[MOC] greycastle

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szygalew
VIP
Posty: 1578
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

[MOC] greycastle

#1 Post autor: Szygalew »

Witam wszystkich!
Przedstawiam swój drugi moc.Ot,zameczek z dziedzińcem,troszkę na zboczu,a troszkę nie.
Budowałem długo,więc się trochę zakurzył,chcąc zaradzić temu użyłem sprężonego powietrza i narobiłem więcej bałaganu.. Tu i ówdzie widać nalot,z którym,mimo starań,nie poradziłem sobie.Zresztą,nie tak dużo go... W każdym bądź razie proszę o rozgrzeszenie.

Podłoże zamku,na marność którego zwracano mi słusznie uwagę przy pierwszym mocu, znacznie się poprawiło, tj. starałem się wyeliminować ten niedostatek w niniejszej pracy. Wiem,że inny może-niedostatek pozostał. Chodzi o ogólną przewagę szarego.Tak się stało,że u zarania mojego "briklinkowania" wziąłem na cel klocki w kolorze dbg, na razie więc muszę z nich budować :-);nie są w końcu takie najgorsze.Aby trochę złamać monotonię dbg dodałem sporo dark grey, a i brązów i zieleni jest niemało.
Zamek spoczywa na 48x48, w kilku miejscach potrzebne było delikatne wyjście poza jej obręb. Zużyłem nań około 4160 klocków.
Jeśli chodzi o wnętrza... Minifig, tudzież ludzik czy chłopek mógłby bez przeszkód pospacerować po całym zamku, gdyby dało się rękę wcisnąć; innymi słowy, przejścia między częściami zamku są. Jest też połączenie między zamkiem, a minigrotą zlokalizowaną na zboczu. Tylko jedną ściankę zrobiłem uchylną i tam też zasygnalizowałem wnętrze wstawiając zegar i stolik.
Życzę miłego oglądania.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Oto link do galerii:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=542590

Awatar użytkownika
Durzy
Posty: 1113
Rejestracja: 2014-02-23, 12:37
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#2 Post autor: Durzy »

Szygalew, bardzo klimatyczny i ładny, jednak nie mogę znaleźć studni, a bez niej, żaden zamek nie przetrwa. Trochę dziwią mnie też te walające się rudy srebra przed wejściem, dziwne że nikt ich nie zwinął zastępując zwykłymi kamieniami. Muszę przyznać, że dachy Ci bardzo ładnie wyszły!

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Bardzo fajna i klimatyczna praca. Podoba mi się szczególnie pomysł na wieżę.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#4 Post autor: blizzard »

Bardzo fajne.
Jest gęsto - a to lubię :)

Awatar użytkownika
kobalt
Posty: 183
Rejestracja: 2014-02-25, 10:52
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kobalt

 

#5 Post autor: kobalt »

Jak dla mnie śliczniutkie - zwłaszcza wieża.
Brakuje mi tylko "ruchu w interesie" - na zdjęciach widzę maksymalnie dwóch zbrojnych + sporadycznie smocza gadzina :)

Szygalew
VIP
Posty: 1578
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#6 Post autor: Szygalew »

Masz rację Kobalt!Jakoś mi wyleciała z głowy kwestia minifigów... A smoka synek chciał na zdjęciu.

zen535i
Posty: 152
Rejestracja: 2013-08-11, 16:19
Lokalizacja: Radomsko, Wieluń
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#7 Post autor: zen535i »

super: bardzo podoba mi się wieża i sposób przedstawienia muru z tych różnych klocków:) . Sam jestem w trakcie budowania zamku , jednakże mam mało czasu i są to raczej zrywy budowlane niż codzienne przysiądnięcie dlatego zamek rodzi się już z pół roku .
Aha : przydałoby się oflagować zamek :)
Piwo moje paliwo;)

Szygalew
VIP
Posty: 1578
Rejestracja: 2012-10-04, 11:05
Lokalizacja: Tczew
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#8 Post autor: Szygalew »

Nawet bym i porobił to wszystko,tzn. studnię,"ruch w interesie",oflagowanie.. i wiele innych,odnośnie czego będą,mam nadzieję,sugestię. Tyle, że już poukładałem zamek do pudełek. Może niepotrzebnie tak szybko...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Widac znaczny progres w porownaniu z praca z ubieglego roku. Powinienes czesciej publikowac ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ