[MOC] Tachikoma v.0.5

Dział przeznaczony na dyskusje i prezentacje gier planszowych, bitewnych (Brikwars etc.), rpg i innych z użyciem produktów LEGO.

Moderatorzy: Szerszen, Mod Team, Szerszen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 914
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[MOC] Tachikoma v.0.5

#1 Post autor: Johan »

Dzień dobry wszystkim

Niedawno zacząłem oglądać serial anime "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex" i mnie wcięło. Lubię cyberpunk, szczególnie dobrze zrealizowany, i ten serial idealnie trafił w moje gusta. Po prostu nie mogłem się oderwać, aż obejrzałem wszystkie odcinki, do których miałem dostęp. Teraz nie mogę się doczekać na pozostałą połowę, a w międzyczasie postanowiłem sobie złożyć Tachikomę, czyli miniczołg kierowany przez SI, które są jednymi z bohaterów drugoplanowych serialu. Szybko jednak okazało się, że nie dam rady skonstruować z klocków które mam nóg w kolorze niebieskim tak, aby mnie satysfakcjonowały. Za to w Dark Orange udało się. A skoro zmieniłem już kolor, to wprowadziłem w projekcie kilka innych zmian, i efekt końcowy mocno odbiega od oryginału. Nic to, jak kupię potrzebne części zbuduję wierną wersję, również kolorystycznie, a na razie mam wersję 0.5:

Obrazek

W międzyczasie uznałem, że ten czołg świetnie się nadaje do wykorzystania w Brikwarsach, a z pozostałych po budowie slope'ów skleciłem do kompletu drona. Ciekawostka: na poniższym kadrze znajdują się wszystkie klocki w kolorze Dark Orange jakie posiadam:

Obrazek

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania!
Ostatnio zmieniony 2014-04-21, 17:26 przez Johan, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2 Post autor: SERVATOR »

Ooooooo takie figurki w grach, to ja lubię :)
Czekam na rozszerzenie armii.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#3 Post autor: Szerszen »

Ulala... coś czuję, że najbliższe rozgrywki mogą być ciekawe.
Nawet mimo innego koloru, czołg wyszedł fajnie. Dron też. Pozwolę sobie przenieść temat do działu BrikWars, z zostawieniem linku w zewie przyszłości.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#4 Post autor: spacelord »

Oglądałem Ghost in the shell ale dawno temu i niewiele pamiętam już... Bardzo fajny MOC wyszedł ale jako wersja legowa orygianłu to jednak za dużo różnic... Na nogach byłby pewnie leszy, ale taki też fajny, kolory fajnie pasują, i w takiej skali można by powalczyć żeby jeszcze kilka studów mniej było...

ODPOWIEDZ