na wstecznym. Po drugie koliduje z flagą na śródokręciu.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#7 Post autor: Belfast »

szarikm pisze:Mieszanka starego i nowego szarego pasuje tutaj jak nic. Samolociki pierwsza klasa.

Tylko ta flaga na dziobie powinna być chyba "do tyłu" - w końcu on ma płynąć do przodu a nie na wstecznym. Po drugie koliduje z flagą na śródokręciu.
Właśnie to miałem napisać :)
A tak to super :)
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#8 Post autor: PatrykZ »

Tak patrze gdzie ta robota spaprana i jakos nie widze. Wspaniala praca! Do gabloty jak znalazl!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

#9 Post autor: Add1sko »

Nie wiem co bardziej: podziwiać wspaniałą konstrukcję czy zazdrościć umiejętności budowania. No bo ilości klocków to na pewno :)
Brawa dla "budowniczego okrętów"!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#10 Post autor: Cevillus »

Zbudowałeś bardzo fajny amerykański pancernik mimo że jesteś laikiem w tych sprawach. Teraz czekam na twojego zapowiedzianego Bismarcka :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#11 Post autor: legosamigos »

Na pewno bardzo mi się podoba Twój model, choć szczerze zupełnie nie gustuję w tematyce militarnej. Zmieniłbym tylko 2 rzeczy: 1) tak jak Szarikm napisał kierunek dziobowej flagi, 2) to kolor wody, albo jakiś niebieski arkusz papieru, albo jeszcze lepiej zrobił "wodę" z klocków
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

LL
Posty: 58
Rejestracja: 2013-10-15, 20:16
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków
brickshelf: LolinoLL

 

#12 Post autor: LL »

Wywaliłem tą flagę z przodu oraz według wskazówki Rutka zmniejszyłem kaliber wieżyczek. Niestety tylko tych małych, bo na duże nie miałem wężyków pneumatycznych w kolorze LBG.

Obrazek
USS Alabama by 'LL', on Flickr

Obrazek
USS Alabama by 'LL', on Flickr

Brickshelf

Na dniach wrzucę jeszcze parę fotek na BSa.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3942
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#13 Post autor: legosamigos »

Flagi nie musiałeś wywalać, tylko zmienić jej kierunek :)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Wim
Posty: 42
Rejestracja: 2013-06-05, 15:30
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#14 Post autor: Wim »

model wygląda wyśmienicie z pewnością doskonale prezentował by się na komodzie i już by został od razu "pułkownikiem" ;-)

tak z ciekawości drogi autorze tego dzieła ważyłeś może ten model ?

legolady
Posty: 30
Rejestracja: 2014-02-25, 10:50
Lokalizacja: Skalisko
brickshelf: legolady13

 

#15 Post autor: legolady »

Gratuluję , wspaniały model. Bardzo wiernie odzwierciedla pancernik. Podziwiam zdolności.

ODPOWIEDZ