[MOC] Muscomorpher

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

[MOC] Muscomorpher

#1 Post autor: spacelord »

Witam. Przedstawiam następny pojazd. Jest to pojazd bliżej niesprecyzowanych obcych, którzy upodobali sobie takie kształty statków. Leżakuje już ponad tydzień bez zmian więc pora go przedstawić ;)

Ogólnie najmniej jestem z przodu zadowolony, ale mój inny pomysł na niego wymaga całkowitej przebudowy - a wtedy mogłoby mi się nie doczekać realizacji w sensownym czasie jako, że już ciekawsze MOCe mam w budowie... Ludzik bez kasku - bo z kaskiem się nie mieścił... Na zdjęciach nie ma - ale kabina się otwiera normalnie (przód się trochę odchyla).

Na ludzika proszę mało marudzić ;) - bo niewiele ich mam poza CS-owymi, starałem się dobrze dobrać ;P

Przedstawiam Muscomorphera:
Obrazek
Obrazek

Dodatkowe zdjęcia:
- z boku: TUTAJ
- z przodu: TUTAJ
- galeria BS (po upublicznieniu, całe 6 zdjęć): TUTAJ

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Ale fajny... jakiś taki.. aż by się chciało na półce postawić... IMHO dużo lepszy niż pojazdy obcych z Galaxy Squad.
Ostatnio zmieniony 2014-02-26, 11:28 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Na miniaturce myślałem, że to mucha, choć pojazd kosmiczny w kształcie muchy jest chyba mało aerodynamiczny. Mówisz, żeby nie marudzić na ludzika, ale nie wiem czy dobrze widzę, bo tam chyba siedzi The Monster. Chyba, że się mylę ;)
Ostatnio zmieniony 2014-02-26, 11:39 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Pojazd kosmiczny, nie musi być aerodynamiczny - w głębokim kosmosie siły tarcia są znikome ;), natomiast jeśli to pojazd typu przestrzeń - planeta, to też w sumie zależy od napędu w atmosferze. W tym wypadku optowałbym za "śmigłowo - odrzutowym".

A samo tarcie - to w sumie też kwestia wytrzymałości materiałów, no i ich "składalności". Skoro my mamy pojazdy o zmiennej geometrii skrzydeł, to pewnie i te "nogi" się mogą złożyć.
Ostatnio zmieniony 2014-02-26, 12:10 przez Szerszen, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

gamer
Posty: 36
Rejestracja: 2014-02-23, 12:38
Lokalizacja: Kraków

#5 Post autor: gamer »

Zresztą mówimy o pewnej fantastyce, większość, jeśli nie wszystkie, pojazdy kosmiczne prezentowane w filmach sf, są źle zaprojektowane z czysto technicznego punktu widzenia.

Jak dla mnie, bardzo udana konstrukcja. :)
Szerszen pisze:dużo lepszy niż pojazdy obcych z Galaxy Squad.
To samo pomyślałem. :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#6 Post autor: spacelord »

Szerszen pisze:aż by się chciało na półce postawić...
No przyznam, że jak tak stoi obok (akurat na ziemi) to fajnie się prezentuje - a bardzo dużo się namęczyłem ze zrobieniem zadowalających zdjęć (ale pewnie praktyka czyni mistrza...)
gamer pisze:Szerszen napisał/a:
dużo lepszy niż pojazdy obcych z Galaxy Squad.
No nie wiem... pod względem dopracowania na pewno nie - dłubanie przez 8h dziennie (tak myślę) daje lepsze efekty niż kilkanaście wieczorów po max jednej godzinie... Ale kształt nawet wyszedł udany ;)
legosamigos pisze:Mówisz, żeby nie marudzić na ludzika, ale nie wiem czy dobrze widzę, bo tam chyba siedzi The Monster. Chyba, że się mylę ;)
Mylisz się ;) Ludzik jest poskładany tylko z zestawu Space Police - głowa złoczyńcy jest w miejscu głowy policjanta. Wrzuciłem zdjęcie żeby można było pomarudzić i o to: TUTAJ

Co do aerodynamiki to nie przejmowałem się tym. Obcy dysponują zaawansowaną technologią - jak trzeba szybko lecieć to włączają sobie pole siłowe (teleportacji jeszcze nie odkryli więc muszą czymś latać) ;P Ogólnie - w ogóle moim celem nie była "realistyczność" konstrukcji, tylko takie relaksujące budowanie (chciałem użyć w końcu ciemno zielony kolor)...

Dzięki za komentarze :)

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: zen535i »

Od razu mi się przypomina "modliszka" z insektoidów starych :)
Piwo moje paliwo;)

ODPOWIEDZ