[MOC] Ferrari 458 GT2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1428
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#16 Post autor: Mestari »

Genialny! Do tego świetne zdjęcia, szczególnie te z tankowaniem :)

Jetboy

#17 Post autor: Jetboy »

Czy dobrze widze że te 4 XLe sa podłączone do jednej wieży, a co za tym idzie jednego batboxa?

Awatar użytkownika
Kid_A
Posty: 38
Rejestracja: 2012-10-04, 11:06
Lokalizacja: Brzesko
brickshelf: KidA

 

#18 Post autor: Kid_A »

Cudna jest, mniamuśna. :) Zdecydowanie trzeba pomyśleć nad jakąś tapetą z Twoją Ferką w roli głównej, bo nadaje się do tego jak mało który model. Świetnie, że praca i serce włożone w budowę przez Ciebie dały tak powalający efekt. Gratuluję!
Waler93 pisze: Ja bym tutaj wepchnął dwa silniki RC wraz z modułem RC i pilotem na fale radiowe a nie podczerwień. Zasięg byłby zdecydowanie lepszy, prędkość autka większa oraz przyjemność z jazdy nieporównywalna do IR.
Racja - 2 silniki RC z redukcją 3:1, może 4:1 powinny udźwignąć tak ciężki model. Niemniej obecny układ napędowy tak czy siak robi wrażenie. Jestem ciekawy konstrukcji sprzęgła.
Waler93 pisze: Dlaczego te auta mają żółte światła (chodzi o przednie) zamiast zwykłych białych bądź ksenonowych? Jaką to daje różnice? I dlaczego w dzień również jeżdżą na światłach? Przecież to tor, nie droga publiczna że jest obowiązek.
Żółte pokrywy świateł są oznaczeniem klasy wyścigowej GT. Co do drugiego pytania - kiedyś tłumaczyli to na Eurosporcie przy transmisji Le Mans, teraz nie pamiętam o co tu chodzi. :>
Ostatnio zmieniony 2014-04-16, 13:38 przez Kid_A, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#19 Post autor: Chrupek »

No panie, zbieram szczękę z podłogi... miazga. Model wygląda po prostu kapitalnie!
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Freeman555
Posty: 21
Rejestracja: 2009-10-29, 18:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20 Post autor: Freeman555 »

Spadłem z krzesła, czekam na film!

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#21 Post autor: RacingFan »

Bardzo mi miło czytać aż tak dużo słów uznania. Bardzo przyjemne uczucie czytać tak pozytywne komentarze. Cieszę się, że mogłem pokazać coś, co się Wam podoba. Dziękuję.
wallyjarek pisze:Zdjęcia robiłeś na Torze Poznań?
Tak. Większość zdjęć wykonana jest na prostej startowej Toru Poznań, niektóre zaś na torze kartingowym, który jest częścią dużego toru.
SERVATOR pisze:A czy nie myślałeś żeby na tylne światło zamiast tego co chciałeś dać (trans red) dać trans-neon orange
Szczerze mówiąc nie myślałem o takim rozwiązaniu. Najbardziej zależało mi na tym aby zachować układ kolorów biały + czerwony.
Jetboy pisze:Czy dobrze widze że te 4 XLe sa podłączone do jednej wieży, a co za tym idzie jednego batboxa?
O widzisz, słuszna uwaga. Zdjęcia zrobione zostały jeszcze przy starym napędzie z 8 mediumami. Obecnie jest 4 XL. Battery Box'y są dwa i każdy zasila osobną wieżę, a każda wieża po dwa XL'e, dodatkowo jedna zasila servo.
Kid_A pisze:Jestem ciekawy konstrukcji sprzęgła.
Jak galeria na Brickshelf się upubliczni będzie można zobaczyć jak sprzęgło wygląda, a zamierzam też wrzucić na YT w osobnym filmiku jak działa. Gdy będzie gotowy dam znać w temacie. Powoli kończę schemat układu napędowego w LDD jak skończę to również zamieszczę.

Waler93
Nigdy nie miałem nawet w ręku modułu RC. Ale znając osiągi RC na podstawie czyichś konstrukcji, w pełni się zgadzam, że RC jest najlepszym wyjściem w tego typu modelu, zarówno pod kątem dostarczanej mocy i precyzji sterowania. Szkoda, że są takie drogie i trudno dostępne, choć w przyszłości zamierzam kupić moduł i coś zbudować.

Co do stosowania żółtych świateł w wyścigówkach GT. To pochodzi z wyścigów długodystansowych - Endurance, a zwłaszcza z wyścigów 24-godzinnych, np 24H Le Mans. Żółty kolor tych świateł akurat nie ma żadnego znaczenia dla samego kierowcy, ale ma ogromne dla sędziów wirażowych (takich jak ja na Torze Poznań). Owszem, tak jak napisał Kid_A żółte światła są tylko dla klasy aut GT i celowo mają je wyróżnić, ponieważ 24-godzinny wyścig np. Le Mans zaczyna się o 15:00 w sobotę a kończy o 15:00 w niedzielę i część wyścigu trwa w nocy. W tym wyścigu ścigają się 4 klasy - LMP1, LMP2, GT Pro i GT Am. W nocy obsługa toru widzi tylko świecące punkty zbliżające się do danego jej stanowiska. Nie byliby w stanie (bez różnicy w kolorach świateł) ustalić czy zbliżają się dwie GT czy np. GT i LMP1 (LMP1 jest najmocniejsza) i nie mogliby odpowiednio ostrzegać niebieską flagą zawodników, którzy zaraz będą dublowani, a to może skończyć się poważnym wypadkiem, np. takim

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#22 Post autor: blizzard »

Naprawdę fantastyczne jeździdełko, przód oddany świetnie.
Podziwiam

Awatar użytkownika
Kid_A
Posty: 38
Rejestracja: 2012-10-04, 11:06
Lokalizacja: Brzesko
brickshelf: KidA

 

#23 Post autor: Kid_A »

Gdy się człowiek w nocy nudzi... to operuje celnością godną mistrza olimpijskiego. Postanowiłem poprzeglądać galerię BS po numerach zdjęć. Pierwsza losowo wybrana liczba okazała się perfekcyjnym strzałem i dowiedziałem się, jak wygląda sprzęgło. :)

Drugi strzał też był ok, choć cel został obrany jeszcze za dnia. michal_forest, o ile nie jestem zaskoczony budową sprzęgła, jestem przerażony tym, jak skutecznie jeden z nas operuje telepatią na odległość. Nie wiem tylko który, ale zaiste, jest to ciekawe zjawisko. :P

rafson777
Posty: 58
Rejestracja: 2012-05-07, 09:51
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: rafson777 »

Ja chcę go mieć!!! Masz do niego instrukcję i listę potrzebnych części? Jeśli nie to musisz je koniecznie zrobić!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#25 Post autor: Waler »

michal_forest, człowiek całe życie się uczy :) Myślałem, że te żółte światła mają za zadanie mniej męczyć wzrok kierowcy lub zapewnić lepszą widoczność np. pasów na torze. W takim razie skoro startuje kilka klas jednocześnie to czy mają one jeszcze inne odcienie świateł?

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#26 Post autor: zen535i »

jest naprawdę niezły:) < opis a model jeszcze lepszy ;)> szkoda że nie ma filmiku , wszyscy czekamy do świąt :)
Piwo moje paliwo;)

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#27 Post autor: RacingFan »

Waler93 pisze:W takim razie skoro startuje kilka klas jednocześnie to czy mają one jeszcze inne odcienie świateł?
Pod kątem koloru świateł przednich wydzielono ogólnie klasę GT od LMP, bo pomiędzy nimi różnica jest największa. Ale oprócz tego stosuje inne oznaczenia świetlne m.in podświetloną tablicę z symbolem klasy GT Pro, GT Am, LMP1, LMP2, diody na drzwiach (tutaj są stosowane inne kolory)

EDIT: Galeria Brickshelf jest już dostępna
Ostatnio zmieniony 2014-04-18, 09:15 przez RacingFan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MarcinMK
VIP
Posty: 421
Rejestracja: 2013-11-01, 16:24
Lokalizacja: Kołobrzeg
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#28 Post autor: MarcinMK »

Świetny opis, piękne zdjęcia i bardzo fajny, ładnie zrobiony model. Widać, że naprawdę Ci zależało. Jak już wcześniej napisane, z tyłu jako światła przydałyby się czerwone okrągłe trans 3941 i po środku przezroczyste 1x1. Jeśli będziesz chciał je wymienić to możemy razem zamówić na BL, ja także potrzebowałbym kilka. Piękny model, ładnie wyglądałby obok 8653, tak sobie pomyślałem...
1971

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#29 Post autor: RacingFan »

Tak wygląda stary i nowy układ napędowy Ferrari. Rozszerzenie plików .lxf

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#30 Post autor: 3dom »

A na rendery jest szansa? ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... &#128038;&#128038;&#128038;
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ