[MOC] UAZ-469

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

[MOC] UAZ-469

#1 Post autor: V1 »

Dzień dobry!

UAZ-469 to samochód terenowy przeznaczony dla wojska i innych służb. Był następcą GAZ-a 69.
Na tyle popularny, że słowa są chyba zbędne.
Radziecki i doskonały. Dzisiaj stanowi zabytek, lecz jest wciąż w użyciu bojowym w wielu krajach.

W barwach Wojskowej Służby Wewnętrznej, czyli żandarmerii, lata osiemdziesiąte:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Kilka elementów chciałbym zrobić inaczej, ale niestety musiałem przyjąć pewne kompromisy. Mam nadzieję, że jest rozpoznawalny.
Mogłem go zbudować tylko w kolorze ciemnoszarym (lub czarnym), ze względu na śrubokręty.
Plandeka powinna być raczej szara, ew. jasnozielona, ale nie ma jasnoszarych skosów-grilli, dlatego w celu urozmaicenia kolorystycznego zrobiłem ciemnozieloną. Taki trochę negatyw, ale co robić...
Być może wrzucę jeszcze zdjęcie wersji odkrytej, ale niezbyt mi się podoba, że wnętrze ma tylko 3 kropki szerokości.

Dziękuję za uwagę i proszę o uwagi :)
Ostatnio zmieniony 2014-02-19, 21:33 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Thietmaier
Posty: 73
Rejestracja: 2014-01-30, 01:34
Lokalizacja: Biala Podlaska
brickshelf: Thiet

 

#2 Post autor: Thietmaier »

Bardzo ładny, rozpoznawalny (nawet ja, mimo młodego wieku, widzę ten samochód), jednak coś mi nie gra. Szczególnie jak patrzę na 1 zdjęcie. Albo to wina za wysokiego zawieszenia (tudzież ciut za wysokich kół) lub cały przód jest za duży o płytkę. Tylko tak patrząc, to technicznie nie idzie tego rozwiązać. Chyba że, zrobić zderzak z kafla zamiast flexa, ale nie wiem czy to pomoże...
No i brakuje kierunkowskazów, ino pomóc może tylko naklejka ;)
Fajnie, że coś pokazujesz, już myślałem że wyczerpałeś temat :)

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: UAZ-469

#3 Post autor: dmac »

Bardzo ładny i rozpoznawalny od razu. Podoba mi się patent na mocowanie "koguta" (haki).
Kompromis z kolorami - trudno. Szarość do epoki pasuje ;) .

Ale czy Ty wiesz, co ja robię, gdy publikujesz kolejny model? Natychmiast otwieram zdjęcie Chrisa Niedenthala, żeby sprawdzić, czy gdzieś w kącie nie ma skrawka takiego pojazdu. UAZa nie ma. Masz fiata, masz SKOTa, gdzie kino Moskwa, ja pytam?!?!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

A co to za antenka? Czy aby na pewno koszerna?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

Kabel do fleksa, jak najbardziej koszerny.
Chyba, że mnie oko myli - czy on się rozszerza ku dołowi?!
Ostatnio zmieniony 2014-02-15, 20:54 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: SERVATOR »

Patent na lusterko z ręki jest Twój? Bardzo pomysłowe.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#7 Post autor: Misterzumbi »

Hmm... Rozpoznaje.

Przod jest dosc wymuszony jak na twoje mozliwosci i pomyslowosc, ja tam widze pare detali ktore zrobil bym inaczej, i kilka ktorych nieda sie zmienic, a szkoda.

Nieda sie wywalic tych dwoch kafli po bokach, a szkoda, bo przedni zwis w Uazie prawie nie istnieje.

Absolutnie wywalil bym te trzy roundplaty co udaja te wloty pod grillem, psuja mi caly przod w tescie zmruzeniowym, ja wiem ze tam sa, ale nie na tyle prominentne zeby je tam wmontowac. Trzy kawalki stickera by starczyly. Podniosl bym zderzak. Wywalil bym czarne plytki, cosie, zamontowal tam grille "wzdluz" nadwozia. Wiem ze ten 1x3 kafel by sie nie trzymal, ale postaral bym sie cos wymyslic...

Edyta mowi ze jeszcze ten prog wywalic, jest za nisko w tym miejscu przez to wydaje sie za krotki...
Ostatnio zmieniony 2014-02-15, 23:05 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#8 Post autor: legosamigos »

Widzę, że Karwik zaczyna kolejną ciekawą akcję samochodów PRL-u oraz byłego Związku Radzieckiego :) Te autko zawsze jakoś będzie mi się kojarzył z milicją. Kolejny bardzo udany Twój model
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#9 Post autor: Maciej Drwięga »

Bardzo fajny i jak już wspomniano, rozpoznawalny. Mnie ujął kogut i ujęcie "3/4" od tyłu. Nie wiem, czy da się to zrobić inaczej, ale te kafle 1x2 z przodu bardzo mi przeszkadzają, bo przytłaczają całą sylwetkę. Tam powinien być jakiś "trójkącik" i o wiele wyżej kończący się.

Tak ogólnie - super :) Fajne uzupełnienie kolekcji.

Tak przy okazji - UAZ i doskonałość to duże uproszczenie dyktowane sentymentem chyba :) Masakra jakościowa choć, oczywiście, mając imadło, palnik i kilka innych narzędzi ślusarskich można dorobić większość części ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

I bez opisu od razu widać co to za auto. Kiedyś nawet takim jechałem :-)
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#11 Post autor: V1 »

Przedni zwis to jedna z rzeczy, których nie udało mi się lepiej zrobić. Próbowałem na różne sposoby i za każdym razem nie było jak zamocować reflektorów.
Nie wydaje mi się, żeby dobrym pomysłem było zrezygnować z trzech kropeczek - myślę, że dobrze udają te trzy dolne wloty powietrza. A żeby podnieść zderzak, trzeba by je usunąć, a także wywalić 2 boczne kafle. Kiedy wpadnie mi do głowy sensowny pomysł - zbuduję nową wersję.

Antena naturalnie koszerna - cięgno flexa włożone w odcinek przewodu.

Kino Moskwa się buduje - na razie jest przednia ściana z wejściem, obecnie buduję podstawę.

Pewnie, że 'radziecka doskonałość' to nie to samo, co 'doskonałość'. W naszym bloku musiał być używany właśnie on i właściwie nie miał konkurentów.
Ale miał też wiele zalet, jak poruszanie się w terenie, ładowność, wspomniana przez Ciebie łatwość naprawy, czy sam fakt, że w ogóle był :)

Lusterko z łapki - nie wiem, czy to mój pomysł, ludzikowe łapki są w tak powszechnym użyciu jako mocowania czegokolwiek, że nie ma co się nad tym zastanawiać.

Dziękuję za uwagi.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#12 Post autor: Misterzumbi »

I ja zmontowalem przod zeby "se zobaczyc" czy rzeczywiscie nieda sie tego zwisu zwisnac. Nie wiem czy sie nieda, ale nie wpadlem na lepszy pomysk, a w realu jakos nie przeszkadza. A ze nie przeszkadza, to i kropki zostawilem, bo zderzak musi byc gdzie jest.

Ale wymienilem wszystkie czarne na grille co dodalo w przedzie bardzo duzo "detalu" i wywalilem te progi, czy to drugie cos dalo bede wiedzial jak zmontuje kola i postawie...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ