[MOC] Ferrari 458 GT2

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Pointer30

#46 Post autor: Pointer30 »

Kapitalny model, ale dla mnie chyba najlepsze są zdjęcia.
Włożyłeś w to wiele zapału. Tak trzymaj !

Awatar użytkownika
OmenGda
Posty: 873
Rejestracja: 2007-02-05, 21:58
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: OmenGda

 

#47 Post autor: OmenGda »

Hmmm tak wracając do tej prędkości maksymalnej, sprawdziłem model napędu w ldd i...
... jestem trochę zaskoczony pewnymi rozwiązaniami. Jakby zminimalizować ilość zębatek i knoby zamienić na zębatki, śmiało by można zmienić przełożenie i zyskać na prędkości :)

A no i ciekaw jestem jak bboxy są wyjmowane z niego.
A co do napędu widziałem, jak do jednej wieży są podpięte są 4 kable. Czy to znaczy, że 4 napędowe xl'e masz wpięte w jednego bboxa?
Ostatnio zmieniony 2014-07-12, 14:06 przez OmenGda, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie jest sztuką trafić w muchę przednią szybą...
Sztuką jest, zrobić to boczną!

Max_McKayf
Posty: 8
Rejestracja: 2014-09-07, 12:20
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Proszę uzupełnić
Kontakt:

 

#48 Post autor: Max_McKayf »

Konkretnie mnie zatkało gdy zobaczyłem zdjęcia @_@ pomijam już oczywistość że jest przepiękny. Ja go chce! :D

Awatar użytkownika
ELEMENT
Posty: 542
Rejestracja: 2013-12-30, 15:14
Lokalizacja: Poznań/Yorkshire
brickshelf: PP-ELEMENT

 

#49 Post autor: ELEMENT »

Może odgrzewam... Ale nie myślałeś żeby zrobić do tego instrukcje? U nas może nie za bardzo, ale na świecie ludzie kupują takie czasami nawet po 15-20 euro. Do rozważenia.

Zupełnie szczerze proponowałbym również wrzucenie tego na Ideas. Nie jestem fanem wrzucania tam czegokolwiek, ale to jest moim zdaniem świetne + LEGO i Ferrari mieli już umowy i pewnie by się dogadali.
Ostatnio zmieniony 2014-12-08, 22:19 przez ELEMENT, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
RacingFan
Posty: 112
Rejestracja: 2010-01-11, 17:13
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: koziol198989

 

#50 Post autor: RacingFan »

Wykonanie instrukcji jest niemożliwe, ponieważ model jest od dawna w częściach, a nie pamiętam jak był złożony w środku, przy czym jeszcze tam było sporo do poprawy (nie miał wnętrza kabiny i był strasznie wolny).

Na Ideas mogę wrzucić, ale chyba tylko żeby się pochwalić, ponieważ model posiadał wiele już nie produkowanych części i masę elektryki, gdyby to miało być zestawem, to by chyba kosztowało ze 3000 zł. Nawet jako AFOL i fan wyścigów, tyle bym nie wydał.

ODPOWIEDZ