[MOC] Samolocik mini

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

[MOC] Samolocik mini

#1 Post autor: Szerszen »

Trochę większy niż skala mikro, ale też nie mogę uznać aby był pełnoskalowy. Jak już zbudowaliśmy z synem czołgi i chwilę odsapnęliśmy, wpadł mi do głowy pomysł na taki prosty samolocik. W całości oparty jest na częściach z zeszłorocznych woreczków.

W sumie najmniej zadowolony jestem z kabiny - po pierwsze jest ruchoma, co może jeszcze i by uszło, gdyby ta ruchomość była w pełni kontrolowana, a nie "wydarzała się" w ramach przechyłu, podczas zabawy, po drugie, mimo moich starań, kiepsko trzyma krztałt, nawet jak na tą skalę, ale nie miałem pomysłu na lepszą, a gołe belki wyglądały też nieładnie.

Obrazek Obrazek Obrazek
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Jak na technicowa umownosc bardzo fajny samolot. Moglby trafic na rynek jako impuls, cos w stylu motorkow z lat 90.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#3 Post autor: legosamigos »

Zmieniłbym parę rzeczy, a mianowicie wywaliłbym te zębatki i jako koła, i jako silniki. Dałbym normalne koła i wstawił jakieś małe śmigła. Poza tym brakuje ogona pionowego i ostatnia rzecz, to kolor, bo ni jak żółty pasuje do tego samolotu ;)
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#4 Post autor: Szerszen »

Legosamigos no własnie chodziło mi o wykorzystanie tylko tych elementów, które jakiś czas temu przywędrowały w woreczkach technicowych - stąd użycie kół i śmigieł jako zębatek.

Na pionowy statecznik trochę zabrakło mi pomysłu, ale... jest to do rozważenia. Niestety "skrzydeł" w innym kolorze nie posiadam.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#5 Post autor: spacelord »

Mi osobiście nie podobają się modele technic bez żadnej "funkcji"... nie dało się tu czegoś wymyślić? (jakby tak przy np jeżdżeniu kręciło mu się śmigło z przodu, albo prościej na górze i wtedy na helikopter go przerobić? ...)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#6 Post autor: Szerszen »

Nie wiem, czy to możliwe... ale challenge accepted.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ