[MOC] ERF E12 - bramowiec

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Cieślu
VIP
Posty: 1262
Rejestracja: 2009-04-13, 22:21
Lokalizacja: Karczew/Warszawa
brickshelf: cieslu12

 

#16 Post autor: Cieślu »

Miałem okazję zobaczyć go na żywo i bardzo mi się podoba. Ale widocznie kiepsko się przyglądałem bo wielu funkcji i detali nie udało mi się odnotować. Lubię konstrukcje w tym stylu, nie są ogromnych rozmiarów ale mają wiele funkcji w ładnym opakowaniu. Gratuluję :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie.
WIP:
Oshkosh MMRS
MAN F2000
Iveco Powerstar

Awatar użytkownika
makorol
Posty: 666
Rejestracja: 2004-11-20, 09:55
Lokalizacja: Bystrzyca / Wrocław
brickshelf: makorol

 

#17 Post autor: makorol »

Dobra, rozmontowałem co się dało, i widać trochę więcej:
Obrazek
Some technical stuff by Makorol, on Flickr

W sumie widać tu wszystkie silniki. Na górze od lewej: Medium do podpór, przezroczysty do skrzyni i Large do "bramy". Widać też mechanizmy w kabinie.
Na dole L-ka do napędu, serwo i ten stary silnik 9v do podnoszenia drugiej osi.
Ostatnio zmieniony 2014-05-02, 11:13 przez makorol, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam, Makorol.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#18 Post autor: legosamigos »

O to mi właśnie chodziło, dzięki. Kurcze chyba też sobie zbuduję jakiegoś bramowca, oczywiście nie tak doskonałego jak Twój i pewnie nie z tyloma funkcjami, ale pomyślę kiedyś nad takim autkiem
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#19 Post autor: Żbik »

Widziałem w Poznaniu ale teraz można więcej powiedzieć. Bardzo fajny model! :) Podoba mi się upakowanie funkcji w małej skorupie + elegancki wygląd. Masz talent. Czekam na kolejny piękny model.

ps. Trochę szkoda, że nie ma zawieszenia - w dzisiejszych czasach w tej skali to już możliwe ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:Trochę szkoda, że nie ma zawieszenia - w dzisiejszych czasach w tej skali to już możliwe ;)
Tylko że przeważnie gra nie jest warta świeczki. Ciężkie modele (które często mają też dużo mechanizmów upakowanych wewnątrz) w zasadzie nie potrzebują zawieszenia.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#21 Post autor: Żbik »

M_longer pisze:Ciężkie modele (które często mają też dużo mechanizmów upakowanych wewnątrz) w zasadzie nie potrzebują zawieszenia.
Skoro to wszystko zabawa, to dlaczego nie? Choćby dla samej satysfakcji, że można? ;)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#22 Post autor: M_longer »

Żbik pisze:Skoro to wszystko zabawa, to dlaczego nie? Choćby dla samej satysfakcji, że można? ;)
Dwa razy się na takim podejściu przejechałem, w modelach które mają dużo funkcji zawieszenie pomijam. No chyba że jedyne co model potrafi to jeździć i się bujać...

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#23 Post autor: Bricksley »

Zabawa i satysfakcja okej, problem w tym, że przy mocno upchanych modelach gdzie zabudowa sporo waży to zawieszenie może nie działać tak jakbyśmy tego chcieli. Ciężar i wady materiału jakim są klocki robią swoje. Co nie znaczy, że nie można próbować :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#24 Post autor: Filus »

M_longer pisze: Dwa razy się na takim podejściu przejechałem, w modelach które mają dużo funkcji zawieszenie pomijam. No chyba że jedyne co model potrafi to jeździć i się bujać...
Zależy, jak podchodzi się do budowania. Na etapie, gdy budowa modelu ma na celu wierne odwzorowanie wyglądu oryginału, wtedy niektóre rzeczy trzeba pominąć. Coś kosztem czegoś.

Model jest tego idealnym przykładem. Wygląda świetnie, podstawowe, charakterystyczne funkcje ma. Brak zawieszki można wybaczyć, bo jednak praca poszła w wygląd, a nie upchanie ogromu funkcji.

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#25 Post autor: Mrosik »

Mieliśmy okazję pogadać o Twoim mocu na Pyrkonie.
Od razu zastrzegam, że patent na lusterka wykorzystam.
Szkoda, że zrezygnowałeś z łańcuchów - sznurek prezentuje się tak sobie.

Co do ERF, to niestety ta angielska marka została uśmiercona przez MANa w 2007.

Awatar użytkownika
Mestari
VIP
Posty: 1430
Rejestracja: 2013-09-25, 14:01
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#26 Post autor: Mestari »

Piękna maszyna... powtórzę, że największe wrażenie robi prostota zastosowanych rozwiązań. Sam właśnie coś baaardzo mozolnie robię i wychodzi mi brzydkie coś :P z póki co zrobionym zawieszeniem i skrętem. Światła chciałem zrobić tak jak Ty (i jeśli się uda to tak zostanie), ale z wyglądem mam spore problemy. Podejrzewam, że tak to jest jak się zacznie nie wiedząc czy budujesz osobowy czy ciężarówkę :P

Przytargasz to na wystawę?

ODPOWIEDZ