[ ODDZIAŁ] European Federation Army

Dział przeznaczony na dyskusje i prezentacje gier planszowych, bitewnych (Brikwars etc.), rpg i innych z użyciem produktów LEGO.

Moderatorzy: Szerszen, Mod Team, Szerszen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

[ ODDZIAŁ] European Federation Army

#1 Post autor: Johan »

SERVATOR pisze:Ooooooo takie figurki w grach, to ja lubię :)
Czekam na rozszerzenie armii.
Mówisz i masz.


Skoro postanowiliśmy zwiększyć rozmiar brikwarsowych armii do 150 punktów (a w niedalekiej przyszłości może i bardziej) uznałem, że warto spróbować czegoś nowego. Nie znaczy to oczywiście, że zrezygnowałem z klimatów sci-fi. Raczej zmieniłem lśniące białe pancerze kosmicznych marines na brudne mundury piechociarzy. I tak powstała Armia Federacji Europejskiej (A-FE!).

Obrazek
Armia na 171 punktów. Na 150 wystawię bez jednego bohatera i jednego strzelca.

Settingu nie ma, bo w świecie Brikwars jakiekolwiek realia tracą aktualność już przy następnej rozgrywce. W końcu walczą tam ze sobą orki, krasnoludy, Sithowie i każdy inny, kto akurat się pojawi. Za to opowiem co nieco o poszczególnych oddziałach. O maszynach bojowych można przeczytać [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22670]TUTAJ[/URL].

Bohaterowie
Obrazek

Od lewej: pułkownik Douglas McBadass i kapitan V. Pierre Dolain, czyli dowódca kompanii i jego prawa ręka.

Z punktu widzenia mechaniki nie ma się co obawiać pułkownika, nie ma nawet pancerza. Za to kapitan, o, to zupełnie inna bajka...


Ciężka piechota
Obrazek

Piechota szturmowa stanowi podstawową formację AFE. Drużyna sierżanta Kowalskiego to zaprawienie weterani, którzy (mam nadzieję) będą stanowić poważne zagrożenie na polu bitwy.


Milicja
Obrazek

Gdy wojenna zawierucha ogarnia jeden ze światów należących do Federacji, każdy człowiek zdolny nosić broń jest rzucany do walki. Takie pospolite ruszenie sprawdza się jako formacja pomocnicza regularnej armii, często utrzymuje porządek na tyłach lub prowadzi zwiad. Ta drużyna dowodzona jest przez kaprala Olafsona, rezerwistę.


Bonus: Legia Cudzoziemska
Obrazek

Nietypowa formacja AFE, w której służą ochotnicy obcych ras. I to głównie ras o niskim poziomie technologii, a od czasu Wojen Kolonialnych EuroFed chce taki stan rzeczy utrzymać. Dlatego też legioniści walczą prymitywną bronią białą i służą głównie jako mięso armatnie. Oczywiście śmiertelność jest bardzo wysoka, jednak mimo to ochotników jest wielu, powodowanych wizją przygody, chęcią dorobienia się, czy po prostu podwyższeniem standardu życia, choć na chwilę.



Wszystkie te jednostki skłądają się na armię 233 punktową, o ile nie pomyliłem się przy obliczaniu kosztu maszyn. Myślę, że będzie wspierała umiarkowanie ofensywny styl gry, szczególnie że większość piechurów pozbawiona jest pancerzy - ich główną nadzieją jest zmieść przeciwnika, zanim on zmiecie ich. Wyamywać się tu mogą maszyny, jednak również w ich przypadku stawiam bardziej na szybkość i uzbrojenie niż wytrzymałość.


Plany na przyszłość:

Chciałbym rozbudować ciężką piechotę o drugi pluton, być może zastąpić nim milicję. W tym celu będę polował na torsy Boby Fetta starego typu. Poza tym rozbudowa parku maszynowego: jakiś dropship, APC w odpowiedniej stylistyce, może mobilna wyrzutnia. No i oczywiście makiety, bo na czymś grać trzeba: w najbliższym czasie (może jeszcze przed Brwikonem?) mam w planach mały bunkier, potem może cały kompleks.


Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#2 Post autor: Szerszen »

Heh będzie ciekawie... mocno ciekawie.
Armia jak malowana.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#3 Post autor: Mestari »

A masz może jakieś zbliżenie na ten czołg w tyle? Wyglada zachęcająco :)

Awatar użytkownika
bacon
Adminus Emeritus
Posty: 1501
Rejestracja: 2012-07-26, 15:21
Lokalizacja: Piekary Śląskie

#4 Post autor: bacon »

Mestari pisze:A masz może jakieś zbliżenie na ten czołg w tyle? Wyglada zachęcająco :)
http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22670

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#5 Post autor: Johan »

Johan pisze:O maszynach bojowych można przeczytać [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=22670]TUTAJ[/URL].
;)

EDYTA: Ah, zbyt wolno...
Ostatnio zmieniony 2014-04-22, 20:18 przez Johan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6 Post autor: Mestari »

Dziękuję. Nie wiem jak to przeoczyłem...

Awatar użytkownika
SERVATOR
VIP
Posty: 3607
Rejestracja: 2013-11-08, 11:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: SERVATOR »

Całość ze sobą fajnie gra. Jedynie legia cudzoziemska zupełnie mi tu nie pasuje.
Lekko dopracowałbym też milicjantów. Fajnie byłoby gdyby mieli np. jakieś długie "skórzane" płaszcze. Przydałyby się im też jakieś pojazdy bazujące na samochodach/motorach z czasów obecnych (ale oczywiście odpowiednio postarzone).
Ogólnie bardzo przyjemnie się na to patrzy :)

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#8 Post autor: Szerszen »

Zachowaj tę wieżyczkę obserwacyjną. Jest super jako element makietowy - jeśli nie bezpośrednio na pole bitwy, to nawet jako oznaczenie bazy.
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#9 Post autor: Johan »

SERVATOR: pewnie pojazdy im dobuduję, jakieś pickupy z kaemami, ale za płaszcze podziękuję. Chcę, aby dowódca się wyróżniał jako jedyny w płaszczu.

Szerszen: Jasne, nie zamierzam jej rozbierać. I myślę że bezpośrednio na pole bitwy nada się w zupełności. Wezmę na pewno na Brwikon.

Swoją drogą fajnie mogą się sprawdzać na planszy zapory przeciwczołgowe: tylko piechota będzie mogła przejść, co może dać jej pewną przewagę nad pojazdami (a zasieki działałyby w drugą stronę). No i zapory można łatwo pobudować, potrzeba tylko 19 typowych klocków w typowym kolorze na jedną.
Ostatnio zmieniony 2014-04-23, 16:40 przez Johan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#10 Post autor: Szerszen »

Tak, poniewczasie zauważyłem również iż nie napomknąłem o zaporze - prosta a dodaje uroku, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wchodzimy powoli w "wojska zmechanizowane".
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

Awatar użytkownika
Sirius
VIP
Posty: 368
Rejestracja: 2012-09-09, 11:11
Lokalizacja: Olsztyn
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#11 Post autor: Sirius »

Fajnie się ten oddział prezentuje. Będę się musiał zmotywować żeby w najbliższych dniach wymyślić mu jakiś godnych przeciwników.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#12 Post autor: Ex3qtor »

Sirius pisze:Fajnie się ten oddział prezentuje. Będę się musiał zmotywować żeby w najbliższych dniach wymyślić mu jakiś godnych przeciwników.
+1 z mojej strony.

A skoro już - ten czołg wymaga pilota czy ma mózg?
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
Johan
VIP
Posty: 916
Rejestracja: 2013-05-28, 08:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Brak
Kontakt:

 

#13 Post autor: Johan »

Mózg. Pilota nie zmieściłem. To właśnie największy problem: jak takie coś liczyć? Dodać 4 punkty - koszt SI równy kosztowi najemnika? Czy może jako bohatera?

Awatar użytkownika
Szerszen
VIP
Posty: 1785
Rejestracja: 2012-03-30, 17:08
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Szerszen
Kontakt:

 

#14 Post autor: Szerszen »

To akurat jest rozpisane:
http://lego.netla.pl/sites/lego.netla.p ... WarsPL.pdf
Strona 38 ;)
Jeden klocek zgubię a drugi zepsuję. ;)

ODPOWIEDZ