[MOC] Plac Sator

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Plac Sator

#1 Post autor: zgrredek »

Za tydzień minie równo cześć lat od kiedy opublikowałem tu swoją dioramę [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=5736]Na Rynku[/URL]. Był to mój drugi MOC i pomimo wielu mankamentów jakimś cudem udało mi się zdobyć tytuł MOC-a miesiąca. Były to czasy, kiedy miałem tylko klocki odziedziczone po dzieciach i nie wiedziałem jeszcze, ze istnieje BrickLink. Zbudowane MOC-e musiałem rozebrać, żeby móc zbudować coś następnego. Po sześciu latach sytuacja przedstawia się dużo lepiej i pomyślałem jakiś czas temu, że może byłoby fajnie odbudować ten Rynek poprawiając wszystkie niedoróbki.
No ale tak jest od dłuższego już czasu, że czego się nie dotknę to wychodzi mi Świat Dysku.
No i zamiast tamtego Rynku wyszedł mi inny rynek - Plac Sator.
Znawcy Świata Dysku rozpoznają tu kilka postaci. Nieznawcy będą się dziwić wielu rzeczom. A jak się zdziwią to niech pytają - zostaną oświeceni.
Jest tu umieszczonych kilka scenek wziętych z tego starego Rynku, tak z sentymentu, a nie dlatego, że mi zabrakło pomysłów.

Obrazek

Daję deeplinki, bo galeria jeszcze niepubliczna:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I galeria na Flickr: http://www.flickr.com/photos/38463026@N ... 076999114/
Ostatnio zmieniony 2014-02-16, 20:52 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#2 Post autor: legosamigos »

Bardzo kolorowa praca i dużo się dzieje. Można by powiedzieć, że ruch jak na targowisku. Jednak praca bardzo mi się podoba
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#3 Post autor: Johan »

Fenomenalna praca! Ankh-Morpork jak żywe. Postaci rzeczywiście rozpoznawalne, choć pewnie wiele przegapiłem w tym tłumie.

Mam nadzieję, że będzie do obejrzenia na którejś wystawie.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

Widziałem na żywo - zdjęcia nie oddają tego, że to naprawdę sporej wielkości dioramka.
Świat Dysku jest mi kompletnie obcy, nie mniej jednak praca mi się podoba. Fajna fontanna, fajne detale tu i tam - sadzenie roślinek, stragany czy decha uwieszona na szyi minifiga (http://www.brickshelf.com/gallery/zgrre ... tor_52.jpg).

To, co można by było próbować zmienić, to elewacje budynków - może coś budowanego cegiełkami nowymi albo płytkami 1x2 (nie muszą być czerwone). Ale to tylko takie tam moje marudzenie :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#5 Post autor: zgrredek »

Johan pisze:Postaci rzeczywiście rozpoznawalne, choć pewnie wiele przegapiłem w tym tłumie.
Nie ma ich dużo. Konkretnych postaci jest zaledwie dziewięć.
Johan pisze:Mam nadzieję, że będzie do obejrzenia na którejś wystawie.
Pyrkon, Brwikon, Warszawa... Dalej moje plany nie sięgają.
Maciej Drwięga pisze:To, co można by było próbować zmienić, to elewacje budynków - może coś budowanego cegiełkami nowymi albo płytkami 1x2
Budowałem z tego co miałem w domu i o ile mury Niewidocznego Uniwersytetu były rozmyślnie budowane z klocków, to w kamieniczkach można by było dać więcej płytek. I pewnie dam ich więcej przy budowaniu kolejnych ulic.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Ojej... Jutro obejrzę dokładnie i napiszę więcej. Na razie tylko wstępnie: przepiękne!
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#7 Post autor: Szerszen »

Mnie urzekł skrytobójca, ale to po prostu ten typ tak ma. Nie wiem czy ŚMIERĆ nie powinien mieć dłuższego płaszcza.

Ach no i Dibbler sprzedający g... znaczy paszteciki ze swojej tacy.
ale tak czy inaczej praca robi niesamowite wrażenie.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#8 Post autor: Cevillus »

Fajnie że powróciłeś do swego drugiego MOCa. Po zdjęciach widzę że na "rynku" dużo się dzieje. Mam nadzieję że makietę obejrzę dokładnie na którejś z wystaw Pyrkon, Brwikon, Warszawa :)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#9 Post autor: Dronka »

Szerszen pisze:Mnie urzekł skrytobójca, ale to po prostu ten typ tak ma. Nie wiem czy ŚMIERĆ nie powinien mieć dłuższego płaszcza.

Ach no i Dibbler sprzedający g... znaczy paszteciki ze swojej tacy.
ale tak czy inaczej praca robi niesamowite wrażenie.

No do tego jeszcze sierżant Colon i kapral Nobbs. Poznałam jeszcze pannę Weatherwax z Esmeralda (?) i pana Modo, ogrodnika. Więcej niestety nie rozpoznałam.

A co do samej pracy to robi wrażenie i podejrzewam, że na żywo zrobi ona jeszcze większe bo ciężko na zdjęciach wszystko dostrzec.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Szerszen pisze:Nie wiem czy ŚMIERĆ nie powinien mieć dłuższego płaszcza.
Na pewno, ale nie miałem więcej płaszczy.
Dronka pisze:No do tego jeszcze sierżant Colon i kapral Nobbs. Poznałam jeszcze pannę Weatherwax z Esmeralda (?) i pana Modo, ogrodnika. Więcej niestety nie rozpoznałam.
No to jeszcze ze cztery postacie zostały Ci do odgadnięcia. Choć niektórzy doszukują się tam postaci przeze mnie niezamierzonych.

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#11 Post autor: Legofan »

Wreszcie znalazłem czas by pooglądać to cudo.
Niesamowite to jest. Aż słyszę ten cały gwar, który musi tam panować. Aż trudno trochę całość ogarnąć.
Bardzo ładnie wyglądają te małe kamieniczki. Zdjęcia z nimi w tle są bajeranckie. Ale nie ma chyba zdjęcia ciemnozielonej kamieniczki? Ciemnoszare mury, wieża też bajeczne (dachy rządzą).
Świetny pomysł na czosnek. Jedna z najlepszych wg mnie scenek to ta z tragarzem i damą :).

Marecki
Posty: 11
Rejestracja: 2010-02-10, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Marecki »

Czy tu jest Marchewa: http://www.brickshelf.com/gallery/zgrre ... tor_22.jpg?
Świetnie wyszedł Terry Pratchett. :)
Ogólnie w pracy czuć ducha tego miasta. :)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#13 Post autor: spacelord »

Fajna praca. Widać że dużo się dziej - ale konkretne scenki i postacie pewnie najlepiej docenią Ci którzy nie pozapominali książek jeszcze (jak ja)... Te ciemno szare mury trochę ujmują kolorów, ale może mi się tylko zdaje - bo ogólnie mocno kolorowo jest.
Próbowałem sobie poprzypominać trochę postaci bo sporo tego się naczytałem - ale chyba już zbyt dawno - bo mi samemu tylko śmierć przyszła do głowy, ale kojarzę postacie wymienione w komentarzach...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#14 Post autor: zgrredek »

Legofan pisze:Aż trudno trochę całość ogarnąć.
Też miałem problem, żeby to ogarnąć. Przy robieniu fotek. I przez to kilku fotek brakuje. Np zielonej kamieniczki. Brakuje też Biblioteki i domku ogrodnika.
Legofan pisze:Bardzo ładnie wyglądają te małe kamieniczki.
Kamieniczki wyszły małe... przez przypadek. Zacząłem budowę od Niewidocznego Uniwersytetu. Jak potem zbudowałem pierwszą kamieniczkę ze standardowymi oknami, to wyszła mi za duża w porównaniu do Uniwersytetu. Dlatego musiałem wymyślić dla nich nową skalę.
Marecki pisze:Czy tu jest Marchewa:
Nie, Marchewa byłby wyższy. To jest sierżant Colon i kapral Nobby Nobbs.
Marecki pisze:Świetnie wyszedł Terry Pratchett. :)
Brawo za spostrzegawczość.

Dziękuję za wszystkie komentarze.

lilath
Posty: 19
Rejestracja: 2012-02-09, 21:06
Lokalizacja: Warszawa - Łomianki
brickshelf: lilath

 

#15 Post autor: lilath »

Mi akurat "Złodziej Czasu" ukradł 2 dni i kiedy zobaczyłam nazwę MOCa to myślałam że już mi na głowę coś od tego Pratchetta padło.. Cieszy oko, nie ma to tamto!!
Mam klocki i nie zawaham się ich użyć!

ODPOWIEDZ